Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies och personuppgifter
Annons

Ridsport

+
Läs senare

Ponnyhoppning, Konsum Nord Cup och Globen Kval, lördag och söndag.
Klass 1B, HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Felicia Hedlund/Lucinda, Timrå HSF, 0+0, 22.40, 2) Ida Hamrin/Parador II, Timrå HSF, 0+0, 34.91, 3) Emmy Aho/Shaman, Sundsvalls FRK, 0+4 34.94, 4) Felicia Hedlund/Merry Lex, Timrå HSF, 4, 40.10.
Klass 1C/A+1D/A, HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Victoria Nilsson/Coolaney Gold, Alsenbygdens Kör, 0+0, 21.09, 2) Julia Jonsson/Lucky Luke, Timrå HSF, 0+0, 22.61, 3) Linda Jacobsson/Heartbeat, Alsenbygdens Kör, 0+0 22.62, 6) Erica Norrbom/Tomacs Campari, Näsets RS, 0+0, 23.88, 8) Frida Rindestad/Drumcong, Näsets RS, 0+0, 24.48, 9) Sanna Östlund/Coloured Jack, Sundsvalls FRK, 0+0, 24.84, 10) Emma Scherdin/Tommie, Sundsvalls RK, 0+0, 26.00, 11) Maria Söderlind/Vanessa, Sundsvalls FRK, 0+0, 28.02, 13) Ida Engström/Kilbarry Pinto, Sundsvalls FRK, 0+0, 33.54, 14) Irma Isolehto/Amajda, Sundsvalls FRK, 0+4, 38.42, 16) Linde Jonsson/Dakirs Fideli SH, Sundsvalls Lantliga, 0+Ute, 17) Emmy Aho/Sugarfree Candy, Sundsvalls FRK, 0+Ute, 19) Anna Hansson Thomeus/Cleo, Sundsvalls FRK, 4, 51.57, 21) Julia Norlin/Orchids Jester, Sundsvalls FRK, 4, 64.45, 22) Victoria Ödqvist/Petronella, Timrå HSF, 4, 68.22.
Klass 2B, HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Sara Simonsson/Molly Malou, Timrå HSF, 0+0, 20.93, 2) Josefine Löfström/Larma Gaya, Sundsvalls FRK, 0+0, 22.40, 3) Linde Jonsson/Fanni Girl, Sundsvalls Lantliga, 0+0, 23.12, 4) Felicia Hedlund/Merry Lex, Timrå HSF, 0+0, 24.77, 5) Ida Hamrin/Parador II, Timrå HSF, 0+4, 29.32, 6) Emmy Aho/Shaman, Sundsvalls FRK, 0+8, 34.04.
Klass 2C, HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Amanda Hedlund/Mountown Lass, Timrå HSF, 0+0, 25.20, 2) Emmy Aho/Sugarfree Candy, Sundsvalls FRK, 0+0, 27.02, 3) Anna Pettersen/Boyson, Umeå RF, 0+0, 29.20, 4) Julia Jonsson/Lucky Luke, Timrå HSF, 0+Ute, 7) Irma Isolehto/Amajda, Sundsvalls FRK, 4, 82.88, 8) Emma Scherdin/Tommie, Sundsvalls RK, 8, 86.44.
Klass 2D, HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Victoria Jacobsson/Queen Meya, Alsenbygdens Kör, 0+0, 22.39, 2) Ofelia Lundeberg/Good as Gold, Umeå RF, 0+0, 24.37, 3) Tove Sjödin/Kinturk Rocket, Bollnäs RS, 0+0, 26.08, 9) Frida Rindestad/Drumcong, Näsets RS, 4, 71.20, 13) Louise Viklund/Fanny, Timrå HSF, 4, 90.76.
Klass 2D, HOPPNING LÄTT B, AVD. B, BEDÖMNING A:
1) Emma Thalen/Belissima, Skästa Ridcenter, 4, 66.28, 2) Lousie Viklund/Miss Kicknak, Timrå HSF, 8, 76.78.
