Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är alla vinnare i Mittnorden Cup 2005

Annons
P9, GIF Sundsvall Svart:
Azad Kasem, Anton Bockéus, Marcus Larsson, Felix Lindfors, Azad Charagi, Safin Zana, Lukas Holmlund, Filip Sundqvist, Jonas Edvall, Jonathan Göransson, Simon Lundvall.
Ledare: Tony Göransson.

P10, Olympic Zitomir från Ukraina:
Maksym Komendantyck, Maksym Bezasovsky, Andreij Shkzall, Igor Ivanov, Andziy Grozd, Vilaliy Penomazyov, Bogdan Kolomyets, Maksym Stolmakh, Voitko Oleksandr, Darrys Tsypoviks.
Ledare: Sergiy Grozd.

P11, GIF Sundsvall Röd:
Philip Skoglund, Rasmus Hallstensson, Eric Norin, Samuel Wiklund, Axel Edberg, Erik Bengtsson, Emil Flodstam, Fredrik Lundqvist, Tommy Stenqvist, Emil Ulin, Didrik Strömberg, Nicholas Bard.
Ledare: Kenneth Kile, Urban Broman, Urban Lundqvist.

P12, IFK Timrå Blå:
Simon Höglund, Niklas Näslund, Andre Viksell, Oskar Avehag, Simon Renberg, Israel Kalenga, Alexander Nilsson, Andre Nilsson, John Bergström, Daniel Öhrn, Joakim Edström.
Ledare: Lars Edström, Örjan Viksell, Carsten Avehag.

P13, Arklow Town FC från Irland:
Niall Hardy, Daniel Ledwith, John Power, Robert Hynes, Mark Corr, Joey Elliott, Patrick Reid, Darragh Culleton, Carol Long, Barry Smyth, Jonathan Kelty, Conor Greagsbey, Sean Kinclod, Eamon Wolfe, Ben Armstrong, Andrew Hopkins, Michael Woods.
Ledare: John Power.

P14, Munksund/Skuthamn SK:
Jesper Holmström, Tomas Hedenström, John Andersson, Jonas Berglund, Jonas Brännare, Jens Bäcklin, Marcus Öhman, Viktor Öhlund, Joakim Högberg, Kim Högberg, Sebastian Johansson, Fredrik Lindberg, Per Lindgren, Simon Lundgren, Christoffer Lundmark, Andreas Löfgren, Viktor Marklund, Joel Nyberg, Claes Nyström, Andreas Sohlman, Andre Sundbom, Jens Sundkvist, Erik Westborn, Jonas Vestlund, Jens Öberg.
Ledare: Anders Nyberg, Kenneth Öhman, Staffan Westbom.

P15, GIF Sundsvall lag 1:
Sinan Akdag, Osman Aksoy, Martin Brännström, Kim Gatugård, Andreas Hammar, Marcus Hammar, Stefan Lagergren, Viktor Larsson, Christoffer Lindahl, Erik Lövgren, Kevin Persson, Sam Saidi, Ludvig Sundström, Alex Weston, Gustav Johansson.
Ledare: Mikael Hammar.

P16/17, Nardo FK från Norge:
Kristoffer Moe, Askild Berg Sweeney, Manus Helbostad, Bendik Stoa, Einik Hjelle, Alexsander Bolås, Martin Olstad, Stian Berg, Robin Stiauren, Baard Andersen, Öyvind Pettersen, Håkon Schjelstad, Göran Monsen, Erik Tönne, Michael Vollset, Espen Berg.
Ledare: Kristian Berg.

F10, IFK Timrå Blå:
Ida Ödmark, Rebecca Jonsson, Pernilla Lundgren, Caroline Söderholm, Mathilda Nordin, Mikaela Fahlén, Ida Stenvall, Linnea Sagmo, Eriana Nyberg-Högman, Elin Kempe, Jenny Näslund, Emelie Hellberg.
Ledare: Markus Söderholm, Christer Lagergren, Pelle Näslund, Titti Lundkvist, Ulrika Hellberg.

F11, Bondsjöhöjdens IK:
Jenny Andersson Lind, Elin Bystedt, Fanny Gradin, Linn Hollsten, Jennie Högberg, Lina Meander, Maja Nordlöf, Isabelle Nyberg, Ida Näslund, Jennifer Björndal, Jenny Häggkvist, Sara Sjödin, Alexandra Wijsekera, Patricia Melin Jonsson, Hrönn Hedin, Sandra Andersson.
Ledare: Sofia Meander, Marie Bystedt.

F12, Heffnersklubban:
Lotta Karlsson, Malin Karlsson, Anna Gustavsson, Frida Gustavsson, Mikaela Dahlström, Astrid Sundqvist, Lena Whålén, Jenny Karlsson, Linda Tysk-Möller, Sofia Berg, Sandra Byström, Linn Flodén, Linnea Nyström, Sandra Pettersson, Therese Björk, Josefin Dahlquist, Cecilia Sundell, Elvan Yagzi.
Ledare: Thomas Byström, Lars Flodén, Magnus Pettersson, Lasse Gustavsson.

F13, Sundsvalls DFF:
Sara Andersson, Sarah Folcker, Hanna Glas, Shanga Hussain, Diana Lugero, Evelina Lund, Kajsa Lundberg, Kajsa Lövgren, Linn Melander Lövström, Catrine Nilsson, Louise Rodin, Amanda Samuelsson, Jessica Schölander, Sanne Stenling, Louisa Turton, Emelie Wibron, Jenny Åkersten.
Ledare: Anna Wibron, Örjan Rodin, Camilla Sjödin, Morgan Eriksson.

F14/15, IFK Timrå:
Belen Illones Lopez, Pernilla Nordqvist, Ida Näslund, Amanda Holmsten, Jennie Lindqvist, Ida Svedin, Sofia Nyberg, Linda Åhlund, Isabell Viksell, Josefin Melander, Angelica Askerbo, Isabella Öberg, Jessica Fröberg, Sanna Söderberg, Emma Timonen, Madelene Petterson, Madelene Hertz, Tone Bergström-Öhlen, Sofie Wihlborg, Amanda Hörnfeldt.
Ledare: Thomas Svedin, Kent Grönblad, Mikael Fröberg.

F16/17, SDFF/Matfors:
Marielle Lindfors, Sandra Mårtensson, Josefin Hellström, Sara Stefansson, Johanna Dahlberg Larsson, Sandra Öberg, Maja Crona, Julia Stark, Jonna Wistrand, Emilia Morén, Patricia Törnros, Johanna Gustafsson, Anna-Karin Persson, Lina Larsson, Kristina Wiig, Anna Forsström.
Ledare: Peter Larsson, Hans Stark, Örjan Forsström.

Mer läsning

Annons