Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat - Handboll

Annons
SUNDSVALL, Sundsvall Cup handboll.
Damjuniorer, Kvartsfinal: Skellefte HBGustavs Goif 149.
Semi: Sundsvall HKIFK Rättvik 148, Härnösand HKSkellefte HB 1610.
Final: Härnösand HKSundsvall HK 158.
Aflickor, Aslutspel:
Semi: Lagunda AIKAlfta Gif 107, Samuelsdals IFGustavs Goif 103.
Final: Samuelsdals IFLagunda AIK 78.
Bslutspel, kvartsfinal: IFK KristinehamnKB/Domsjö HK 54, Strands IF-Arbrå HK2 63.
Semi: Sundsvall HKStrands IF 91, Arbrå HK1IFK Kristinehamn 124.
Final: Sundsvall HK1Arbrå HK1 26.
Bflickor, Aslutspel:
Åttondelsfinal: Lagunda AIKIFK Rättvik1 1213, Sollentuna HK1Alfta Gif 104, HeimdalSamuelsdals IF2 1211, Arbrå HK1Charlottenlund1 154, SK TirfingSundsvall HK 59, Strands IFSollefteå HK 59, Lillpite IFSollentuna HK2 142, Enköping HFSamuelsdals IF1 147.
Kvartsfinal: HeimdalSollefteå HK 1113, Sollentuna HK1IFK Rättvik1 108, Lillpite IFEnköping HF 611, Arbrå HK1Sundsvall HK 102.
Semi: Sollefteå HKSollentuna HK1 518, Enköping HFArbrå HK1 109.
Final: Sollentuna HK1Enköping HF 106.
Bslutspel, åttondelsfinal: Arbrå HK4IFK Gnarp 18, Charlottenlund2IFK Kristinehamn3 152, Hornskrokens IF1Arbrå HK2 95, Kramfors AlliansenIFK Kristinehamn2 311, Arbrå HK3IFK Kristienhamn1 123, Östersund HKGustavs Goif 75, Forsbacka IKIFK Mockfjärd 76, Hornskrokens IF2IFK Rättvik2 124.
Kvartsfinal: Kramfors AlliansenIFK Gnarp 63, Hornskrokens IF2Forsbacka IK 86, Arbrå HK3Östersund HK 76, Charlottenlund2Hornskrokens IF1 76.
Semi: Arbrå HK3Kramfors Alliansen 514, Charlottenlund2Hornskrokens IF2 98.
Final: Kramfors AlliansenCharlottenlund2 97.
Cflickor, Aslutspel:
Åttondelsfinal: Lillpite IF3Strömnäs Gif3 184, Sollentuna HKArbrå HK1 73, Sundsvall HK1Lagunda AIK1 144, IFK KristinehamnForsbacka IK 515, Gustav Goif1Strands IF1 914, SK TirfingStrömnäs Gif1 126, Strömnäs Gif2Lillpite IF2 132, Lillpite IF1Sollefteå HK 161.
Kvartsfinal: Sollentunda HKLillpite IF3 108, Strands IF1SK Tirfing1 82, Sundsvall HK1Forsbacka IK 137, Lillpite IF1Strömnäs Gif2 145.
Semi: Sundsvall HK1Sollentuna HK 95, Strands IF1Lillpite IF1 519.
Final: Sundsvall HK1Lillpite IF1 1211.
Bslutspel, åttondelsfinal: Samuelsdals IFLagunda AIK2 25, Östersund HK1Sundsvall HK2 74, Alfta Gif2SK Tirfing2 83, IFK MockfjärdStrands IF2 29, IFK GnarpÖstersund HK2 102, Sandviks IFGustavs Goif2 123, Kramfors AlliansenArbrå HK2 250, Alfta GifArbrå HK 203.
Kvartsfinal: Alfta Gif2Sandviks IF 26, Kramfors AlliansenAlfta Gif1 714, Strands IF2Lagunda AIK2 61, IFK GnarpÖstersund HK1 15.
Semi: Strands IF2Östersunds HK1 56, Sandviks IFAlfta Gif1 513.
Final: Östersund HK1Alfta Gif1 310.
D1flickor, Aslutspel:
Kvartsfinal: Forsbacka IKStrands IF3 95, Lillpite IF2Sollentuna HK2 1110.
Semi: Alfta Gif1Forsbacka IK 109, Lillpite IF1Lillpite IF2 78.
