Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies och personuppgifter
Annons

Fotboll, Ungdomsserierna i Medelpad

+
Läs senare

P17
Tabell
1. Matfors IF531110
2. Alnö IF531110
3. Fränsta IK52127
4. Svartviks IF52036
5. Kubikenborgs IF51225
6. Stöde/Nedansjö51134
16 augusti: Kubikenborgs IF–Stöde/Nedansjö, Svartviks IF–Matfors IF, Fränsta IK–Alnö IF.
23 augusti: Alnö IF–Kubikenborgs IF, Fränsta IK–Svartviks IF, Stöde/Nedansjö–Matfors IF.
P15/16 A–slutspel
8 augusti: GIF sundsvall 91/92–Njurunda SK Röd, IFK Timrå Utv–IFK Sundsvall Sydväst, Lucksta/Matfors–Härnösands FF.
15 augusti: Härnösands FF–Granlo BK, Selånger FK Röd–IFK Sundsvall Nord, Njurunda SK Röd–IFK Timrå Utv, IFK Sundsvall Sydväst–Lucksta/Matfors.
P15/16 B–slutspel
8 augusti: Hassels IF–IFK Sundsvall 93, Ånge IF–Alnö IF, Söråkers FF–Torpshammars IF.
14 augusti: IFK Sundsvall 93–Selånger FK Blå, GIF Sundsvall 93–Söråkers FF.
P15 Kval PASV
8 augusti: Njurunda SK–GIF Sundsvall, Kubikenborgs IF–IFK Timrå.
15 augusti: IFK Timrå–Njurunda SK, GIF Sundsvall–IFK Sundsvall.
P14
Tabell
1. IFK Sundsvall1091028
2. GIF Sundvsall 941080224
3. Kubikenborgs IF1080224
4. GIF Sundsvall1061319
5. Kovlands IF1034313
6. Matfors IF1041513
7. Selånger FK102177
8. Alnö IF102177
9. Sunds IF102086
10. Kubikenborgs IF 94101184
8 augusti: GIF Sundsvall 94–Kovlands IF.
10 augusti: IFK Sundsvall–Kubikenborgs IF, Alnö IF–GIF Sundsvall, Matfors IF–Selånger FK, Kubikenborgs IF 94–Sunds IF.
P13 A–slutspel
12 augusti: IFK Timrå–Medskogsbrons BK Vit, GIF Sundsvall Blå–Sunds IF, Alnö IF–GIF Sundsvall 95, Kubikenborgs IF–Selånger FK.
19 augusti: Medskogsbrons BK Vit–Alnö IF, GIF Sundsvall 95–GIF Sundsvall Blå, Selånger FK–IFK Timrå, Sunds IF–Kubikenborgs IF.
P13 B–slutspel
12 augusti: Granlo BK–Holms SK, Njurunda SK–Ånge IF, Kovlands IF–Sidsjö-Böle IF, Kubikenborg 95–Alnö IF 95.
19 augusti: Holms SK–Kubikenborg 95, Sidsjö-Böle IF–Njurunda SK, Alnö IF 95–Kovlands IF, Ånge IF–Granlo BK.
P13 C–slutspel
11 augusti: IFK Sundsvall Nord–Söråkers FF.
12 augusti: Matfors IF–Matfors IF 95, Kubikenborgs IF–IFK Timrå.
P12 A–slutspel
11 augusti: Ånge IF–GIF Sundsvall Vit, Granlo BK–Söråkers FF Vit, Medskogsbrons BK–Alnö IF, IFK Timrå–GIF Sundsvall Blå.
18 augusti: Söråkers FF Vit–IFK Timrå, GIF Sundsvall Blå–Ånge IF, GIF Sundsvall Vit–Medskogsbrons BK Alnö IF–Granlo BK.
P12 B–slutspel
18 augusti: Essviks AIF–Torpshammars IF, Njurunda SK–Lucksta IF, Alby/Östavall–Moffe BK.
25 augusti: Lucksta IF–Essviks AIF, Torpshammars IF–Alby/Östavall, Moffe BK–Njurunda SK.
P11 A–slutspel
12 augusti: Haga/Bosvedjan Silver–Alnö IF Röd, Granlo BK–GIF Sundsvall, Haga/Bosvedjan Blå–Matfors IF.
