Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är tisdagens lokala resultat från O-ringen

Annons

H21E 1) Jerker Lysell, Rehns BK, 150.46 (2) 12.28, 2) Thierry Gueorgiou, Kalevan Rasti, 151.31 (13) 13.16, 3) Magne Dæhli, Halden SK, 152.39 (4) 12.48 D21E 1) Tove Alexandersson, Stora Tuna OK, 131.44 (1) 12.40, 2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 142.24 (13) 13.31, 3) Heidi Østlid Bagstevold, Fredrikstad SK, 144.40 (17) 13.38 H20E 1) Olli Ojanaho, Ounasvaaran Hiihtoseura, 139.58 (6) 25.07, 2) Simon Hector, Snättringe SK, 140.16 (12) 25.54, 3) Oskar Leinonen, OK Kolmården, 147.39 (10) 25.36 D20E 1) Tilda Johansson, OK Orion, 127.24 (1) 29.44, 2) Johanna Öberg, OK Linné, 130.28 (14) 32.50, 3) Paula Gross, Helsingin Suunnistajat, 136.05 (22) 33.39, 38) Johanna Sjölund, Sundsvalls OK, 157.59 (24) 33.58, 55) Hedwig Haas, Sundsvalls OK, 173.09 (60) 40.37 H18E 1) Isac von Krusenstierna, OK Kåre, 106.48 (1) 21.44, 2) Simon Imark, Tullinge SK, 107.31 (2) 22.08, 3) Jesper Svensk, Stora Tuna OK, 109.28 (15) 24.38 D18E 1) Veera Klemettinen, Suunta Jyväskylä, 109.38 (1) 23.56, 2) Synne Strand, Asker SK, 112.12 (2) 25.00, 3) Anine Lome, Hamar OK, 114.49 (27) 29.00, 6) Stina Nordin, Sundsvalls OK, 119.54 (4) 26.07, 12) Hanna Hugosson, Sundsvalls OK, 123.13 (8) 26.48

H21E2 1) Felix Späth, Lillomarka OL, 165.46 (2) 26.00, 2) Juha Sorvisto, Vaajakosken Terä, 168.20 (4) 26.23, 3) Mikko Knuuttila, Ikaalisten Nouseva-Voima, 170.07 (58) 31.10, 49) David Holmberg, Sundsvalls OK, 193.54 (42) 29.59, 69) Anders Axling, Sundsvalls OK, 200.36 (58) 31.10, 95) Anders Vedin, Sundsvalls OK, 217.46 (61) 31.12

D21E2 1) Johanna Erlandsson, Stora Tuna OK, 162.39 (1) 31.52, 2) Johanna Sanderi, IFK Lidingö SOK, 162.44 (14) 37.34, 3) Ida Lindkvist, NTNUI, 168.10 (12) 37.18

H20E2

D20E2

H18E2 1) Saul Klemola, Raja-Karjalan Suunnistajat, 108.47 (3) 23.20, 2) Gustaf Berglund, IFK Mora OK, 108.58 (4) 23.25, 3) Victor Helgesson, Hestra IF, 113.11 (2) 23.14, 49) Martin Storkamp, Sundsvalls OK, 144.11 (20) 26.10, 67) Truls Lindholm, Sundsvalls OK, 151.59 (72) 32.21

D18E2 1) Sofia Eriksson, Stora Tuna OK, 136.30 (11) 30.32, 2) Marit Melby Jacobsen, Lardal OL, 137.02 (1) 26.11, 3) Emma Stenbacka, Vaasan Suunnistajat ry, 137.11 (6) 28.04

D10 1) Stina Thern, OK Skogshjortarna, 56.43 (2) 20.04, 18) Signe Feil, Sundsvalls OK, 70.07 (64) 28.43, 36) Alva Eliasson, Sundsvalls OK, 77.24 (9) 21.38, 104) Moa Karlsson, Sundsvalls OK, 95.50 (111) 32.55

D11 1) Yrsa Röjgård, OK Kolmården, 56.30 (1) 19.08, 32) Lovisa Dufva, Sundsvalls OK, 82.41 (28) 27.07, 37) Ida Bergfors, VK Uvarna, 86.24 (69) 34.04, 51) Wilma Larsson, Sundsvalls OK, 92.55 (82) 37.11, 131) Olivia Karlsson, Kovlands IF, 141.07 (129) 46.36

