Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Judo

Annons

SUNDSVALL: Sundsvallscup II

Pojkar 11 Nybörjare Grupp 1

1) Gustav Brovold, Trondheim Judokwai, 2) Isak Blad, Gustafs Judoklubb, 3) William Jönsson, Judo Club Sundsvall.

Pojkar 11 Nybörjare Grupp 2

1) Kim Mattsson, Judo Club Sundsvall, 2) Josef Andersson, Långshyttans Judoklubb, 3) Linus Sundberg, Borlänge Judoklubb.

Pojkar 11 Nybörjare Grupp 3

1) Ivar Runvik, Borlänge Judoklubb, 2) Seth Jonasson, Östersunds Judoklubb, 3) Leopold Strindin, Judo Club Sundsvall.

Pojkar 11 Nybörjare Grupp 5

1) Lukas Jalmarsson, Borlänge Judoklubb, 2) Lucas Malmberg, Tierps Judoklubb, 3) Gustaf Löfgren, Judo Club Sundsvall.

Pojkar 11 Avancerade Grupp 2

1) Noel Lagnelius, Gustafs Judoklubb, 2) Leon Solli, Judo Club Sundsvall, 3) Simon Mellander, Judo Club Sundsvall, 3) Linus Agrell, Judo Club Sundsvall.

Pojkar 11 Avancerade Grupp 3

1) Anton Berg, Judo Club Sundsvall, 2) Sebastian Rahm, Ånge Judoklubb, 3) Samuel Strand, Judo Club Sundsvall.

Flickor 11 Nybörjare Grupp 2

1) Emilia Forsberg, Sollefteå Judoklubb, 2) Rosandra Nilsson Perez, Kramfors Judoklubb, 3) Amanda Jönsson, Judo Club Sundsvall, 3) Patricia Olander, Borlänge Judoklubb.

Flickor 11 Nybörjare Grupp 3

1) Karin Öhrlund, Judo Club Sundsvall, 2) Emma Nilsson, Borlänge Judoklubb, 3) Malin Gidlund, Judo Club Sundsvall, 3) Moa Erlingson, Vilhelmina Judoklubb.

Flickor 11 Nybörjare Grupp 4

1) Saga Jonsson, Östersunds Judoklubb, 2) Miriam Gidlund, Judo Club Sundsvall, 3) Marielle Andersson, Långshyttans Judoklubb.

Pojkar 13 Nybörjare Grupp 3

1) Benjamin Bichsel, Tierps Judoklubb, 2) Daniel Hallerström, Tierps Judoklubb, 3) Ole Marius Kløvjan, Levanger Judoklubb, 3) Robin Asplund, Ånge Judoklubb.

Pojkar 13 Elit Grupp 1

1) Gabriel Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 2) Lukas Berglund, Borlänge Judoklubb, 3) Timmy Biedron, Judo Club Sundsvall, 3) Jonathan Lindqvist, Leksands Judoklubb.

Flickor 13 Nybörjare Grupp 1

1) Linnea Rousu, Sollefteå Judoklubb, 2) Kassandra Öhman, Judo Club Sundsvall.

Flickor 13 Avancerade Grupp 1

1) Alva Nordgren, Söderhamns Judoklubb, 2) Tuva Gustavsson, Gustafs Judoklubb, 3) Unni Dvärby, Ånge Judoklubb.

Flickor 13 Avancerade Grupp 2

1) Alva Johnsson Hofberg, Gustafs Judoklubb, 2) Jessica Jonsson, Judo Club Sundsvall, 3) Amelia Roaldseth, Trondheim Judokwai, 3) Emma Öberg, Ånge Judoklubb.

Pojkar 15 Nybörjare Grupp 1

1) Robin Jonsson, Judo Club Sundsvall, 2) Idar Aleksander Øyen, Namsos Judo Club.

Pojkar 15 Elit Grupp 2

1) Pontus Lund, Judo Club Sundsvall, 2) Henrik Reitan, Levanger Judoklubb, 3) Mattias Åhlund, Söderhamns Judoklubb.

Pojkar 15 Elit Grupp 4

1) Patrik Hurtig, Södertälje Judoklubb, 2) Marcus Åslin, Judo Club Sundsvall, 3) Per Berglund, Judo Club Sundsvall.

Flickor 15 Avancerade Grupp 1

1) Therese Åslin, Judo Club Sundsvall, 2) Sandra Arvman, Ånge Judoklubb, 3) Jonna Glaas, Ljusdals Judo Club.

