Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Fakta: Så spelas superettan 2005

Annons
Omgång 1
16 april: GaisLjungskile, ÅtvidabergMjällby, ÖsterNorrköping.
17: AIKDegerfors, FalkenbergVäsby, TrelleborgVästra Frölunda, VästeråsBrommapojkarna, ÖrebroBoden.

Omgång 2
23: Västra FrölundaÖrebro.
24: BodenÅtvidaberg, BrommapojkarnaFalkenberg, LjungskileVästerås, MjällbyGais, VäsbyÖster, DegerforsTrelleborg.
26: NorrköpingAIK.

Omgång 3
1 maj: AIKVäsby, TrelleborgNorrköping, VästeråsMjällby, ÖsterBrommapojkarna, ÅtvidabergÖrebro.
3: GaisBoden, DegerforsVästra Frölunda, FalkenbergLjungskile.

Omgång 4
7: Västra FrölundaÅtvidaberg.
8: BodenVästerås, NorrköpingDegerfors, LjungskileÖster, MjällbyFalkenberg, VäsbyTrelleborg.
9: ÖrebroGais.
11: BrommapojkarnaAIK.

Omgång 5
14: DegerforsVäsby.
15: FalkenbergBoden, ÖsterMjällby, AIKLjungskile, TrelleborgBrommapojkarna.
17: GaisÅtvidaberg, NorrköpingVästra Frölunda, VästeråsÖrebro.

Omgång 6
21: BrommapojkarnaDegerfors, LjungskileTrelleborg, ÅtvidabergVästerås.
22: BodenÖster, Västra FrölundaGais, MjällbyAIK, VäsbyNorrköping, ÖrebroFalkenberg.

Omgång 7
25: AIKBoden, DegerforsLjungskile, FalkenbergÅtvidaberg, NorrköpingBrommapojkarna, TrelleborgMjällby, VäsbyVästra Frölunda, VästeråsGais, ÖsterÖrebro.

Omgång 8
28: Västra FrölundaVästerås.
29: BodenTrelleborg, ÖrebroAIK, GaisFalkenberg, LjungskileNorrköping, MjällbyDegerfors.
30: ÅtvidabergÖster.
31: BrommapojkarnaVäsby.

Omgång 9
5 juni: ÖsterGais.
6: DegerforsBoden, FalkenbergVästerås, BrommapojkarnaVästra Frölunda, NorrköpingMjällby, TrelleborgÖrebro, VäsbyLjungskile.
9: AIKÅtvidaberg.

Omgång 10
11: Västra FrölundaFalkenberg
12: BodenNorrköping, LjungskileBrommapojkarna, MjällbyVäsby, ÅtvidabergTrelleborg.
13: GaisAIK, VästeråsÖster, ÖrebroDegerfors.

Omgång 11
16: NorrköpingÖrebro.
17: DegerforsÅtvidaberg.
18: BrommapojkarnaMjällby, LjungskileVästra Frölunda.
19: VäsbyBoden, AIKVästerås, TrelleborgGais, ÖsterFalkenberg.

Omgång 12
21: ÅtvidabergNorrköping.
22: FalkenbergAIK, MjällbyLjungskile, VästeråsTrelleborg, ÖrebroVäsby, BodenBrommapojkarna.
23: GaisDegerfors, Västra FrölundaÖster.

Omgång 13
26: LjungskileBoden, MjällbyVästra Frölunda, TrelleborgFalkenberg, VäsbyÅtvidaberg.
27: AIKÖster, NorrköpingGais.
28: DegerforsVästerås, BrommapojkarnaÖrebro.

Omgång 14
2 juli: GaisVäsby.
3: FalkenbergDegerfors, ÅtvidabergBrommapojkarna, ÖsterTrelleborg, BodenMjällby.
4: VästeråsNorrköping, ÖrebroLjungskile.
5: Västra FrölundaAIK.

Omgång 15
9: DegerforsÖster, LjungskileÅtvidaberg.
10: BodenVästra Frölunda, BrommapojkarnaGais, MjällbyÖrebro, TrelleborgAIK.
11: NorrköpingFalkenberg, VäsbyVästerås.