D12 1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og Omegn, 62.36 (1) 18.59, 67) Alice Larsson, Sundsvalls OK, 91.23 (76) 30.46, 81) Elsa Granholm, Sundsvalls OK, 94.36 (25) 25.49, 111) Ebba Andersson, Sundsvalls OK, 103.23 (99) 33.28, 118) Ebba Lindholm, Sundsvalls OK, 105.54 (99) 33.28, 129) Alva Dahlin, Kovlands IF, 111.48 (104) 33.45, 133) Ylva Sandström, Sundsvalls OK, 114.31 (152) 41.41, 142) Stina Lindholm, Sundsvalls OK, 118.57 (166) 44.17 D12K 1) Emma Rindstig, SOK Viljan, 54.27 (6) 22.00

D13 1) Klara Sjöström, Västerås SOK, 77.54 (2) 25.38, 20) Tove Ericsson, Sundsvalls OK, 95.06 (13) 29.17, 76) Irmelie Enström, Sundsvalls OK, 125.17 (57) 36.46, 109) Astrid Rex, Sundsvalls OK, 142.42 (132) 51.06, 148) Tyra Karlsson, Sundsvalls OK, 174.53 (155) 59.24

D14 1) Hanna Lundberg, OK Renen, 73.06 (1) 22.52, 53) Julia Nordlander, Sundsvalls OK, 112.50 (69) 38.56, 111) Hanna Nilsson, VK Uvarna, 141.30 (129) 47.56 D14K 1) Alva Pleiner, Täby OK, 76.23 (4) 25.22

D15 1) Jenny Baklid, Konnerud IL, 83.44 (2) 27.06, 101) Sofie Fröjd, Sundsvalls OK, 146.03 (92) 44.17, 126) Nelly Persson, Sundsvalls OK, 174.39 (135) 59.46, 128) Elin Unander, Sundsvalls OK, 177.29 (111) 48.47, 138) Kajsa Lindqvist, Selånger SOK, 203.19 (145) 68.26

D16 1) Lotta Eerola, Tampereen Pyrintö, 92.39 (1) 25.24, 19) Frida Vikström, Sundsvalls OK, 104.07 (23) 31.24, 74) Sara Nilsson, VK Uvarna, 127.45 (78) 38.28 D16K 1) Sara Junevik, Leksands OK, 92.27 (1) 29.08, 9) Lina Pontén, Selånger SOK, 135.54 (12) 42.41 D17-20K 1) Tine Dalgaard, Kolding OK, 115.14 (3) 29.10, 14) Caroline Johansson, Sundsvalls OK, 149.37 (25) 43.26, 31) Anna Lampinen, Sundsvalls OK, 185.36 (21) 42.33

D18 1) Elin Ransjö Zander, OK Tyr, 119.35 (2) 30.16, 47) Ann Johansson, Sundsvalls OK, 161.20 (36) 38.11, 92) Elin Nilsson, VK Uvarna, 248.35 (90) 58.46

D20 1) Hanna Lindström, OK Tranan, 123.44 (2) 30.05

D21-1 1) Heini Saarimäki, Angelniemen Ankkuri, 120.34 (2) 24.41

D21-2 1) Johanna Lönnkvist, Tullinge SK, 126.47 (3) 27.47, 8) Madeleine Dahlin, Kovlands IF, 139.23 (12) 31.15, 13) Ellinor Fransson, Sundsvalls OK, 146.04 (35) 35.41, 18) Jill Johansson, Sundsvalls OK, 150.10 (15) 32.01, 74) Linda Edström, Sundsvalls OK, 185.51 (50) 37.53, 110) Anna Nystedt, Sundsvalls OK, 222.45 (49) 37.41, 114) Caroline Holmberg, Sundsvalls OK, 226.43 (87) 43.04

