Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Lokala resultat från Vasaloppet

/

Så gick det för de lokala åkarna i Vasaloppet 2015.

Annons

Lokala resultat, herrar:

168) Thommy Larsson, Stockviks Skidförening, 4.57.05

169) Anders Strid, Lucksta Idrottsförening, 4.57.06

494) Martin Lundgren, Stockviks Skidförening, 5.20.58

652) Tobias Nilsson, Kovlands Idrottsförening, 5.29.46

755) Martin Birgersson, AXA Sports Club, 5.34.28

901) Fredrik Nilsson, Kovlands Idrottsförening, 5.39.32

910) Mikael Edlund, Alnö Race Team Föreningen, 5.39.54

947) Daniel Höglund, Matfors Skidklubb, 5.42.01

1444) Niclas Bergfors, Ljustorps Idrottsförening, 5.58.29

1503) Michael Larsson, Stockviks Skidförening, 6.00.24

1795) Thomas Gustafsson, Stockviks Skidförening, 6.10.54

1902) Henrik Dahlén, Tynderö Idrottsklubb, 6.15.10

1941) Tobias Spångberg, Högsjö Gymnastikförening, 6.16.36

2075) Erik Nordlund, Idrottsklubben Aluminium, 6.20.56

2219) David Persson, Lucksta Idrottsförening, 6.25.28

2248) Magnus Nordin, Njurunda Skidklubb, 6.26.15

2297) Daniel Lundberg, AXA Sports Club, 6.27.49

2460) Kenneth Norman, Idrottsföreningen Strategen, 6.32.05

2592) Stefan Sundberg, Bergeforsens Sportklubb, 6.36.06

2751) Rasmus Johansson, Kovlands Idrottsförening, 6.41.09

2864) Mats Millén, Sundsvalls Orienteringsklubb, 6.44.45

2870) Håkan Westman, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 6.44.51

2978) Henrik Näslund, Timrå Skid o Orienteringsklubb, 6.47.41

3049) Stefan Adersten, AXA Sports Club, 6.49.50

3278) Mikael Ericsson, Ånge, 6.57.04.

3291) Ulrik Norberg, Telia Idrott o Fritidsförening Sundsvall, 6.57.21

3319) Mikael Lindberg, Njurunda Skidklubb, 6.57.58

3340) Anders Brink, Stockviks Skidförening, 6.58.27

3361) Kent Selin, Idrottsföreningen Strategen, 6.58.54

3373) Robert Bergström, Njurunda Skidklubb, 6.59.16

3387) Göran Olsson, Erikslunds Skidklubb, 6.59.34

3395) Henrik Westling, Idrottsföreningen Strategen, 6.59.47

3474) Andreas Henriksson, IF Spirit Idrottsförening, 7.01.58

3663) Johan Ekman, Visborgs Orienteringsklubb, 7.09.07

3669) Stefan Lovén, Ånge Skidklubb, 7.09.20

3907) Martin Rönnbäck, Sweco Idrottsförening, 7.17.19

4011) Håkan Edlund, AXA Sports Club, 7.20.40

4029) Nicklas Ingemarsson, AXA Sports Club, 7.21.02

4043) Tony Svensson, Stöde Idrottsförening, 7.22.02

4105) Johannes Hallberg, Peab Idrottsförening, 7.24.09

4194) Åke Lindkvist, Hassels Idrottsförening, 7.27.50

4205) Christoffer Hallenius, AXA Sports Club, 7.28.04

4373) Karl-Arne Nordström, Erikslunds Skidklubb, 7.33.29

4478) Mikael Lindstrand, AXA Sports Club, 7.36.56

4507) Leif Ottosson, Erikslunds Skidklubb, 7.37.25

4573) Joacim Marklund, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 7.39.22

4586) Fredrik Pontén, Metso Paper Fritidsklubb, 7.39.47

4801) Bruno von Sicard, Alnö Skidklubb, 7.46.21

4811) Anders Eriksson, IF Spirit Idrottsförening, 7.46.43

4828) Andreas Eklund, AXA Sports Club, 7.47.12.

4829) Hans Danielsson, Idrottsföreningen Strategen, 7.47.13

4946) Anders Ek, SCA Fritidsförening, 7.50.31

4984) Johan Sandrieser, Njurunda Skidklubb, 7.51.29

5048) Johan Bergström, Hassels Idrottsförening, 7.53.44

5334) Josef Andersson, Stockviks Skidförening, 8.02.41

5414) Carl Martinez, Alnö Race Team Föreningen, 8.04.41

5488) Christian Strid, Alnö Race Team Föreningen, 8.07.26

5529) Anders Björklund, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 8.09.01

5639) Jonny Eklund, Fagervik, 8.12.38

5810) Jonas Eriksson, Alnö Race Team Föreningen, 8.18.37

5828) Markus Fridlund, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 8.19.15

5829) Mikael Fridlund, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 8.19.15

