Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat judo

Annons
Sundsvalls Cup:
P12 Avancerade Grupp 1
1) Joakim Berglund, Gustafs Judoklubb, 2) Henrik Mårs, Östersunds Judoklubb, 3) Isak Riabacke, Judo Club Sundsvall, 3) William Flodin, Skellefteå Judoklubb.
P12 Elit Grupp 1
1) Mattias Nilsson, Hudiksvalls Judoklubb, 2) Emil Westlund, Söderhamns Judoklubb, 3) Felix Edbladh, Judo Club Sundsvall, 3) Marcus Åslin, Judo Club Sundsvall.
P14 Nybörjare Grupp 1
1) Hampus Ljungqvist, Piteå, 2) Simeon Lundgren, Skellefteå Judoklubb, 3) Ludvig Larsson, Sollefteå Judoklubb.
P14 Avancerade Grupp 1
1) Oliver Bergfalk, Gustafs Judoklubb,2) Olle Dvärby, Ånge, 3) Mattias Boström, Skellefteå Judoklubb, 3) Jens Larsson, Ånge.
P14 Elit Grupp 1
1) Erik Aasa, Bollnäs Judo Club 2) Vidar Engström, Ljusdals Judo Club.
F14 Nybörjare Grupp 1
1) Britta Björkman, Sollefteå Judoklubb, 2) Emily Ågren-Ylinenjärvi, Skellefteå Judoklubb.
F14 Avancerade Grupp 1
1) Jennifer Fallqvist, Bollnäs Judo Club, 2) Fanny Wiksten, Skellefteå Judoklubb.
F14 Elit Grupp 1
1) Hanna Friberg, Judo Club Sundsvall, 2) Moa Granlund, Skellefteå Judoklubb.
P16 Nybörjare Grupp 1
1) Markus Lund, Judo Club Sundsvall, 2) Johan Berg, Piteå.
P16 Avancerade Grupp 1
1) Robin Ramqvist, Sollefteå Judoklubb, 2) Emil Åström, Skellefteå Judoklubb.
P16 Elit Grupp 1
1) Mattias Mårtensson, Östersunds Judoklubb, 2) Kim Malmberg, Borlänge Judoklubb, 3) Fredrik Fransson, Ånge.
F10 Nybörjare Grupp 1
1) Johanna Lundgren, Kramfors Judoklubb, 2) Julia Svensson, Östersunds Judoklubb, 3) Emma Rönnlund, Ånge.
F10 Elit Grupp 1
1) Jennifer Larsson, Hudiksvalls Judoklubb, 2) Julia Tobiasson, Gribby Judoklubb, 3) Jennifer Fasth, Ljusdals Judo Club, 3) Jenny Orjala, Långshyttans Judoklubb.
P10 Nybörjare Grupp 1
1) Alexander Sonevik, Bollnäs Judo Club, 2) Christoffer Berglund, Judo Club Sundsvall.
P10 Avancerade Grupp 1
1) Lukas Berglund, Gustafs Judoklubb, 2) Emil Fransson, Ånge, 3) Sebastian Sundberg, Borlänge Judoklubb.
3) Timmy Biedron, Judo Club Sundsvall.
P10 Elit Grupp 1
1) Gustaf Bergman, Hudiksvalls Judoklubb, 2) Elias Norén, Hudiksvalls Judoklubb, 3) David Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 3) Jonathan Jacobsson, Judo Club Sundsvall.
F12 Nybörjare Grupp 1
1) Sofia Carlsson, Kramfors Judoklubb, 2) Bente Solöy, Skellefteå Judoklubb, 3) Emma Alexandersson, Hudiksvalls Judoklubb.
F12 Avancerade Grupp 1
1) Towa Normark, Skellefteå Judoklubb, 2) Johanna Gullroos, Judo Club Sundsvall 3) Julia Kaiser, Gribby Judoklubb.
F12 Elit Grupp 1
1) Jennifer Malmberg, Borlänge Judoklubb, 2) Molly Jansson, Judo Club Sundsvall, 3) Anna Estefors, Judo Club Sundsvall,3) Victoria Mortensén Nilsson, Judo Club Sundsvall.
P12 Nybörjare Grupp 1
1) Hannes Ferm, Piteå, 2) Marcus Lundmark, Skellefteå Judoklubb, 3) Oskar Garli, Östersunds Judoklubb, 3) Oscar Franzén, Östersunds Judoklubb.
P10 Nybörjare Grupp 4
1) Axel Nilzen, Skellefteå Judoklubb, 2) Marcus Asserholt, Skellefteå Judoklubb,3) Lukas Lundkvist, Skellefteå Judoklubb,3) Johan Åberg, Judo Club Sundsvall, 3) Leonard Eklund, Bollnäs Judo Club.
P10 Nybörjare Grupp 5
1) Erik Falkman, Skellefteå Judoklubb,2) Marcus Lillsebbas, Skellefteå Judoklubb, 3) Lukas Bruhn, Hudiksvalls Judoklubb, 3) Jonathan Arhimaa, Östersunds Judoklubb.
P10 Nybörjare Grupp 6
1) River Johnsson, Ljusdals Judo Club, 2) Thomas Jonsson, Skellefteå Judoklubb, 3) Sebastian Dalesten, Östersunds Judoklubb, 3) Johan Gustavsson, Skellefteå Judoklubb.
P10 Nybörjare Grupp 7
1) Birk Frisk, Judo Club Sundsvall, 2) Oskar Bruhn, Hudiksvalls Judoklubb, 3) David Boström, Östersunds Judoklubb, 3) Jonathan Ljungberg, Judo Club Sundsvall.
P10 Nybörjare Grupp 8
1) Alexander Hedgilow, Söderhamns Judoklubb, 2) Hampus Bernhardsson, Östersunds Judoklubbm, 3) Viktor Rönnerfjäll, Östersunds Judoklubb.
P10 Nybörjare Grupp 9
1) Oliver Rodin, Bollnäs Judo Club, 2) Leonard Lidén, Söderhamns Judoklubb, 3) Isak Tidén, Bollnäs Judo Club.
P10 Avancerade Grupp 2
1) Joel Wirström, Östersunds Judoklubb, 2) Fabian Rönnlund, Ånge, 3) Karl-Oskar Öhlen, Ljusdals Judo Club, 3) Henrik Kyllönen, Borlänge Judoklubb.
P10 Avancerade Grupp 3
1) Pontus Lund, Judo Club Sundsvall,2) Olle Engström, Ljusdals Judo Club, 3) Mattias Åhlund, Söderhamns Judoklubb, 3) Tommie Larsson, Ånge.
P10 Avancerade Grupp 4
1) Victor Allansson, Östersunds Judoklubb, 2) Linus Östberg, Borlänge Judoklubb, 3) August Lundberg, Judo Club Sundsvall, 3) Anton Wiberg, Ljusdals Judo Club.
P12 Nybörjare Grupp 2
1) Volodymyr Valukh, Borlänge Judoklubb, 2) Viktor Olsson, Östersunds Judoklubb, 3) Olov Mannberg, Skellefteå Judoklubb, 3) Anton Magnusson, Piteå.

