Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat: Ocab Cup

I helgen avgjordes Ocab Cup i Matfors. Här är resultaten.

Annons

24 kg, Flickor Yngre, (3 Deltagare): 1) Leia Lundberg, SAIK, 2) Emilia Persson, Härnösandsbrottarklubb, 3) Patricia Backman, Härnösandsbrottarklubb.

26 kg, Flickor Yngre, (5 Deltagare): 1) Alma Gustafsson, Umeå BK, 2) Ellen Lundgren, SAIK, 3) Ebba Öhman, SAIK, 4) Maja Andersson, SAIK, 5) Thindra Eriksson, Brännans IF.

29 kg, Flickor Yngre, (5 Deltagare): 1) Agnes Lundgren, SAIK, 2) Linnea Backman, Härnösandsbrottarklubb, 3) Maja Johansson, Brännans IF, 4) Cornella Westerlund, Matforsbrottarna, 5) Tuva Hagman, Matforsbrottarna.

30 kg, Flickor Yngre, (5 Deltagare): 1) Elina Mellberg, Härnösandsbrottarklubb: 2) Alva Svensson, Matforsbrottarna, 3) Anastacia Nordin, SAIK, 4) Märta Klinga, Heby BK, 5) Agnes Hald, SAIK.

32 kg, Flickor Yngre, (4 Deltagare): 1) Matilda Bergström, SAIK, 2) Lilly Norrmén, Matforsbrottarna, 3) Frida Persson, Matforsbrottarna, 4) Ebba Stranna, IL Braatt.

34 kg, Flickor Yngre, (4 Deltagare) : 1) Lina Eman, Härnösandsbrottarklubb, 2) Hannah Herneheim, SAIK, 3) Wilma Hoffman, SAIK, 4) Elin Johansson, Brännans IF.

38 kg, Flickor Yngre, (5 Deltagare): 1) Alva Nyberg, SAIK, 2) Evelina Lundqvist, Härnösandsbrottarklubb, 3) Ida Granbom, Matforsbrottarna, 4) Elma Norberg, Härnösandsbrottarklubb, 5) Leonora Isaksson, SAIK.

40 kg, Flickor Yngre, (5 Deltagare): 1) Hedda Rudsten, Husums IF BK, 2) Emma Grahn, Matforsbrottarna, 3) Emma Andersson, Brännans IF, 4) Ella Pålsson, Härnösandsbrottarklubb, 5) Moa Westling, SAIK.

44 kg, Flickor Yngre, (4 Deltagare): 1) Petra Åhlèn, Brännans IF, 2) Frida Rasmussen, Trondheim BK, 3) Tindra Andersson, SAIK, 4) Nicol Thomke, Skönsbergs BK.

41 kg, Flickor Äldre, (4 Deltagare): 1) Joanna Yordanova, SAIK, 2) Tilda Svensson, Härnösandsbrottarklubb, 3) Lova Marklund, Härnösandsbrottarklubb, 4) Zabina Andersson, Matforsbrottarna

48 kg, Flickor Äldre, (2 Deltagare): 1) Elin Norberg, SAIK, 2) Paulinn Backman, Härnösandsbrottarklubb.

57 kg, Flickor Äldre, (4 Deltagare): 1) Ronja Kertu, SAIK, 2) Helle Letnes Berg, Trondheim BK, 3) Alva Lydén, Söderhams BK, 4) Belinda Andersson, Skönsbergs BK.

23 kg, Knatte, (3 Deltagare): 1) Aron Björkskog, Heby BK, 2) Ossian N Juuso, Härnösandsbrottarklubb, 3) Melvin Schultz, SAIK.

24 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Hugo Sahlberg, Söderhams BK, 2) Olle Stafvert, SAIK, 3) Kalle Steen, SAIK, 4) Julian Sivertsen, IL Braatt.

25 kg, Knatte, (5 Deltagare): 1) Mahmoud Issa, Brännans IF, 2) Melker Högman, Skönsbergs BK, 3) Ahmed Husein, Brännans IF, 4) Erik Westling, SAIK, 5) Wilmer Olsson, SAIK

26 kg, Knatte, (4 Deltagare); , 1) Noah Granqvist, Umeå BK, 2) Hilding Hedlund, Härnösandsbrottarklubb, 3) Simon Wallin, SAIK, 4) Melker Selander, SAIK.

27 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Alfred Schönfelt, Heby BK, 2) Albin Sahlberg, Söderhams BK, 3) Victor Eriksson, Matforsbrottarna, 4) Espen Stenseth, IL Braatt.

