Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Kustkampen i fri idrott för östra Nordanstig, den 28/9

Annons
Kustkampen i fri idrott för östra Nordanstig, den 28/9.
60m, årskurs 4, pojkar: 1) Alexander Eriksson, Gnarp 10,31 2) Jonathan Berg, Fröstuna 10,67 3) Valdemar Lindberg, Gnarp 10,75.
60m, 5, pojkar: 1) Erik Engström, Fröstuna 9,3 2) Johan Andersson, Bringsta 9,4 3) Alexander Schönborg, Stocka 9,6.
60m, 6, pojkar: 1) Ville Nilsson, Gnarp 9,16 2) Tobias Broberg, Bringsta 9,3 3) Stefan Sjöholm, Gnarp 9,4.
60m, 4, flickor: 1) Hanna Stenborg, Gnarp 10,1 2) Elin Flodin, Ström 10,3 3) Emila Johansson, Bringsta 10,35.
60m, 5, flickor: 1) Matilda Egelrudh, Gnarp 9,7 2) Anna Engström, Fröstuna 10,6 3) Sara Runnfors-Larsson, Fröstuna 10,6.
60m, 6, flickor: 1) Merethe Olofsson, Bringsta 9,5 2) Helena Andersson, Gnarp 9,8 3) Malin Strömbom, Bringsta 9,9.
300m, 4 pojkar: 1) Alexander Eriksson, Gnarp 61,0 2) Joakim Fagerhov, Hosianna 61,6 3) Jonathan Berg, Fröstuna 61,6
300m, 5, pojkar: 1) Emil Johansson, Fröstuna 57,5 2) Andreas Gas, Gnarp 61,0 3) Robin Nilsson, Gnarp 63,0
300m, 6, pojkar: 1) Stefan Sjöblom, Gnarp 56,0 2) Linus Söderlund, Gnarp 58,0 3) Johannes Strömbom, Bringsta 59,0.
300m, 4, flickor: 1) Hanna Stenborg, Gnarp 59,0 2) Erika Forslin, Fröstuna 61,0 3) Elin Flodin, Ström 63,0.
300m, 5, flickor: 1) Jessica Söderlind, Gnarp 60,0 2) Sara Runnfors-Larsson, Fröstuna 62,0 3) Sofie Ersson, Bringsta 62,5.
300m, 6, flickor: 1) Evelina Moe-Frelin, Gnarp 53,0 2) Anna Johansson, Fröstuna 59,0 3) Merethe Olofsson, Bringsta 60,0.
Längd, 4, pojkar: 1) Emil Rehn, Bringsta 3,03 2) Jonathan Berg, Fröstuna 2,86 3) Oskar Isaksson, Fröstuna 2,71.
Längd, 5, pojkar: 1) Christoffer Samuelsson, Stocka 3,84 2) Alexander Schönborg, Stocka 3,74 3) Anton Bergerståhl, Bringsta 3,71.
Längd, 6, pojkar: 1)Tobias Broberg, Bringsta 3,85 2) Wille Nilsson, Gnarp 3,80 3) Johan Sjöblom, Gnarp 3,52.
Längd, 4, flickor: 1) Elin Flodin, Ström 3,26 2) Erika Forslin, Fröstuna 2,99 3) Sofia Olsson, Fröstuna 2,83.
Längd, 5, flickor: 1) Caroline Jonsson, Gnarp 3,52 2) Linn Johansson, Ström 3,46 3) Emma Johansson, Ström 3,33.
Längd, 6, flickor: 1) Evelina Frelin-Moe, Gnarp 4,13 2) Liza Johansson, Ström 3,74 3) Anna Johansson, Fröstuna 3,62.
Kast, 4, pojkar: 1) Jonathan Berg, Fröstuna 36,35 ) Niclas Elfström, Gnarp 32,63 3) Joakim Fagerhov, Hosianna 29,85.
Kast, 5, pojkar: 1) Christoffer Samuelsson, Stocka 43,64 2) Robin Nilsson, Gnarp 39,90 3) Viktor Brunholtz, Fröstuna 37,04.
Kast, 4, flickor: 1) Emma Palmcrantz, Fröstuna 24,60 2) Desirée Larsson, Hosianna 18,20 3) Angelica Larsson, Bringsta 17,70.
Kast, 5, flickor: 1) Linn Johansson, Ström 25,16 2) Ronja Storm, Gnarp 25,13 3) Ida Vendel, Stocka 23,88.
Kula, 6, pojkar: 1) Johannes Strömbom, Bringsta 7,43 2) Jonnie Jakobsson, Bringsta 6,93 3) Linus Söderlund, Gnarp 6,42.
Kula, 6, flickor: 1) Anna Johansson, Fröstuna 8,88 2) Tove Storm, Gnarp 8,20 3) Teresia Olsson, Gnarp 7,58.

Mer läsning

Annons