D21K-1 1) Josefine Klintberg, OK Ravinen, 90.31 (1) 22.07, 20) Julia Edström, Sundsvalls OK, 119.34 (57) 33.04, 25) Sara Lundsten, Sundsvalls OK, 120.19 (47) 32.03, 28) Annika Carlberg, Sundsvalls OK, 122.45 (15) 28.12, 43) Jenny Danielsson, Sundsvalls OK, 128.41 (29) 30.23, 51) Marie Dahlin, Kovlands IF, 131.42 (36) 31.14, 59) Ida Johansson, Sundsvalls OK, 136.06 (32) 30.57, 82) Maria Wallgren, Selånger SOK, 144.25 (83) 36.07, 83) Katarina Johansson, Sundsvalls OK, 145.39 (104) 38.40, 96) Ida Sellstedt, Selånger SOK, 152.44 (111) 39.07, 143) Anna Ålin, Sundsvalls OK, 176.00 (121) 40.47

D21K-2 1) Lene Godager Kaas, Bækkelagets SK, 97.26 (4) 27.00

D35 1) Salla Fagerudd, Paimion Rasti, 114.09 (3) 27.43, 45) Jenny Nääs, Sundsvalls OK, 178.37 (45) 42.23 D35K 1) Linda Sjögren, Kamrat och IF KIF, 81.13 (1) 24.22, 46) Malin Unander, Sundsvalls OK, 123.01 (59) 38.58, 60) Viktoria Karlsson, Kovlands IF, 133.34 (64) 39.37, 74) Anna Hammarberg, Sundsvalls OK, 141.45 (52) 37.54

D40 1) Yvonne Gunell, Pargas IF, 90.58 (5) 27.21, 38) Susanne Liukkonen, Sundsvalls OK, 122.46 (22) 31.24, 40) Anna Lundgren, Sundsvalls OK, 123.26 (32) 32.46, 53) Sara Timner, Sundsvalls OK, 136.18 (44) 36.19, 78) Jenny Unander, Sundsvalls OK, 161.24 (82) 47.30

D40K-1 1) Lena Turesson, OK Renen, 80.22 (1) 24.10, 12) Jenny Erlandsson, Sundsvalls OK, 98.50 (15) 29.56, 20) Kristina Nordlander, Sundsvalls OK, 102.05 (6) 27.58, 21) Elin Svensson, Sundsvalls OK, 102.11 (11) 29.03, 48) Karin Larsson, Sundsvalls OK, 117.06 (48) 34.06, 91) Lena Andersson, Sundsvalls OK, 146.26 (77) 40.05, 101) Sofia Lindén, Selånger SOK, 153.59 (113) 50.46, 121) Josefin Barck, Sundsvalls OK, 188.19 (124) 63.35

D40K-2 1) Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK, 78.07 (1) 24.06

D45 1) Gunilla Svärd, IF Thor, 87.08 (4) 26.46, 55) Charlotte Vikström, Sundsvalls OK, 119.55 (14) 28.38, 60) Anna Nordin, Sundsvalls OK, 120.36 (50) 32.35

D45K-1 1) Marie Dahlgren, Filipstads OK, 89.30 (11) 32.11, 50) Elisabeth Norman, VK Uvarna, 124.13 (40) 39.56, 51) Catrin Johansson, Sundsvalls OK, 125.08 (39) 39.52, 140) Kristina Nilsson, VK Uvarna, 195.42 (128) 57.38

D45K-2 1) Weronica Zederin, OK Nackhe, 84.38 (1) 24.59

D50 1) Katarina Borg, Södertälje-Nykvarn OF, 82.50 (2) 24.56, 73) Pia Lindholm, Sundsvalls OK, 127.23 (41) 34.11 D50K 1) Laila B Höglund, FK Herkules, 70.56 (1) 22.45, 28) Cecilia Edström, Sundsvalls OK, 98.11 (35) 33.02, 65) Pernilla Hannus, VK Uvarna, 115.34 (72) 38.41

D55 1) Elisabeth Fries, Umeå OK, 86.28 (1) 24.07, 45) Marie Gustafsson, Sundsvalls OK, 119.29 (30) 32.48 D55K 1) Ewa Roos, Helsingborgs SOK, 90.01 (14) 35.22, 35) Ann-Christin Vedin, Selånger SOK, 115.09 (36) 39.06