28 kg, Knatte, (5 Deltagare): 1) Zion Stenlund, Sandvikens BK, 2) Calle Aspling Lövgren, Heby BK, 3) Lukas Lindgren, Östhammars BK, 4) Elof Rosenholm, Matforsbrottarna, 5) Isac Eriksson, Brännans IF.

29 kg, Knatte, (5 Deltagare): 1) Abdalqader Issa, Brännans IF, 2) Arvid Hägg, Söderhams BK, 3) Robin Fahlén, Härnösandsbrottarklubb, 4) Torstein Rødalh, IL Braatt, 5) Albin Ginsby, Matforsbrottarna.

30 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Joel Björkemo, SAIK, 2) Lukas Åsberg, Härnösandsbrottarklubb, 3) Axel Olofsson, Söderhams BK, 4) Jesper Andersson, Skönsbergs BK.

32 kg, Knatte, (5 Deltagare): 1) Sebastian Annergren, SAIK, 2) Max Siirilä, Söderhams BK, 3) Melwin Billberg, Heby BK, 4) Gustav Öhlund, Matforsbrottarna, 5) Walle Nordström, Matforsbrottarna.

33 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Arvid Samuelsson, Heby BK, 2) Meo Malmberg, SAIK, 3) Hjalmar Törnkvist, Matforsbrottarna, 4) Sammi Lahti, Skönsbergs BK.

35 kg, Knatte, (5 Deltagare): 1) Hannes Tylemo, Uppsala Atlet Klubb, 2) Elliot Padilla, Uppsala Atlet Klubb, 3) Nicolai Werring, IL Braatt, 4) Kalle Zetterqvist, SAIK, 5) Linus Backman, Härnösandsbrottarklubb

36 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Neo Nilsson, Söderhams BK, 2) Ludvig Rydmark, Härnösandsbrottarklubb, 3) Viktor Bernhardsson, Sandvikens BK, 4) Pavel Hassan Mohammed, SAIK.

38 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Oliver Pålsson, Härnösandsbrottarklubb, 2) Walter Lydén, Söderhams BK, 3) Odin Lundqvist, SAIK, 4) Adam Svedin, SAIK.

41 kg, Knatte, (5 Deltagare): 1) Gustav Persson, Härnösandsbrottarklubb, 2) Alexander Byström Eriksson, Matforsbrottarna, 3) Jonathan Persson, Härnösandsbrottarklubb, 4) Wille Gissberg , SAIK, 5) Elliott Andersson, Matforsbrottarna.

47 kg, Knatte, (4 Deltagare): 1) Arvid Törnkvist, Matforsbrottarna, 2) Ahmed Issa, Brännans IF, 3) Gustav Wagner, Heby BK, 4) Simon Andersson, Brännans IF.

38 kg, Pojk, (3 Deltagare): 1) Oscar Pettersson, SAIK, 2) Elis Ylijääskö, Östhammars BK, 3) Leon Eliasson, SAIK.

44 kg, Pojk, (4 Deltagare): 1) Sindre Enaasen, IL Braatt, 2) Theodore Westerlund, Matforsbrottarnam, 3) Jonathan Bugge, Molde Atletklubb, 4) Johan Garbell, Östhammars BK

50 kg, Pojk, (3 Deltagare): 1) Karl Samuelsson, Heby BK, 2) Thanawut Ylijääskö, Östhammars BK, 3) Lukas Backman, Härnösandsbrottarklubb.

55 kg, Pojk, (3 Deltagare): 1) Albin Holmberg, Uppsala Atlet Klubb, 2) Elias Persson, Härnösandsbrottarklubb, 3) Andreas Fallrø, Trondheim BK.

59 kg, Pojk, (3 Deltagare): 1) Elias Lundgren, Matforsbrottarna, 2) Ola Rasmussen, Trondheim BK, 3) Taimor Tepsaev, SAIK.

64 kg, Pojk, (3 Deltagare): 1) Rikard Åhlén, Brännans IF, 2) Erik Åsen, SAIK, 3) Emil Karlsson, Östhammars BK

68 kg, Pojk, (3 Deltagare): 1) Marius Rønninghaug, IL Braatt, 2) Fredrik Sjödén, Sandvikens BK, 3) Edvin Axensten, Umeå BK

59 kg, Ungdom, (2 Deltagare): 1) Magnus Grønvik, IL Braatt, 2) Samuel Nyberg, SAIK,

69 kg, Ungdom, (3 Deltagare): 1) Alexander Wiklander, Brännans IF, 2) Mathias Günter, IL Braatt, 3) Vlad Feovic, IL Braatt

Mer läsning

Annons