Flickor 15 Elit Grupp 1

1) Jeanette Karoui-Sellström, Södertälje Judoklubb, 2) Jennifer Fasth, Ljusdals Judo Club, 3) Julia Kolbäck, Judo Club Sundsvall.

Flickor 15 Elit Grupp 2

1) Ebba Glaas, Ljusdals Judo Club, 2) Tilda Avesson, Södertälje Judoklubb, 3) Anna Estefors, Judo Club Sundsvall.

Flickor 15 Elit Grupp 4

1) Fredrikke Roaldseth, Trondheim Judokwai, 2) Sandra Hamrén, Ljusdals Judo Club, 3) Ida Öberg, Ånge Judoklubb.

Pojkar 17 Avancerade Grupp 3

1) Mattias Molin, Judo Club Sundsvall, 2) Juha Kuismin, Finnfighters

3) Emil Ingebrigtsen, Namsos Judo Club.

Pojkar 17 Elit Grupp 1

1) Pontus Lund, Judo Club Sundsvall, 2) Johan Lundmark, Skellefteå Judoklubb, 3) Yngve Mardal Moe, Trondheim Judokwai.

Pojkar 17 Elit Grupp 3

1) Alex Ngo, Gävle Judo Club, 2) Robin Neijman, Judo Club Sundsvall, 3) Mattias Erlingson, Vilhelmina Judoklubb.

Pojkar 17 Elit Grupp 4

1) Olle Dvärby, Ånge Judoklubb, 2) Lukas Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 3) Alexander Volkers, Judo Club Sundsvall.

Pojkar 17 Elit Grupp 7

1) Erik de Vries, Namsos Judo Club, 2) Mattias Molin, Judo Club Sundsvall.

Flickor 17 Elit Grupp 2

1) Felicia Fryklund Bengtsson, Judo Club Sundsvall, 2) Sabrina Karoui-Sellström, Södertälje Judoklubb, 3) Fredrikke Roaldseth, Trondheim Judokwai.

Flickor 17 Elit Grupp 3

1) Linda-Lee Larsson, Judo Club Sundsvall, 2) Jennie Åhlund, Söderhamns Judoklubb.

Herrjunior Avancerade Grupp 1

1) Ole Martin Laugen, Nærøy Judoklubb, 2) Markus Lund, Judo Club Sundsvall, 3) Samuli Laine, Finnfighters.

Herrjunior Elit Grupp 1

1) Olle Dvärby, Ånge Judoklubb, 2) Christian Åhlund, Söderhamns Judoklubb, 3) Tor Berglund, Linköpings Judoklubb.

Herrjunior Elit Grupp 2

1) Micael Larsson, Judo Club Sundsvall, 2) Magomed Gorkajev, Namsos Judo Club, 3) Jonas Carleby, Judo Club Sundsvall, 3) Kim Lebas, Östersunds Judoklubb.

Herr Avancerade Grupp 1

1) Jesper Agrell, Judo Club Sundsvall, 2) Martin Jansson, Tierps Judoklubb, 3) Niko Mononen, Finnfighters

Herr Elit Grupp 1

1) Jonas Carleby, Judo Club Sundsvall, 2) Erik Bergmark, Skellefteå Judoklubb, 3) Daniel Björk, Hudiksvalls Judoklubb.

Herr Elit Grupp 2

1) Micael Larsson, Judo Club Sundsvall, 2) Mika Atti, Finnfighters, 3) Magomed Gorkajev, Namsos Judo Club.

Herr Elit Grupp 3

1) Botir Aslanov, Judo Club Sundsvall, 2) Erik de Vries, Namsos Judo Club, 3) Fredrik Viksten, Ånge Judoklubb.

Herr Elit Grupp 4

1) Peder Pedersen, Judo Club Sundsvall, 2) Pär Helander, Judo Club Sundsvall, 3) Michael Ekenbäck, Södertälje Judoklubb.

Öppen Klass Herrar

1) Botir Aslanov, Judo Club Sundsvall, 2) Peder Pedersen, Judo Club Sundsvall.

Resultat, lag:

1) Judo Club Sundsvall, 88 poäng, 2) Finnfighters, 25 poäng, 3) Borlänge Judoklubb, 25 poäng, 12) Ånge Judoklubb, 15 poäng.