Annons
Vidare till st.nu
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

PRO Sköns Södra

Mötet inleddes med en bejublad föreställning av PROfilurerna ? föreningens teatergrupp.

Föreningens ordförande Holger Pettersson hälsade både gamla och nya medlemmar välkomna till årets sista möte.

Både budgeten och medlemsavgiften, 210 kronor, för år 2009 fastställdes. Resekommittén informerade om den planerade resan till Iggesundsrevyn den 22 februari 2009 liksom om en planerad resa till Dalhalla sommaren 2009.

En julfest skulle ordnas den 12 december i Skönsbergs Folkets Hus.

Information gavs om PROs skraplotteri.

Britta Lennerth

060 - 61 73 79