Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Bordtennis Aprilkulan 2005 ...

Annons
Bordtennis Aprilkulan 2005
Damer 3
1) Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK, 2)Hanna Hallberg, Fridhem/Urnan BTK, 3) Hanna Öberg, Fridhem/Urnan BTK, 4) Mikaela Svensson, Valbo AIF.
Final: Caroline ÄdelHanna Hallberg 119, 1012, 113, 1614
Flickor 13
1) Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK, 2) Hanna Hallberg, Fridhem/Urnan BTK, 3) Johanna Thornberg, Bomhus BTK, 4) Emma Jacobsson, Valbo AIF.
Final: Caroline ÄdelHanna Hallberg 118, 115, 511, 118
Flickor 14
1) Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK, 2) Hanna Hallberg, Fridhem/Urnan BTK, 3) Emma Jacobsson, Valbo AIF, 4)Terese Backman, PK Sundsvall.
Final: Caroline ÄdelHanna Hallberg 311, 117, 116, 114

Flickor 15
1) Sanna Lundberg, Söderhamns UIF, 2) Hanna Hallberg, Fridhem/Urnan BTK, 3) Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK, 4) Hanna Öberg, Fridhem/Urnan BTK.
Final: Sanna LundbergHanna Hallberg 811, 117, 116, 711, 115

Herrar 1
1) Roger Salomonsson, Östersunds GIF, 2) Jesper Lyden, Östersunds GIF, 3) Johan Hedman, Valbo AIF, 4) Jimmy Grönros, PK Sundsvall.
Final: Roger SalomonssonJesper Lyden 1012, 1210, 1214, 117, 116.

Herrar 2
1) Jimmy Grönros, PK Sundsvall, 2) Kent Ringlöv, Timrå AIF, 3) Jan-Ivan Bjällstål, Norrfjärns IF, 4) Johan Hedman, Valbo AIF.
Final: Jimmy GrönrosKent Ringlöv 1113, 117, 119, 116.

Herrar 3
1) Kent Ringlöv, Timrå AIF, 2) Johan Hedman, Valbo AIF, 3) Stefan Nilsson, Valbo AIF, 4) Viktor Åhlander, Östersunds GIF.
Final: Kent RinglövJohan Hedman 112, 911, 118, 117

Herrar 4
1)Joel Skoglund, Hudiksvalls IF, 2) Roshan Westin, Tibble -Kungsängen BK, 3) Erik Zacco, Hudiksvalls IF, 4) Mikael Norberg.
Final: Joel SkoglundRoshan Westin 113, 117, 116 .

HJ 17
1) Jimmy Grönros, PK Sundsvall, 2) Johan Hedman, Valbo AIF, 3) Simon Bladh, Docksta BTK, 4) Robin Lindström, Valbo AIF (bt).
Final: Jimmy GrönrosJohan Hedman 119, 511, 1311, 117.

HJ 20
1) Jonny Kaufeldt, PK Sundsvall, 2) Johan Hedman, Valbo AIF 3) Simon Bladh, Docksta BTK, 4) Jimmy Grönros, PK Sundsvall.
Final: Jonny KaufeldtJohan Hedman 113, 116, 611, 119.

Pojkar 10
1) Filip Andersson, PK Sundsvall, 2) Patrik Kallin, Ådalslidens SK, 3) Karl-Axel Drugge-Törnqvist, Östersunds GIF, 4) Dennis Widgren, Östersunds GIF. Final: Filip AnderssonPatrik Kallin 115, 117, 116.

Pojkar 11
1) Viktor Carlsson, Fridhem/Urnan BTK, 2) Filip Andersson, PK Sundsvall, 3) Patrik Kallin, Ådalslidens SK, 4) Samuel Gruffman, Tegs BTK.
Final: Viktor CarlssonFilip Andersson 911, 115, 111, 118.

Pojkar 12
1) Erik Zacco, Hudiksvalls IF, 2) Emil Nyhlen, Docksta BTK, 3) Viktor Carlsson, Fridhem/Urnan BTK, 4) Filip Andersson, PK Sundsvall.
Final: Erik ZaccoEmil Nyhlen 118, 611, 116, 1210 .

Pojkar 13
1) Mattias Filipsson, PK Sundsvall, 2) Alexander Swallow, Östersunds GIF, 3) Max Falk-Nilsson, Östersunds GIF, 4) Simon Gruffman, Tegs BTK.
Final: Mattias Filipsson Alexander Swallow 811, 118, 1210, 711, 1210.

Pojkar 14
1)Robin Lindström, Valbo AIF, 2) Stefan Nilsson, Valbo AIF 3) Ludvig Enbom, PK Sundsvall, 4) Joel Skoglund, Hudiksvalls IF.
Final: Robin LindströmStefan Nilsson 511, 1210, 118, 1513.

Pojkar 15
1) Anton Danielsson, Fridhem/Urnan BTK, 2) Mattias Filipsson, PK Sundsvall, 3) Simon Gruffman, Tegs BTK, 4) Robin Lindström, Valbo AIF.
Final: Anton DanielssonMattias Filipsson 118, 117, 119.

Damer 2
1) Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK, 2) Elin Sjöström, PK Sundsvall, 3) Sanna Lundberg, Söderhamns UIF, 4) Frida Lindvall, Kramfors Alliansen.

DJ 17
1) Elin Sjöström, PK Sundsvall, 2) Elina Filipsson, PK Sundsvall, 3) Terese Backman, PK Sundsvall, 4) Hanna Öberg, Fridhem/Urnan BTK.

DJ 20
1) Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK, 2) Hanna Hallberg, Fridhem/Urnan BTK, 3) Caroline Moberg, Jormvattnets IF, 4) Hanna Öberg, Fridhem/Urnan BTK.

Flickor 10
1) Sofie Forsberg, Delta BTK, 2) Cornelia Olofsson, Timrå AIF, 3) Alexandra Gustafsson, Kramfors Alliansen.

Flickor 11
1) Johanna Thornberg, Bomhus BTK, 2) Sofie Forsberg, Delta BTK 3) Cornelia Olofsson, Timrå AIF, 4) Alexandra Gustafsson, Kramfors Alliansen.

Flickor 12
1) Emma Jacobsson, Valbo AIF, 2) Sofie Mähler, Ådalslidens SK, 3) Johanna Thornberg, Bomhus BTK, 4) Martina Moberg, Jormvattnets IF.

Herrar 35
1) Roger Salomonsson, Östersunds GIF, 2) Jan-Ivan Bjällstål, Norrfjärns IF, 3) Kent Persson, PK Sundsvall, 4) Torbjörn Filipsson, PK Sundsvall.

Mer läsning

Annons