F16 Avancerade Grupp 1
1) Linda Ivarsson, Östersunds Judoklubb, 2) Linda-Lee Larsson, Judo Club Sundsvall, 3) Ellen Kaiser, Gribby Judoklubb.
F16 Elit Grupp 1
1) Katarina Kristianson, Judo Club Sundsvall, 2) Esra Karahan, Gävle Judo Club.
Herrjuniorer -19 Nybörjare Grupp 1
1) Erik Bergmark, Skellefteå Judoklubb, 2) Jimmie Lahti, Boden, 3) Anders Sahlin, Härnösands Judoklubb.
Herrjuniorer -19 Elit Grupp 1
1) Mårten Hagman, Judo Club Sundsvall, 2) Iteb Zitouni, Östersunds Judoklubb, 3) Alexander Lindberg, Judo Club Sundsvall.
Damjuniorer -19 Elit Grupp 1
1) Emma Mähler, Judo Club Sundsvall, 2) Linda Ståhl, Judo Club Sundsvall, 3) Katarina Kristianson, Judo Club Sundsvall.
Herrar Nybörjare Grupp 1
1) Peter Pettersson, Östersunds Judoklubb, 2) Nils Svelander, Ånge, 3) Mattias Lejon, Östersunds Judoklubb.
Herrar Avancerade Grupp 1
1) Emil Oskarsson, Ånge, 2) Anders Nilsson, Södertälje Judoklubb.
Damer Elit Grupp 1
1) Emma Mähler, Judo Club Sundsvall, 2)Linda Ståhl, Judo Club Sundsvall, 3) Katarina Kristianson, Judo Club Sundsvall.
F10 Nybörjare Grupp 2
1) Karin Zimmerman, Ånge, 2) Linnéa Persson, Östersunds Judoklubb, 3) Isabella Wikström, Gribby Judoklubb.
F10 Avancerade Grupp 2
1) Sofi Eriksson, Söderhamns Judoklubb, 2) Moa Fallqvist, Bollnäs Judo Club, 3) Ronja Nilsson, Ljusdals Judo Club, 3) Jonna Glaas, Ljusdals Judo Club.
P10 Nybörjare Grupp 2
1) Johan Friberg, Judo Club Sundsvall, 2) Gabriel Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 3) Vincent Flodin, Skellefteå Judoklubb.
P10 Nybörjare Grupp 3
1) Henrik Söderholm, Gribby Judoklubb, 2) Viktor Sundström, Skellefteå Judoklubb, 3) Alexander Ahmed, Judo Club Sundsvall.
P14 Avancerade Grupp 2
1) Ulf Särkioja, Skellefteå Judoklubb, 2) Johan Johansson, Bollnäs Judo Club.
P14 Elit Grupp 2
1) Mattias Mårtensson, Östersunds Judoklubb, 2) Gustav Forsberg, Långshyttans Judoklubb.
P14 Elit Grupp 3
1) Filip Nilsson, Ljusdals Judo Club, 2) George Johansson, Borlänge Judoklubb, 3) Max Jensen, Ånge.
P14 Elit Grupp 4
1) Johannes Thorell, Borlänge Judoklubb, 2) Daniel Lindmark, Sollefteå Judoklubb, 3) Axel Save, Judo Club Sundsvall.
F12 Avancerade Grupp 4
1) Emma Engström, Gribby Judoklubb, 2) Lisa Hedberg, Gribby Judoklubb, 3) Hanna Wirström, Östersunds Judoklubb.