D60 1) Sirpa Lilja, Modum O-lag, 85.02 (7) 30.43 D60K 1) Susanne Dittmer, IK Hakarpspojkarna, 86.52 (3) 28.20, 83) Gunilla Rohdén, Sundsvalls OK, 211.19 (86) 60.43

D65 1) Karin Gustafsson, Strängnäs-Malmby OL, 95.25 (3) 28.07 D65K 1) Monica Djurberg, OK Tyr, 88.40 (1) 26.41, 4) Barbro Edström, Kovlands IF, 94.57 (4) 28.54, 9) Ann-Britt Bengtsson, Selånger SOK, 107.41 (23) 35.31, 58) Louise Maxén, Timrå SOK, 142.30 (83) 58.39, 60) Ingrid Wiklander Nylander, Sundsvalls OK, 142.49 (50) 43.03, 75) Elisabet Lundgren, Sundsvalls OK, 164.07 (58) 47.17

D70 1) Katharina Mo Berge, Freidig, 98.37 (2) 33.49 D70K 1) Britt-Marie Eklöf, OK Milan, 96.35 (1) 34.05, 32) Margareta Noborn, Sundsvalls OK, 140.44 (47) 58.11, 42) Ingrid Petersson, Sundsvalls OK, 146.56 (42) 56.33

D75 1) Birgitta Thunell, IFK Lidingö SOK, 91.02 (1) 27.45, 32) Anna-Britt Johansson, Sundsvalls OK, 201.32 (33) 68.38

D80 1) Bernice Antonsson, FK Friskus-Varberg, 114.34 (1) 41.28, 2) Maja-Lisa Bergström, Selånger SOK, 117.00 (2) 42.08

D85 1) Gunvor Hedin-Håkansson, Markbygdens OK, 149.31 (1) 45.57

D90 1) Margareta Hansson, Storviks IF, 224.37 (1) 76.11

D95

H10 1) Karl Aderstedt Althoff, Kungälvs OK, 43.36 (1) 14.40, 108) Kaspar Ericsson, Sundsvalls OK, 82.14 (158) 35.26

H11 1) Isak Eskilsson, IK Hakarpspojkarna, 47.45 (1) 15.38, 4) Hugo Nordlander, Sundsvalls OK, 57.44 (5) 20.31, 38) Simon Nordlander, Sundsvalls OK, 72.56 (7) 20.52, 55) Wilmer Rex, Sundsvalls OK, 78.38 (75) 29.13, 69) Oskar Erlandsson, Sundsvalls OK, 83.41 (8) 21.27, 103) Mattias Larsson, Sundsvalls OK, 95.32 (145) 40.34, 106) Elis Liukkonen, Sundsvalls OK, 96.11 (15) 22.30

H12 1) Linus Vernström, Ronneby OK, 51.11 (1) 18.44, 27) Edvin Lake, Sundsvalls OK, 66.27 (43) 25.50, 85) Johan Lindén, Selånger SOK, 87.14 (74) 29.36, 125) Arvid Carlsson, Sundsvalls OK, 98.31 (117) 33.40, 133) Viggo Östlund, Kovlands IF, 101.43 (99) 32.44 H12K 1) Mathias Nordlinder, OK Linné, 53.12 (6) 21.30

H13 1) Mattias Östberg, Stora Tuna OK, 63.10 (2) 21.07, 14) Oskar Vikström, Sundsvalls OK, 82.35 (17) 24.41, 81) Petter Erlandsson, Sundsvalls OK, 112.32 (118) 38.35

H14 1) Axel Elmblad, Bredaryds SOK, 66.04 (1) 19.57, 59) Axel Lundgren, Sundsvalls OK, 99.49 (49) 28.35, 66) Jonne Liukkonen, Sundsvalls OK, 101.11 (94) 32.39, 76) Hannes Lindahl, Sundsvalls OK, 104.16 (135) 35.49, 138) Anton Söderberg, Sundsvalls OK, 120.17 (113) 34.07 H14K 1) Edvin Sundström, Hestra IF, 63.48 (1) 20.16

H15 1) Viktor Svensk, Stora Tuna OK, 80.03 (3) 22.28

H16 1) Sander Arntzen, Asker SK, 80.14 (3) 22.24, 67) Nils Lundgren, Sundsvalls OK, 109.18 (113) 32.30 H16K 1) Simon Björnehäll, OK Gränsen, 94.35 (1) 26.34 H17-20K 1) Martin Nilsson, Snättringe SK, 96.25 (3) 25.14

