Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat - Handboll

Annons
HANDBOLL:
Sundsvall Cup:

Flickor A:
A slutspel:
Kvartsfinaler: Härnösand 2 Sundsvall 11 8, Charlottenlund Härnösand 1 13 6, Karlix Lillpite 5 9, Avesta Brovallen Arbrå 1 6 9.
Semifinaler: Härnösand 2 Charlottenlund 4 10, Lillpite Arbrå 1 8 10.
Final: Charlottenlund Arbrå 1 6 9.
B slutspel:
Kvartsfinaler: Enköping KB65/Domsjö 11 8, Gnarp Arbrå 2 7 6, Kungsängen Samuelsdal 10 6, Nordia Sikeå 15 3.
Semifinaler: Enköping Gnarp 15 6, Kungsängen Nordia 10 5.
Final: Enköping Kungsängen 9 8.

Flickor B:
A slutspel:
Åttondelsfinaler: Lagunda 2 Forsbacka 9 10, Sollefteå Strand 0 10, Kungsängen 1 Arbrå 1 16 8, Avesta Brovallen 1 Kungsängen 2 14 11, Lagunda 1 Täby 8 5, Strömnäs Sundsvall 1 11 6.
Kvartsifinaler: Lillpite 2 Forsbacka 12 5, Strand Kungsängen 1 6 9, Sundsvall 2 Avesta Brovallen 1 10 5, Lagunda 1 Strömnäs 9 12.
Semifinaler: Lillpite 2 Kungsängen 1 16 10, Sundsvall 2 Strömnäs 9 12.
Final: Lillpite 2 Strömnäs 11 6.
B slutspel:
Åttondelsfinaler: Samuelsdal Vassunda 9 3, Lillpite 1 Enköping 9 3, KB65/Domsjö Sikeå 5 10, Hammerdal Arbrå 2 6 17, Kramfors Alliansen Härnösand 11 8, Avesta Brovallen 2 Sandvik 11 2.
Kvartsfinaler: Avesta Brovallen 3 Samuelsdal 1 15, Lillpite 1 Sikeå 18 7, Kalix Arbrå 2 10 2, Kramfors Alliansen Avesta Brovallen 2 5 13.
Semifinaler: Samuelsdal Lillpite 1 5 6, Kalix Avesta Brovallen 2 7 6.
Final: Lillpite 1 Kalix 13 7.

Flickor C:
A slutspel:
Åttondelsfinaler: Sollefteå Nordia 8 7, Vassunda Täby 8 9, Kungsängen 1 Forsbacka 10 3, Lillpite 2 Strand 1 13 10, Härnösand 1 Hammarby 3 11, Samuelsdal Sandvik 8 7.
Kvartsfinaler: Ala Sollefteå 7 4, Täby Kungsängen 1 5 11, Avesta Brovallen 1 Lillpite 2 5 12, Hammarby Samuelsdal 13 6.
Semifinaler: Ala Kungsängen 1 4 0, Lillpite 2 Hammarby 14 10.
Final: Ala Lillpite 2 9 4.
B slutspel:
Åttondelsfinaler: Lillpite 1 Sundsvall 2 10 0, Arbrå 1 Gnarp 5 6, Härnösand 2 Lagunda 2 7 3, Lagunda 1 Arbrå 2 6 1, Strand 2 KB65/Domsjö 6 10, Kramfors Alliansen Avesta Brovallen 2 3 9.
Kvartsfinaler: Sundsvall 1 Gnarp 12 7, Lillpite 1 Härnösand 2 10 4, Kungsängen 2 Lagunda 1 5 10, KB65/Domsjö Avesta Brovallen 2 10 4.
Semifinaler: Sundsvall 1 Lillpite 1 6 5, Lagunda 1 KB65/Domsjö 5 6.
Final: Sundsvall 1 KB65/Domsjö 9 5.

Damer juniorer:
Semifinaler: Charlottenlund Samuelsdal 19 10, Kungsängen Rosersberg 15 13.
Final: Charlottenlund Kungsängen 18 12.

Damer Juniorer B slutspel:
Grupp 1: Arbrå Strand 10 0, Strand Härnösand 10 0, Härnösand Arbrå 0 10.

Flickor D1:
Grupp1: Lillpite 1 Östersund 19 5, Sundsvall Härnösand 2 5 8, Hammarby Forsbacka 11 6.
Grupp 2: Lillpite 2 Sollefteå 12 10, Sandvik Hammerdal 1 15 0, Kramfors Alliansen 7 15.
Grupp 3: Härnösand 1 Lagunda 7 3, Täby 2 KB65/Domsjö 7 7.
A slutspel:
Kvartsfinaler: Strand Sandvik 7 8, Hammarby Täby 2 7 6.
Semi: Forsbacka Sandvik 8 4, Täby 1 Hamamrby 8 4.
Final: Forsbacka Täby 1 4 5.
B slutspel:
Åttondelsfinaler: Kramfors Östersund 7 0, Sundsvall Lagunda 2 4, Härnösand 1 Hammerdal 1 10 4.
Kvartsfinaler: Lillpite 1 Kramfors Alliansen 14 9, KB65/Domsjö Sollefteå 5 3, Lillpite 2 Lagunda 8 2, Härnösand 2 Härnösand 1 7 11.
Semifinaler. Lillpite 1 KB65/Domsjö 10 7, lillpite 2 Härnösand 1 9 8.
Final: Lillpite 1 Lillpite 2 8 9.

Flickor D2:
A slutspel:
Kvartsfinaler: Hammarby Sollefteå 14 4, Lillpite 2 Lillpite 1 9 8.
Semifinaler: Sundsvall 1 Hammarby 4 7, Strand Lillpite 2 4 10.
Final: Hammarby Lillpite 2 12 7.
B slutspel:
Åttondelsfinal: Hammerdal Östersund 4 7.
Kvartsfinaler. Härnösand 1 Lagunda 4 2, Härnösand 2 Sundsvall 2 7 2, Vassunda 2 Östersund 3 8, Vassunda 1 Gnarp 4 9.
Semifinaler: Härnösand 1 Härnösand 2 4 11, Östersund Gnarp 8 4.
Final: Härnösand 2 Östersund 4 2.

Mer läsning

Annons