F14 Elit Grupp 3
1) Linda-Lee Larsson, Judo Club Sundsvall, 2) Hanna Edblom, Judo Club Sundsvall.
P16 Avancerade Grupp 2
1) Martin Bergman, Ånge, 2)) Emanuel Wiksten, Skellefteå Judoklubb.
P16 Elit Grupp 2
1) Iteb Zitouni, Östersunds Judoklubb, 2) Mattias Billberg, Sollefteå Judoklubb, 3) Kim Lebas, Östersunds Judoklubb.
P16 Elit Grupp 3
1) Micael Larsson, Judo Club Sundsvall, 2) Alf Carlsson, Långshyttans Judoklubb, 3) Marcus Fredriksson, Gävle Judo Club.
P16 Elit Grupp 4
1) Fredrick Bergström, Judo Club Sundsvall, 2) Alexander Thorell, Borlänge Judoklubb, 3) Peder Kristianson, Judo Club Sundsvall.
F16 Avancerade Grupp 2
1) Rebecka Nyman, Borlänge Judoklubb, 2) Annika Eriksson Lindberg, Östersunds Judoklubb, 3) Marie Malmsten, Södertälje Judoklubb.
Damjuniorer -19 Elit Grupp 2
1) Burcu Karahan, Gävle Judo Club, 2) Sofia Rännerstål, Östersunds Judoklubb, 3) Hanna Friberg, Judo Club Sundsvall.
Herrjuniorer -19 Nybörjare Grupp 2
1) Johan Berg, Piteå, 2) Emil Hansson, Sollefteå Judoklubb, 3) Thomas Wikström, Boden.
Herrjuniorer -19 Nybörjare Grupp 3
1) Henrik Hagsved, Judo Club Sundsvall, 2) Jonas Bergkvist, Ånge, 3) Andreas Lind Sahlin, Kramfors Judoklubb.
P12 Nybörjare Grupp 3
1) Daniel Hall, Östersunds Judoklubb, 2) Hampus Ramström, Judo Club Sundsvall, 3) Johan Fridlund, Östersunds Judoklubb.
P12 Elit Grupp 2
1) Jonas Björktorp, Borlänge Judoklubb, 2) Lukas Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 3) Robin Neijman, Judo Club Sundsvall, 3) Oliver Hedberg, Sollefteå Judoklubb.
P12 Elit Grupp 3
1) Christian Åhlund, Söderhamns Judoklubb, 2) Kristoffer Nilsson, Ljusdals Judo Club, 3) Dan Edbladh, Judo Club Sundsvall.