H18 1) Mikkel Lyskjær Jensen, Tisvilde Hegn OK, 101.07 (9) 26.04

H20 1) Isak Langerak, Järfälla OK, 119.46 (1) 22.57, 8) Johan Nordin, Sundsvalls OK, 146.19 (3) 23.57

H21-1 1) John Börjesson, Tullinge SK, 148.18 (1) 25.55

H21-2 1) Veli Kangas, Helsingin Suunnistajat, 139.22 (2) 26.00, 114) Erik Toomingas, Sundsvalls OK, 223.37 (95) 37.22, 137) Simon Hannus, VK Uvarna, 245.34 (124) 42.33, 140) Tomas Johnsson, Sundsvalls OK, 256.51 (139) 46.02

H21K-1 1) Anders Nordberg, Nydalens SK, 105.54 (1) 23.16

H21K-2 1) Tuomo Mäkelä, Angelniemen Ankkuri, 101.49 (2) 21.25, 12) Tobias Eliasson, Sundsvalls OK, 124.30 (36) 29.02, 64) Jonas Åkerdahl, Sundsvalls OK, 150.42 (50) 31.18, 106) Andreas Maxén, Timrå SOK, 167.51 (59) 32.02, 113) Anders Sjöbom, Njurunda OK, 172.08 (148) 41.15

H35 1) Harri Karlsson, Järla Orientering, 121.59 (9) 28.33 H35K 1) Jostein Andersen, Nydalens SK, 94.30 (2) 26.07, 16) Tomas Unander, Sundsvalls OK, 116.42 (24) 30.07, 36) Martin Lundgren, Sundsvalls OK, 123.30 (50) 34.49, 51) Peter Loré, Sundsvalls OK, 130.16 (64) 36.36, 102) Stefan Ivarsson, Sundsvalls OK, 154.35 (85) 38.28, 106) Jonas Karlsson, Kovlands IF, 155.33 (100) 39.56

H40 1) Jani Lakanen, Koovee, 102.27 (2) 24.37, 18) Thomas Rex, Sundsvalls OK, 123.08 (12) 26.55

H40K-1 1) Martin Johnsson, IFK Lidingö SOK, 89.43 (1) 22.29

H40K-2 1) Jörgen Olsson, OK Pan-Kristianstad, 94.42 (1) 22.14, 18) Anders Erlandsson, Sundsvalls OK, 117.19 (15) 27.54, 64) Fredrik Nordlander, Sundsvalls OK, 137.47 (53) 32.37, 70) Henrik Lundgren, Sundsvalls OK, 141.02 (76) 34.59, 103) Magnus Jonsson, Sundsvalls OK, 155.42 (154) 53.48, 120) Josef Andersson, Sundsvalls OK, 166.11 (74) 34.35

H45-1 1) Tomas Hallmén, OK Tisaren, 102.05 (4) 25.46

H45-2 1) Mats Röjgård, OK Kolmården, 101.55 (1) 23.50, 3) Olov Vikström, Sundsvalls OK, 105.09 (2) 24.28, 12) Mattias Edström, Kovlands IF, 114.53 (7) 25.52, 17) Pessi Liukkonen, Sundsvalls OK, 119.57 (10) 26.07, 68) Lars Henriksson, Sundsvalls OK, 145.51 (67) 33.10, 90) Jörgen Blästa, Njurunda OK, 160.25 (109) 40.49, 100) Hans Johansson, Sundsvalls OK, 167.00 (100) 38.06

H45K-1 1) Kristian Palm, IK Hakarpspojkarna, 96.36 (4) 28.12

H45K-2 1) Mats Christiansson, Uddevalla OK, 89.14 (1) 24.07, 58) Torbjörn Andersson, Sundsvalls OK, 114.21 (42) 30.56, 92) Johan Agås, Sundsvalls OK, 129.17 (101) 38.02, 109) Fredrik Pontén, Selånger SOK, 133.14 (93) 37.07, 113) Michael Larsson, Sundsvalls OK, 135.22 (109) 38.45, 132) Ulrik Frödin, Sundsvalls OK, 142.44 (171) 47.40