5998) Greger Persson, Njurunda Skidklubb, 8.25.10

6016) Stefan Jonsson, Götlunda Idrottsförening, 8.26.01

6026) Tomas Svedberg, Alnö Skidklubb, 8.26.22

6106) Per-Olov Wallin, Indals Idrottsförening, 8.29.36

6157) Ove Lundman, Alnö Skidklubb, 8.31.22

6174) Marcus Sjöström, Matfors Skidklubb, 8.31.48

6183) Mikael Fredriksson, Bergeforsens Sportklubb, 8.32.02

6221) Björn Andersson, Stadium Idrottsförening, 8.32.56

6397) Linus Sjöberg, Matfors Skidklubb, 8.39.00

6427) Sebastian Österlund, Sweco Idrottsförening, 8.39.46

6431) Karl-Erik Eriksson, Fränsta Idrottsklubb, 8.39.48

6840) Thomas Hansson, Ytterhogdals Idrottsklubb, 8.53.02

6967) Emil Wikberg, Stöde Idrottsförening, 8.57.07.

7037) Jimmy Fondelius, Sundsvalls Orienteringsklubb

8.59.12, 7101) Magnus Wiselquist, Sweco Idrottsförening, 9.01.45

7212) Martin Davén, AXA Sports Club, 9.06.33

7874) Fredrik Herlitz, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 9.31.16

8219) Erik Mellerstedt, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 9.41.32

8510) Per Rosén, Söderhamns Skidkamrater, 9.51.54

8542) Ingvar Söderbladh, AXA Sports Club, 9.53.04

8543) Dan Sandström, AXA Sports Club, 9.53.05

8689) Mikael Linde, Sweco Idrottsförening, 9.57.08

8744) Håkan Sjölander, Bräcke Sportklubb, 10.00.20

8920) Kenneth Åberg, AXA Sports Club, 10.08.49

9104) Andreas Mattsson, Lucksta Idrottsförening, 10.17.45

9182) Anders Flodin, Rehns Bandyklubb, 10.21.52

9314) Fredrik Linde, Telia Idrott o Fritidsförening Sundsvall, 10.28.34

9397) Mikael Gustafsson, Stöde Idrottsförening, 10.32.13

9448) Lars Rydstedt, AXA Sports Club, 10.34.40

9519) Håkan Lindberg, Fränsta Idrottsklubb, 10.38.00

9705) Bo Åsén, AXA Sports Club, 10.49.19

9817) Eric Boström, Indals Idrottsförening, 10.54.58

9863) Christian Nordstrand, Njurunda Skidklubb, 10.57.56

9972) Niclas Wallin, Sweco Idrottsförening, 11.02.50

10127) Mattias Winther, AXA Sports Club, 11.11.10

10586) Joakim Andersson, AXA Sports Club, 11.39.20

10662) Martin Håseather, Tynderö Idrottsklubb, 11.45.48

10743) Peter Engberg, AXA Sports Club, 11.52.43.

10834) Mathias Wiklander, Bergeforsens Sportklubb, 12.02.47

10934) Mikael Broman, Indals-Lidens Sportklubb, 12.15.05.

Damer:

30) Amanda Mattsson, Stockviks Skidförening, 5.46.02

35) Johanna Åström, Lucksta Idrottsförening, 5.55.29

56) Lisa Nylander, Stockviks Skidförening, 6.16.23

69) Angelica Saur, Ljustorps Idrottsförening, 6.20.20

89) Jennifer Elffors, Lucksta Idrottsförening, 6.34.38

108) Jenny Kling, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 6.43.48

129) Jenny Rutström, Alnö Race Team Föreningen, 6.54.57

185) Sara Hugg, Matfors Skidklubb, 7.20.53

254) Elin Härén, Stockviks Skidförening, 7.50.05

273) Amanda Åström, Lucksta Idrottsförening, 7.55.17

283) Åsa Eriksson, Ljustorps Idrottsförening, 7.59.40

294) Sandra Arvola, Timrå Skid o Orienteringsklubb, 8.04.10

309) Karin Larsson, Sundsvalls Orienteringsklubb, 8.08.26

387) Lena Andersson, Sundsvalls Orienteringsklubb, 8.31.38

388) Märta Skoglund, Lucksta Idrottsförening, 8.31.48

496) Madeleine Nyström, Anundsjö Idrottsförening, 8.54.04

652) Marie Herlitz, Selånger Skid och Orienteringsklubb, 9.28.46

718) Helena Grandell, Alnö Race Team Föreningen, 9.39.06

719) Katharina Sandström, Sundsvall, 9.39.06

738) Eva Thoresson Norin, Gräftåvallens Skidklubb, 9.43.39

833) Camilla Edenström, Erikslunds Skidklubb, 9.55.46

841) Linda Eriksson, Bergeforsens Sportklubb, 9.56.34

867) Anna Eriksson, Ljustorps Idrottsförening, 10.00.21

974) Anneli Söderqvist, AXA Sports Club, 10.22.29

983) Anna-Lena Strid, Matfors Skidklubb, 10.23.49.

997) Anita Nordell, Matfors Skidklubb, 10.28.11

1083) Julia Bergström, Tynderö Idrottsklubb, 10.44.41

1197) Lena Steen, Tynderö Idrottsklubb, 11.02.31.

Mer läsning

Annons