19 augusti: Alnö IF Röd–Haga/Bosvedjan Blå, GIF Sundsvall–Haga/Bosvedjan Silver, Matfors IF–Sidsjö-Böle IF.
P11 B–slutspel:
19 augusti: Njurunda SK–IFK Timrå Blå, Kubikenborg Svart–Essviks AIF Vit, Kubikenborgs IF–Essviks AIF Grön.
26 augusti: Essviks AIF Grön–Kubikenborg Svart, Essviks AIF Vit–Njurunda SK, IFK Timrå Blå–Kubikenborgs IF.
P11 C–slutspel
19 augusti: Kubikenborg Gul–Ljustorps IF, Stöde IF–Indals IF, Alnö IF Vit–IFK Timrå Vit.
26 augusti: IFK Timrå Vit–Stöde IF, Indals IF–Kubikenborg Gul, Ljustorps IF–Alnö IF Vit.
P11 D–slutspel
19 augusti: Fränsta IK–Selånger FK Blå, GIF Sundsvall–Ånge IF, Ljunga IF–Selånger FK.
26 augusti: Selånger FK–Fränsta IK, Selånger FK Blå–GIF Sundsvall, Ånge IF–Ljunga IF.
F15/16 A–slutspel
21 augusti: Torpshammars IF–Alnö IF, Selånger FK 93–Matfors IF, Bik Sportklubb–Njurunda IK.
28 augusti: Njurunda IK–Selånger FK 93, Matfors IF–Torpshammars IF, Alnö IF–Bik Sportklubb.
F15/16 B–slutspel
21 augusti: Kovlands IF–Ospecificerat, Alby FF–Sundsvalls DFF, Heffnersklubbans BK–Selånger FK 2.
28 augusti: Selånger FK 2–Alby FF, Sundsvalls DFF–Kovlands IF, Ospecificerat–Heffnersklubbans BK.
F14 A–slutspel
17 augusti: Heffnersklubbans BK–Härnösands SK, Matfors IF–Njurunda IK, IFK Timrå–Sundsvalls DFF.
24 augusti: Njurunda IK–Heffnersklubbans BK, Sundsvalls DFF–Matfors IF, Härnösands SK–IFK Timrå.
F14 B–slutspel
17 augusti: Selånger FK 1–Ljustorps IF, Lucksta IF–Söråkers FF, Erikslunds SK–Sunds IF.
24 augusti: Sunds IF–Lucksta IF, Söråkers FF–Selånger FK 1, Ljustorps IF–Erikslunds SK.
F13 A–slutspel:
18 augusti: Fagerviks Sportklubb–Alnö IF, Heffnersklubbans BK–Njurunda IK, IFK Sundsvall–IFK Timrå.
25 augusti: Alnö IF–Heffnersklubbans BK, Njurunda IK–IFK Sundsvall, IFK Timrå–Fagerviks Sportklubb.
F13 B–slutspel
11 augusti: Stöde IF–IFK Timrå, Matfors IF–Selånger FK.
18 augusti: IFK Timrå–Matfors IF, Selånger FK–Stöde IF.
F12 A–slutspel
12 augusti: Heffnersklubban F13–Sidsjö-Böle IF 1, Heffnersklubbans BK–Matfors IF, Söråkers FF–Stöde IF.
19 augusti: Stöde IF–Heffnersklubbans BK, Sidsjö-Böle IF 1–SDFF, Matfors IF–Heffnersklubban F13.
F12 B–slutspel
19 augusti: Njurunda SK–Sunds IF Vit, Erikslunds SK–Sunds IF Röd, Torpshammars IF–Nedansjö IK.
26 augusti: Sunds IF Röd–Njurunda SK , Nedansjö IK–Erikslunds SK, Sunds IF Vit–Torpshammars IF.
F11 A–slutspel
11 augusti: Alnö IF Vit–Matfors IF, IFK Timrå Blå–Selånger FK, Alnö IF Röd–SDFF Pantrar.
25 augusti: IFK Timrå Blå–SDFF Pantrar, IFK Timrå Vit–Matfors IF, Alnö IF Vit–Alnö IF Röd.
F11 B–slutspel
11 augusti: Kovlands IF–Lucksta IF, Sundsvalls DFF 97–Selånger FK 97, Söråkers FF–Njurunda SK.
18 augusti: Njurunda SK–Sundsvalls DFF 97, Lucksta IF–Söråkers FF, Selånger FK 97–SDFF Pumor.
Annons
Annons
Annons