Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är de lokala fotbollsmatcherna vi sänder den här säsongen – hela listan

Under den kommande fotbollssäsongen kommer vi att livesända ett stort antal lokala matcher.
Här är hela listan.

Annons
Sundsvalls DFF är ett av lagen som vi kommer sända flera gånger under säsongen.

Listan kan komma att uppdateras under säsongen.

14 april: Friska Viljor FC–IFK Timrå, division 2 norrland, herr.

20 april: Kubikenborgs IF–Svartviks IF, division 3 mellersta norrland, herr.

21 april: Sundsvalls DFF–Ljusdals IF, Elitettan, dam.

27 april: Sund IF–Kubikenborgs IF, division 3 mellersta norrland, herr.

27 april: Kramfors-Alliansen–IFK Timrå, division 2 norrland, herr.

4 maj: IFK Sundsvall–Essviks AIF, division 4, herr.

5 maj: IFK Timrå–Gottne IF, division 2 norrland, herr.

16 maj: Hassels IF–Ånge IF, division 5, herr.

19 maj: IFK Timrå–IFK Östersund, division 2 norrland, herr.

23 maj: Alnö IF–Ope IF, division 2 mellersta norrland, dam.

24 maj: Härnösands FF–IFK Timrå, division 2 norrland, herr.

26 maj: Heffnersklubbans BK–IFK Timrå, division 2 mellersta norrland, dam.

1 juni: Matfors–Ljunga/Fränsta, division 4, herr.

2 juni: Sundsvalls DFF–Västerås BK 30, Elitettan, dam.

7 juni: Sund IF–Östavalls IF, division 3 mellersta norrland, herr.

15 juni: Stöde IF–Sund IF, division 3 mellersta norrland, herr.

21 juni: Umeå IK FF–Sundsvalls DFF, Elitettan, dam.

21 juni: Hudiksvalls FF–IFK Timrå, division 2 norrland, herr.

24 juni: Ljustorps IF–Alnö IF, division 5, herr.

27 juni: Kubikenborgs IF–Sund IF, division 3 mellersta norrland, herr.

29 juni: Viskans IF–Selånger FK, division 5, herr.

30 juni: Sundsvalls DFF–Kvarnsvedens IK–Elitettan, dam.

7 juli: IFK Timrå–Friska Viljor FC, division 2 norrland, herr.

3 augusti: Svartviks IF–Kubikenborgs IF, division 3 mellersta norrland, herr.

4 augusti: Selånger FK–Rimbo IF, division 1 norra svealand, dam.

4 augusti: Ljusdals IF–Sundsvall DFF, Elitettan, dam.

10 augusti: Östavalls IF–Stöde IF, division 3 mellesta norrland, herr.

17 augusti: Svartviks IF–Sund IF, division 3 mellersta norrland, herr.

18 augusti: Sundsvalls DFF–KIF Örebro DFF, Elitettan, dam.

25 augusti: Stöde IF–IK Huge, division 2 södra norrland, dam.

1 september: Kubikenborgs IF–Östavalls IF, division 3 mellesta norrland, herr.

9 september: Holms SK–Ånge IF, division 5, herr.

14 september: IFK Timrå–Härnösands FF, division 2 norrland, herr.

22 september: Västerås BK 30–Sundsvalls DFF, Elitettan, dam.

29 september: Brunflo FK–Heffnersklubbans BK, division 2 mellersta norrland, dam.

12 oktober: IFK Timrå–Hudiksvalls FF, division 2 norrland, herr.

14 oktober: Sundsvalls DFF–Lidköpings FK, Elitettan, dam.

28 oktober: Sundsvalls DFF–Umeå IK FF, Elitettan, dam.

Mer läsning

Annons