P12 Avancerade Grupp 2
1) Emil Öhman, Skellefteå Judoklubb, 2) Alexander Karlsson, Skellefteå Judoklubb, 3) Till Pfizenmeier, Gribby Judoklubb, 3) Pelle Åhlander, Östersunds Judoklubb, 3) Isak Bergfalk, Gustafs Judoklubb.
P12 Avancerade Grupp 3
1) Oskar Fallqvist, Bollnäs Judo Club, 2) Anton Eriksson, Judo Club Sundsvall, 3) Ludvig Larsson, Judo Club Sundsvall, 3) Rickard Larsson, Hudiksvalls Judoklubb.
P12 Avancerade Grupp 4
1) Tor Hettinger, Skellefteå Judoklubb, 2) Fredrik Stridsman, Kramfors Judoklubb, 3) Simon Mattsson, Östersunds Judoklubb, 3) Anton Belin, Borlänge Judoklubb.
F12 Avancerade Grupp 2
1) Hanna Wirström, Östersunds Judoklubb, 2) Emma Cedervall, Hudiksvalls Judoklubb.
F12 Nybörjare Grupp 2
1) Melinda Boström, Skellefteå Judoklubb, 2) Emelie Sjöström, Östersunds Judoklubb.
F12 Elit Grupp 2
1) Jessica Glaas, Ljusdals Judo Club, 2) Amanda Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 3) Amanda Eriksson, Gribby Judoklubb, 3) Hanna Edblom, Judo Club Sundsvall.
F12 Elit Grupp 3
1) Tove Hedberg, Gribby Judoklubb, 2) Rebecca Henriksson, Skellefteå Judoklubb, 3) Linnea Sonevik, Bollnäs Judo Club.
F14 Elit Grupp 2
1) Burcu Karahan, Gävle Judo Club, 2) Anna Björk, Judo Club Sundsvall, 3) Emma Engström, Gribby Judoklubb.
P14 Nybörjare Grupp 2
1) Tommy Marklund, Piteå, 2) Henrik Löfgren, Skellefteå Judoklubb, 3) André Backeby, Bollnäs Judo Club.
Herrjuniorer -19 Nybörjare Grupp 4
1) Nils Hultin, Östersunds Judoklubb, 2) Kristoffer Hansson, Sollefteå Judoklubb, 3) Fredrik Viksten, Ånge.
Herrjuniorer -19 Elit Grupp 2
1) Fredrick Bergström, Judo Club Sundsvall, 2) Micael Larsson, Judo Club Sundsvall, 3) Andreas Eriksson, Ljusdals Judo Club.
Herrjuniorer -19 Elit Grupp 3
1) Jocke Norling, Ljusdals Judo Club,2) Erik Nilsson, Judo Club Sundsvall, 3) Joakim Dvärby, Ånge, 4) Niclas Vängberg, Judo Club Sundsvall.
Herrar Nybörjare Grupp 2
1) Anton Larsson, Boden, 2) Erik Hillbom, Sollefteå Judoklubb.
Herrar Elit Grupp 2
0) Mårten Hagman, Judo Club Sundsvall, 1) Christian Lemon, Södertälje Judoklubb, 2) Micael Larsson, Judo Club Sundsvall, 3) Glenn Göransson, Östersunds Judoklubb.
Herrar Elit Grupp 3
1) Erik Vesterlund, Sollefteå Judoklubb, 2) Mats-Erik Nordin, Judo Club Sundsvall, 3) Erik Nilsson, Judo Club Sundsvall.
Herrar Elit Grupp 4
1) Joakim Dvärby, Ånge, 2) Martin Åberg, Östersunds Judoklubb, 3) Tommy Selggren, Gävle Judo Club.
Herrar Elit Grupp 5
1) Jocke Norling, Ljusdals Judo Club, 2) Pär Helander, Judo Club Sundsvall.
Herrar Elit Grupp 6
1) Niclas Vängberg, Judo Club Sundsvall, 2) Andreas Larsson, Södertälje Judoklubb.

Klubbtävling
1) Judo Club Sundsvall, 97 poäng.
2) Östersunds Judoklubb, 63 poäng.
3) Skellefteå Judoklubb, 60 poäng.
4) Ånge, 29 poäng.
5) Sollefteå Judoklubb, 28 poäng.
6) Ljusdals Judo Club, 27 poäng.
7) Borlänge Judoklubb, 26 poäng.
8) Bollnäs Judo Club, 23 poäng.
9) Gribby Judoklubb, 19 poäng.
10) Hudiksvalls Judoklubb, 18 poäng.
11) Piteå, 15 poäng.
12) Söderhamns Judoklubb, 14 poäng.
13) Gävle Judo Club, 10 poäng.
14) Gustafs Judoklubb,10 poäng.
15) Kramfors Judoklubb, 9 poäng.
16) Södertälje Judoklubb, 8 poäng.
17) Boden, 6 poäng.
18) Långshyttans Judoklubb, 5 poäng.
19) Härnösands Judoklubb, 1 poäng.

Mer läsning

Annons