Final: Alfta GifLillpite IF2 49
Bslutspel, åttondelsfinal: Alfta Gif2Lagunda AIK 32, Östersund HKKramfors Alliansen2 111, Härnösand HK1Sollefteå HK 89, Strands IF2Kramfors Alliansen1 143.
Kvartsfinal: Sollentuna HK1Alfta Gif2 157, IFK MockfjärdSollefteå HK 616, Härnösand HK1Kramfors Alliansen2 63, Strands IF1Stransds IF2 610.
Semi: SollentunaHK1Härnösand HK1 57, Sollefteå HKStrands IF2 1012.
Final: Härnösand HK1Strands IF2 57.
D2flickor, Aslutspel:
Semi: Alfta GifLillpite IF 39, Strands IFSollentuna HK 170.
Final: Lillpite IFStrands IF 78.
Bslutspel, kvartsfinal: Sollefteå HKSundsvall HK3 100, Sundsvall HK1Sundsvall HK2 92.
Semi: IFK GnarpSollefteå HK 816, Forsbacka IKSundsvall HK1 135.
Final: Sollefteå HKForsbacka IK 716.
A-pojkar, Aslutspel:
Semi: Tyresö IFBrännans IF 165, Sundsvall HKSollefteå HK 1413.
Final: Tyresö IFSundsvall HK 168.
B-slutspel, Semi: Strands IFIFK Kristinehamn 1911 Öjebyn HKLagunda AIK 1312.
Final: Strands IFÖjebyn HK 1312.
Bpojkar, Aslutspel:
Åttondelsfinal: Brännans IF2Strands IF 1710, Öjebyn HKLagunda AIK 410.
Kvartsfinal: Sundsvall HK1Brännans IF1 186, Samuelsdal IF1IFK Gnarp 166, Enköping HFLagunda AIK 1312, Sollefteå HKCharlottenlund 218.
Semi: Sundsvall HK1Samuelsdal IF1 1914, Enköping HFSollefteå HK 1117.
Final: Sundsvall HK1Sollefteå HK 1815.
B-slutspel, åttondelsfinal: Sundsvall HK2Brännans IF2 117, IFK Kristinehamn4Östersund HK1 1610.
Kvartsfinal: Sollentuna HKSundsvall HK2 244, Östersund HK2IFK Kristinehamn2 114, IFK Kristinehamn1IFK Kristinehamn4 1314, Samuelsdal IF2IFK Kristinehamn3 87.
Semi: Sollentuna HKÖstersund HK2 1213, IFK Kristinehamn4Samuelsdals IF2 126.
Final: Östersund HK2IFK Kristinehamn4 710.
Cpojkar, A-slutspel:
Åttondelsfinal: Lagunda AIKIFK Kristinehamn1 1614, Brännans IF1IFK Gnarp 1312.
Kvartsfinal: Sundsvall HK1Lagunda AIK 156, Strands IF2Ramviks IF 67, Strömnäs GifBrännans IF1 811, Sollentuna HKIFK Mockfjärd 139.
Semi: Sundsvall HK1Ramviks IF 710, Brännans IF1Sollefteå HK 176.
Final: Ramviks IFBrännans IF1 413.
Bslutspel, åttondelsfinal: Sundsvall HK2Sollentuna HK2 104, Sollentuna HK1Östersund HK2 1211.
Kvartsfinal: IFK Kristinehamn2Sundsvall HK2 177, CharlottenlundStrands IF1 109, Brännans IF2Sollentuna HK1 514, Östersund HK1Samuelsdal IF 121.
Semi: IFK Kristinehamn2Charlottenlund 129, Sollentuna HK1Östersund HK1 139.
Final: IFK Kristinehamn2Sollentuna HK1 107.
D1pojkar, A-slutspel:
Semi: Östersund HK2Östersund HK1 87, Strands IF1Brännans IF1 115.
Final: Östersund HK2Strands IF1 711.
B-slutspel, kvartsfinal: Ramvik IF1Lagunda AIK 142, Brännans IF2IFK Gnarp 1312, Ramviks IF2, Sollefteå HK 96, Strands IF3Strands IF2 108.
Semi: Ramviks IF1IFK Gnarp 1312, Ramviks IF2Strands IF3 1113.
Final: Ramviks IF1Strands IF3 147.

Mer läsning

Annons