H50-1 1) Håkan Svensson, Bredaryds SOK, 93.24 (1) 21.13, 17) Roger Hugosson, Sundsvalls OK, 118.26 (43) 30.51, 71) Niklas Martin, Njurunda OK, 139.30 (40) 30.27

H50-2 1) Anders Svensk, Tjällmo-Godegårds OK, 93.22 (2) 22.50

H50K-1 1) Tomas Löfgren, Stora Tuna OK, 89.01 (11) 25.07, 38) Tomas Edström, Sundsvalls OK, 115.24 (13) 25.19, 39) Rolf Johansson, Sundsvalls OK, 115.29 (25) 27.11, 41) Anders Lindholm, Sundsvalls OK, 116.15 (54) 31.16, 44) Anders Sjögren, Sundsvalls OK, 117.13 (53) 31.03, 50) Hans-Erik Jansson, VK Uvarna, 119.08 (17) 26.06, 65) Tommy Fröjd, Sundsvalls OK, 127.52 (47) 30.18

H50K-2 1) Mats Nylund, Bredaryds SOK, 83.28 (1) 24.17

H55 1) Lasse Jansson, Gävle OK, 93.12 (1) 23.34, 13) Jan Nordin, Sundsvalls OK, 107.37 (68) 34.16, 29) Lars Jonsson, VK Uvarna, 116.01 (46) 31.43, 62) Göran Tjernberg, Kovlands IF, 126.47 (42) 31.37 H55K 1) Sune Södergrann, Tullinge SK, 81.07 (1) 22.43, 3) Mikael Eriksson, VK Uvarna, 86.08 (3) 25.33, 22) Peter Hansson, Sundsvalls OK, 98.55 (33) 29.55, 48) Uno Johansson, Sundsvalls OK, 106.58 (11) 27.34, 90) Torbjörn Johansson, Sundsvalls OK, 119.41 (126) 40.55, 131) Jan Östman, Sundsvalls OK, 137.38 (76) 34.34, 144) Tomas Virtanen, Selånger SOK, 151.19 (134) 43.18

H60 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 93.26 (6) 29.02, 112) Leif Sundling, Njurunda OK, 187.38 (69) 41.05 H60K 1) Per Lindgren, IK Hakarpspojkarna, 85.44 (9) 26.52, 20) Kent Söderlund, Selånger SOK, 104.42 (86) 37.54, 80) Lars-Peter Johnsson, Selånger SOK, 125.57 (40) 32.01, 129) Ove Jansson, Sundsvalls OK, 144.24 (106) 40.18

H65 1) Lars Jakobsson, Västerås SOK, 102.31 (11) 28.39, 36) Mats Andersson, Selånger SOK, 119.46 (44) 33.01, 90) Björn Abelsson, Sundsvalls OK, 145.11 (74) 36.52 H65K 1) Sven Bergström Trolin, Forsa OK, 84.05 (9) 27.09, 48) Inge Hultman, Kovlands IF, 108.41 (105) 38.12, 71) Sten Åke Vedin, Selånger SOK, 115.19 (43) 33.04, 137) Lars Maxén, Timrå SOK, 137.24 (177) 51.58, 142) Jan Hammarberg, Sundsvalls OK, 138.49 (155) 45.07

H70 1) Jan Fogelberg, Västvärmlands OK, 86.18 (2) 27.04, 32) Owe Edström, Kovlands IF, 122.19 (21) 32.44 H70K 1) S O Vikström, Skellefteå OK, 78.50 (1) 26.32, 52) Gunnar Bengtsson, Sundsvalls OK, 105.26 (72) 37.47, 106) Tore Lundgren, Sundsvalls OK, 124.40 (100) 41.51, 146) Åke Höglund, Timrå SOK, 144.04 (131) 47.57

H75 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 108.42 (1) 33.07, 42) Sören Jansson, Sundsvalls OK, 154.35 (30) 47.25, 104) Gunnar Norén, Njurunda OK, 245.20 (68) 56.58

H80 1) Rune Carlsson, Sundbybergs IK, 78.54 (1) 21.23, 38) Bengt Larsson, Kovlands IF, 149.45 (22) 37.37