Klass 3B/A+3C/A+3D/A, HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Emma Lyxén/Berganza, Vännäs RF, 0+0, 24.50, 2) Jennie Åkerblom/Fredriksbergs Hassan, Tierps RK, 0+0, 24.73, 3) Annelie Weinehall/Elvira Madigan, Umeå RF, 0+0, 26.80, 11) Amanda Hedlund/Lucinda, Timrå HSF, 4, 77.68.
Klass 4B/A+4C/A, HOPPNING LÄTT A, AVD. A, BEDÖMNING Acc:0
1) Annelie Weinehall/Elvira Madigan, Umeå RF, 54, 63.19, 2) Emma Lyxén/Berganza, Vännäs RF, 50, 67.69, 3) Linde Jonsson/Fanni Girl, Sundsvalls Lantliga, 42, 79.09, 6) Sara Simonsson/Molly Malou, Timrå HSF, 12, 54.58, 7) Sara Simonsson/Nickel, Timrå HSF, 10, 87.28.
Klass 4D, HOPPNING LÄTT A, AVD. A, BEDÖMNING Acc:0:
1) Erica Domeij/Flyng Wing, Örnsköldsviksortens, 54, 64.39, 2) Alice Hallberg/Eldstorm, Näsets RS, 47, 79.65, 3) Ida Godin/Musboro Gilmer, Sundsvalls RK, 44, 75.02, 8) Louise Viklund/Fanny, Timrå HSF, 11, 87.10.
Klass 5B, HOPPNING LÄTT C, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Felicia Hedlund/Lucinda, Timrå HSF, 0+0, 22.75, 2) Felicia Hedlund/Merry Lex, Timrå HSF, 0+0, 24.65, 3) Linde Jonsson/Fanni Girl, Sundsvalls Lantliga, 0+0, 25.77, 5) Emmy Aho/Shaman, Sundsvalls FRK, 0+4, 34.04.
Klass 5C/A+5D/A, HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Victoria Nilsson/Coolaney Gold, Alsenbygdens Kör, 0+0, 24.37, 2) Julia Jonsson/Lucky Luke, Timrå HSF, 0+0, 24.57, 3) Josefine Nilsson/River Rocky, Alsenbygdens Kör, 0+0, 25.39, 5) Ida Engström/Kilbarry Pinto, Sundsvalls FRK, 0+0, 26.00, 6) Maria Söderlind/Vanessa, Sundsvalls FRK, 0+0, 26.21, 7) Erica Norrbom/Tomacs Campari, Näsets RS, 0+0, 26.41, 10) Amanda Hedlund/Mountown Lass, Timrå HSF, 0+0, 27.98, 11) Irma Isolehto/Amajda, Sundsvalls FRK, 0+0, 29.90, 12) Emmy Aho/sugarfree Candy, Sundsvalls FRK, 0+0, 30.43, 16) Anna Hansson Thomeus/Cleo, Sundsvalls FRK, 0+Ute, 18) Sanna Östlund/Coloured Jack, Sundsvalls FRK, 4, 60.95, 20) Frida Rindestad/Drumcong, Näsets RS, 8, 80.40.
Klass 5D, HOPPNING LÄTT C, AVD. B, BEDÖMNING A:
1) Lousie Viklund/Miss Knicknak, Timrå HSF, 0, 70.30, 1) Jacqueline Dinewald/Firoda CC, Umeå RF, 0, 58.47, 1) Sarah Edvardson/Cob Flight, Ridklubben Östjämten, 0, 63.42, 4) Victoria Ödqvist/Fabian, Timrå HSF, 8, 68.95.