Omgång 16
16: AIKTrelleborg, GaisBrommapojkarna, ÅtvidabergLjungskile, ÖsterDegerfors.
17: Västra FrölundaBoden, FalkenbergNorrköping, VästeråsVäsby, ÖrebroMjällby.

Omgång 17
21: DegerforsAIK.
23: NorrköpingÖster, VäsbyFalkenberg, Västra FrölundaTrelleborg.
31: LjungskileGais.
1 augusti: BodenÖrebro, BrommapojkarnaVästerås, MjällbyÅtvidaberg.

Omgång 18
6: VästeråsLjungskile.
7: ÅtvidabergBoden, FalkenbergBrommapojkarna, TrelleborgDegerfors, ÖrebroVästra Frölunda.
8: AIKNorrköping, GaisMjällby.
10: ÖsterVäsby.

Omgång 19
14: BodenGais, BrommapojkarnaÖster, LjungskileFalkenberg, MjällbyVästerås, VäsbyAIK
15: NorrköpingTrelleborg, Västra FrölundaDegerfors, ÖrebroÅtvidaberg.

Omgång 20
18: FalkenbergMjällby.
20: AIKBrommapojkarna, ÅtvidabergVästra Frölunda, DegerforsNorrköping.
21: GaisÖrebro, TrelleborgVäsby, VästeråsBoden, ÖsterLjungskile.

Omgång 21
24: BodenFalkenberg, MjällbyÖster, BrommapojkarnaTrelleborg, LjungskileAIK, VäsbyDegerfors, Västra FrölundaNorrköping, ÖrebroVästerås.
25: ÅtvidabergGais.

Omgång 22
28: ÖsterBoden, AIKMjällby, FalkenbergÖrebro, TrelleborgLjungskile.
29: NorrköpingVäsby, VästeråsÅtvidaberg.
30: DegerforsBrommapojkarna.
31: GaisVästra Frölunda.

Omgång 23
4 september: BodenAIK, BrommapojkarnaNorrköping, LjungskileDegerfors, MjällbyTrelleborg, Västra FrölundaVäsby.
5: GaisVästerås, ÅtvidabergFalkenberg, ÖrebroÖster.

Omgång 24
10: DegerforsMjällby, VäsbyBrommapojkarna.
11: FalkenbergGais, TrelleborgBoden, VästeråsVästra Frölunda.
12: NorrköpingLjungskile, ÖsterÅtvidaberg.
13: AIKÖrebro.

Omgång 25
17: Västra FrölundaBrommapojkarna.
18: BodenDegerfors, GaisÖster, LjungskileVäsby, MjällbyNorrköping, VästeråsFalkenberg.
19: ÅtvidabergAIK, ÖrebroTrelleborg.

Omgång 26
24: DegerforsÖrebro, BrommapojkarnaLjungskile, VäsbyMjällby.
25: AIKGais, FalkenbergVästra Frölunda, TrelleborgÅtvidaberg, NorrköpingBoden.
26: ÖsterVästerås

Omgång 27
1 oktober: Västra FrölundaLjungskile, ÅtvidabergDegerfors.
2: BodenVäsby, FalkenbergÖster, MjällbyBrommapojkarna.
3: GaisTrelleborg, VästeråsAIK, ÖrebroNorrköping.

Omgång 28
7: AIKFalkenberg.
8: DegerforsGais.
9: LjungskileMjällby, TrelleborgVästerås, ÖsterVästra Frölunda, BrommapojkarnaBoden.
10: NorrköpingÅtvidaberg, VäsbyÖrebro.

Omgång 29
15: FalkenbergTrelleborg, GaisNorrköping, VästeråsDegerfors, Västra FrölundaMjällby, ÅtvidabergVäsby, ÖrebroBrommapojkarna, ÖsterAIK.
16: BodenLjungskile.

Omgång 30
22: AIKVästra Frölunda, DegerforsFalkenberg, BrommapojkarnaÅtvidaberg, NorrköpingVästerås, LjungskileÖrebro, MjällbyBoden, TrelleborgÖster, VäsbyGais. (TT)

Mer läsning

Annons