H85 1) Gunnar Smistad, OL Trollelg, 121.24 (4) 42.18

H90 1) Rune Isaksson, Helsingborgs SOK, 99.41 (1) 24.19

H95

U1 1) Elias Zederin, OK Nackhe, 44.20 (1) 12.25, 14) Herman Eliasson, Sundsvalls OK, 49.49 (27) 14.45, 82) Agnes Feil, Sundsvalls OK, 61.03 (114) 18.01, 87) Felix Dahlin, Kovlands IF, 61.18 (257) 23.18, 138) Alexander Dufva, Sundsvalls OK, 69.14 (104) 17.45

U2 1) Sofia Olsson, IK Hakarpspojkarna, 57.10 (9) 18.30, 20) Klara Edström, Sundsvalls OK, 69.13 (22) 20.31, 76) Ivar Granholm, Sundsvalls OK, 81.45 (99) 25.27, 103) Ivar Lake, Sundsvalls OK, 87.16 (211) 32.17, 112) Elisabet Engberg, Sundsvalls OK, 90.53 (125) 26.53 D21M 1) Sina Seipel, Elfsborg SOK, 104.56 (1) 28.03, 2) Kadri Kalvo, Sundsvalls OK, 116.24 (2) 29.20, 15) Louise Rohdén, Sundsvalls OK, 138.59 (8) 36.06 D35M 1) Stina Carlsson, OK Letstigen, 95.53 (1) 29.34, 13) Johanna Öhman, Sundsvalls OK, 134.05 (13) 40.04, 50) Irené Larsson, Sundsvalls OK, 187.35 (47) 54.52 D40M 1) Anna Nilsson, Gagnefs OK, 91.03 (1) 26.56, 13) Kajsa Lake, Sundsvalls OK, 119.37 (2) 28.27, 66) Anna Dufva, Sundsvalls OK, 150.50 (70) 42.42, 119) Marita Lindqvist, Selånger SOK, 187.58 (107) 49.18, 121) Karin Lind, Sundsvalls OK, 191.53 (130) 59.43, 145) Helena Karlsson, Sundsvalls OK, 242.30 (140) 68.23 D45M 1) Annika Leufvén, Åmåls OK, 100.06 (3) 28.47, 59) Maria Olsson, Njurunda OK, 141.31 (54) 37.17, 61) Clary Rex, Sundsvalls OK, 143.14 (109) 45.21, 72) Åsa Pontén, Selånger SOK, 147.53 (147) 53.17, 121) Ann-Christine Lampinen, Selånger SOK, 179.54 (103) 44.21, 147) Tina Johansson, Sundsvalls OK, 198.09 (127) 48.10, 150) Kristina Persson, Sundsvalls OK, 199.55 (168) 60.45 D50M 1) Annette Lunde, OK Landehof, 95.02 (2) 25.33, 13) Anna-Karin Östlund, Kovlands IF, 125.12 (11) 33.10, 51) AnnCatrin Valfridsson, Sundsvalls OK, 158.56 (51) 42.52, 75) Lena Johansson, Selånger SOK, 179.15 (67) 46.14, 80) Katharina Sandström, Sundsvalls OK, 181.35 (29) 37.03 D55M 1) Agneta Samuelsson, Fältjägarnas IF, 107.00 (4) 33.35, 12) Anita Sundling, Njurunda OK, 130.03 (5) 33.43, 28) Gunilla Jacobsson, Njurunda OK, 161.19 (28) 47.36, 54) Birgitta Hammarberg, Sundsvalls OK, 197.31 (55) 63.14 D60M 1) Ingela Nelsén, Falkenbergs OK, 108.43 (1) 34.21 D65M 1) Margareta Lindgren, Värend GN OL, 142.45 (3) 41.42 D70M 1) Berit Nilsson, OK Älme, 134.08 (1) 37.55 D80M 1) Marianne Höglund, FK Herkules, 180.53 (1) 64.54 H21M 1) Martin Uglem, Melhus IL, 137.58 (7) 40.20, 11) Patrick Castenborg, Njurunda OK, 179.38 (26) 51.12 H35M 1) Patrik Corneliusson, OK Löftan, 