Klass 6B, HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Amanda Hedlund/Lucinda, Timrå HSF, 0+0, 30.79, 2) Linda Söderholm/Indy, Stöcke Ponnyförening, 0+0, 30.82, 3) Sara Simonsson/Molly Malou, Timrå HSF, 0+0, 32.58, 4) Linde Jonsson/Fanni Girl, Sundsvalls Lantliga, 0+0, 34.73, 5) Felicia Hedlund/merry Lex, Timrå HSF, 0+0, 34.98, 6) Sara Simonsson/Nickel, Timrå HSF, 0+0, 37.99, 7) Josefine Löfström/Larma Gaya, Sundsvalls FRK, 0+4, 41.80.
Klass 6C, HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Elin Edvardson/Max a Million, Ridklubben Östjämten, 0+0, 28.67, 2) Emma Lyxén/Berganza, Vännäs RF, 0+0, 28.69, 3) Jenny Leek/Jerry Liz, Bräcke RK, 0+0, 32.56, 7) Amanda Höglund/Polly Girl, Näsets RS, 4, 64.12, 10) Amanda Hedlund/Mountown Lass, Timrå HSF, 8, 82.03.
Klass 6D, HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c):
1) Victoria Jacobsson/Queen Meya, Alsenbygdens Kör, 0+0, 33.25, 2) Johanna Näsholm/Chuan Lad, Sundsvalls RK, 0+0, 34.42, 3) Victoria Nilsson/Coolaney Gold, Alsenbygdens Kör, 0+0, 34.77, 6) Frida Rindestad/Drumcong, Näsets RS, 0+0, 40.21, 10) Louise Viklund/Fanny, Timrå HSF, 0+4, 41.11, 14) Ida Godin/Munsboro Gilmer, Sundsvalls RK, 4, 61.76, 16) Linnea Westergren/Cyrano De Bergerac, Näsets RS, 6, 73.48, 19) Linnéa Fastén/Munsboro Toni, Näsets RS, 8, 64.93.
Klass 6D, HOPPNING LÄTT B, AVD. B, BEDÖMNING A:
1) Louise Viklund/Miss Kicknak, Timrå HSF, 8, 65.22, 1) Sarah Edvardson/Cob Flight, Ridklubben Östjämten, 8, 55.48.
Klass 7B/A+7C/A+7D/A, HOPPNING LÄTT A, AVD. A, BEDÖMNING A:1a:
1) Elin Edvardson/Max a Million, Ridklubben Östjämten, 0+0, 29.91, 2) Jenny Iggström/Cindy, Sundsvalls RK, 0+0, 30.54, 3) Sara Simonsson/Molly Malou, Timrå HSF, 0+0, 30.84, 5) Ida Godin/Munsboro Gilmer, Sundsvalls RK, 0+0, 39.15, 16) Louise Viklund/Fanny, Timrå HSF, 4, 70.09, 18) Johanna Näsholm/Chuan Lad, Sundsvalls RK, 4, 73.28, 19) Emelie Löfström/Larma Fedra, Sundsvalls FRK, 4, 75.46, 20) Josefine Löfström/Larma Gaya, Sundsvalls FRK, 5, 82.64, 21) Alice Hallberg/Eldstorm, Näsets RS, 12, 68.08.
Klass 7D, HOPPNING LÄTT A, AVD. B, BEDÖMNING A:
1) Frida Larsson/Cozy, Brunflo RS, 0, 62.33, 1) Felicia Lindell/Magic Power, Högbo RK, 0, 64.74, 3) Ofelia Lundberg/Good as Gold, Umeå RF, 4, 62.07.
Klass 8C/A+8D/A, HOPPNING MEDELSVÅR B, AVD. A, BEDÖMNING A:0:
1) Jennie Åkerblom/Fredriksbergs Hassan, Tierps RK, 4, 81.17, 2) Erica Domeij/Flying Wing, Örnsköldsviksortens, 4, 86.12, 3) Jenny Iggström/Cindy, Sundsvalls RK, 4, 86.75.
Annons
Annons
Annons