117.24 (1) 30.31, 17) Andreas Dahlin, Kovlands IF, 188.16 (16) 47.43 H40M 1) Magnus Jansson, OK Hällen, 133.22 (1) 31.33, 12) Mattias Berglund, Sundsvalls OK, 152.43 (43) 44.02, 23) Lars Lundberg, Sundsvalls OK, 160.38 (63) 53.24, 42) Albin Ålin, Sundsvalls OK, 178.41 (67) 55.20, 57) Nicklas Lindqvist, Selånger SOK, 198.48 (60) 52.23 H45M 1) Niklas Larsson, IK Uven, 108.06 (2) 27.34, 24) Magnus Edlund, Sundsvalls OK, 144.22 (33) 36.51, 59) Pär-Mikael Persson, Sundsvalls OK, 181.15 (40) 40.52, 76) Rickard Karlsson, Sundsvalls OK, 205.22 (94) 62.34, 87) Mårten Lampinen, Selånger SOK, 221.11 (72) 49.58, 93) Ulf Nilsson, Kovlands IF, 242.00 (70) 49.13 H50M 1) Sven Mikkelsen, SOK Viljan, 123.18 (12) 39.52 H55M 1) Lennart Wahlgren, Rehns BK, 96.31 (1) 29.07 H60M 1) Jan Kinsten, Kvarnsvedens GOIF OK, 101.36 (7) 32.26 H65M 1) Lennart Tägtström, Domnarvets GOIF, 123.03 (1) 32.17 H70M 1) Pelle Florell, Gagnefs OK, 102.41 (1) 27.15, 21) Kjell Andersson, Sundsvalls OK, 149.16 (19) 40.43, 53) Åke Johansson, Sundsvalls OK, 337.58 (57) 92.27 H80M 1) Bert Persson, Filipstads OK, 154.51 (1) 44.51 Open 1 1) Tova Jonsson, OK Hedströmmen, 70.52 (7) 22.29 Open 2 1) David Westh, Mullsjö SOK, 118.29 (5) 53.40 Open 3 1) Frida Berglin, Karlskrona SOK, 87.09 (1) 29.39 Open 4 1) Axel Svenningsson, Lunds OK, 110.16 (1) 29.38, 56) Susanna Lindström, Njurunda OK, 191.00 (54) 47.17, 66) Fredrik Dahlin, Kovlands IF, 200.10 (147) 66.54 Open 5 1) Elias Möller, Skåneslättens OL, 91.45 (1) 33.18, 107) Peter Sjöbom, Njurunda OK, 145.29 (224) 63.09 Open 6 1) Patrik Brorsson, Tockarps IK, 130.17 (5) 33.47 Open 7 1) Patrik Nilsson, Eksjö SOK, 70.26 (1) 24.55, 141) SARA HANSSON, Sundsvalls OK, 150.27 (217) 59.17 Open 8 1) Per-Ola Olsson, Academy 2016, 89.58 (5) 32.54 Open 9 1) Christoffer Eskilsson, Tullinge SK, 144.42 (26) 37.53 Open 10 1) Albin Kårén, Sundsvalls OK, 120.23 (6) 44.46, 26) Henrik Lindén, Selånger SOK, 197.10 (53) 70.44 Open 11 1) Lars Øivind Amundsen, Trøsken IL, 102.58 (2) 32.37 Open 12 1) Patrik G Björkqvist, Brittatorps TK, 166.12 (18) 44.28 Provlöpare Challenge D 10 1) Elina Rönnlund, IFK Umeå, 182.47 (1) 67.50 Challenge H 10 1) Tobias Ahnoff, Göteborg-Majorna OK, 149.31 (1) 61.03, 2) Eddie Edström, Sundsvalls OK, 152.24 (2) 61.06 Challenge D 5 1) Ida Gustafsson, Arvidsjaurs OK, 112.33 (1) 40.33 Challenge H 5 1) Oscar Molin, Boxholm-Mjölby OL, 104.58 (2) 38.28, 29) Rickard Andersson, Sundsvalls OK, 141.29 (12) 45.10 2-days Easy 2-days Middle 2-days Difficult 2-days Women 2-days Men

Mer läsning

Annons