Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat Strands Ungdomsspel

Annons
Resultat Strands Ungdomsspel

P17 100 M Vind +1,0
1) Christian Svensson, Järvsö IF, 12,20
2) Martin Sundqvist, Örbyhus IF, 12,22
3) Erik Åslin, Sundsvalls FI, 12,23
6) Patrik Lundberg, Sundsvalls FI, 12,68

P17 200 M Vind +0,6
1) Erik Åslin, Sundsvalls FI, 24,62
2) Christian Svensson, Järvsö IF, 24,68
3) Sebastian Norman, Trångsvikens IF, 24,91

P10 60 M Vind +0,3
1, Johan Lilja, Sundsvalls FI, 9,03

P10 400 M
1) Johan Lilja, Sundsvalls FI, 1.10,67
2) Pontus Aldenstam, Väsby IK, 1.22,32
3) Adam Rydstedt, Strands IF, 1.36,80

P10 HÖJD
1) Johan Lilja, Sundsvalls FI, 1,33
) Adam Rydstedt, Strands IF, x

P10 LÄNGD
1) Johan Lilja, Sundsvalls FI, 4,06+1,3
2) Adam Rydstedt, Strands IF, 2,99+0,3

P10 Boll
1) Johan Lilja, Sundsvalls FI, 33,20

P9 60 M Vind +1,4
1) Erik Bryngelsson, Ängebo IK, 10,08
2) Pontus Aldenstam, Väsby IK, 10,20
3) Erik Sångberg-96) Strands IF, 10,34
6) Mikael Moberg, Ånge BI, 11,76

P9 LÄNGD
1) Erik Sångberg, Strands IF, 3,31+0,9
2) Erik Bryngelsson, Ängebo IK, 3,30+1,4
3) Adam Rydstedt, Strands IF, 3,08-0,1
6) Mikael Moberg, Ånge BI, 2,78+0,8

P9 Boll
1) Adam Rydstedt, Strands IF, 23,34
2) Erik Bryngelsson, Ängebo IK, 21,39
3) Mikael Moberg, Ånge BI, 19,89

F17 100 M
1) Matilda Norin, Strands IF, 13,34
2) Tilde Johnsson, Järvsö IF, 13,66
3) Johanna Nydén, Wedevågs IF, 14,06
4) Linnea Nilsson, Nordanstigs FI, 14,16

F15 100 MFINALVind +0,9
1) Anna Stångberg, Uppsala IF, 12,82
2) Anna Troije, Turebergs FK, 13,35
3) Lydia Ståhlberg, Örbyhus IF, 13,35
5) Frida Berg-Öhlén, Timrå AIF, 14,61

F15 200 MSAMLAD LISTA
1) Anna Stångberg-90Uppsala IF, 26,27
2) Johanna Mosell, Söderhamns IF, 27,13
3) Malin Westerlund, Sundsvalls FI, 27,83
8) Amanda Hagberg, Sundsvalls FI, 28,54
10) Isabelle Sundin, Timrå AIF, 29,24

F15 800 M
1) Johanna Mosell, Söderhamns IF, 2.32,02
2) Sandra Berglund, Sundsvalls FI, 2.34,89
3) Mikaela Karlin, Valbo AIF, 2.46,84

F15 LÄNGD
1) Mikaela Karlin, Valbo AIF, 4,62+1,5
2) Molly Östlin, Söderhamns IF, 4,57+1,7
3) Lydia Ståhlberg, Örbyhus IF, 4,57+1,4
9) Isabelle Sundin, Timrå AIF, 4,13+1,5

F15 SLÄGGA 3,0
1) Linn Jonsson, IFK Strömsund, 36,30
2) Elin Andersson, IFK Strömsund, 32,85
3) Maja Unander, Sundsvalls FI, 32,35
4) Frida Berg-Öhlén, Timrå AIF, 29,00
6) Isabelle Sundin, Timrå AIF, 21,07


F15 SPJUT 400
1) Maria Kastberg, Järvsö IF, 31,70
2) Frida Berg-Öhlén, Timrå AIF, 24,07
3) Sofia Olsson, Frösö IF, 23,55

F13 80 M
1) Malin Westerlund, Sundsvalls FI, 10,79
2) Stina Damberg, Strands IF, 11,35
3) Toowe Östlin, Söderhamns IF, 11,61
5) Hanna Berg-Öhlén, Timrå AIF, 11,92

F13 LÄNGD
1) Elin Sångberg, Strands IF, 4,90+0,9
2) Malin Westerlund, Sundsvalls FI, 4,88+1,1
3) Stina Damberg, Strands IF, 4,52+1,1
4) Hanna Berg-Öhlén, Timrå AIF, 4,36+1,2
6) Jenny Lindholm, Timrå AIF, 3,26+1,5

F13 TRESTEG
1) Elin Sångberg, Strands IF, 10,35+2,0
2) Malin Westerlund, Sundsvalls FI, 10,19+1,2
3) Stina Damberg, Strands IF, 10,18+2,8
6) Jenny Lindholm, Timrå AIF, 7,25+2,3

F13 SPJUT 400
1) Hanna Berg-Öhlén, Timrå AIF, 30,86
2) Linn Jonsson, IFK Strömsund, 27,12
3) Emma Sahlén, Söderhamns IF, 21,74
5) Jenny Lindholm, Timrå AIF, 16,50

F12 80 MFINALVind +0,7
1) Tova Pehrson, Gefle IF, 11,59
2) Madeleine Eriksson, Gefle IF, 11,64
3) Evelina Strömberg, Sundsvalls FI, 11,84
4) Lovisa Hanning, Sundsvalls FI, 11,94
6) Jennifer Lindblom, Ånge BI, 12,07

F12 800 M
1) Lovisa Hanning, Sundsvalls FI, 2.37,56
2) Jennifer Lindblom, Ånge BI, 2.44,61
3) Tova Pehrson, Gefle IF, 2.48,48
5) Therese Moberg, Ånge BI, 2.52,17
6) Evelina Strömberg, Sundsvalls FI, 2.56,00

F12 LÄNGD
1) Madeleine Eriksson, Gefle IF ,4,39+1,2
2) Evelina Strömberg, Sundsvalls FI, 4,25+1,2
3) Lovisa Hanning, Sundsvalls FI, 4,23+1,8
7) Therese Moberg, Ånge BI, 3,60+0,6
8) Jennifer Lindblom, Ånge BI, 4,23+0,2
9) Beatrice Dahlberg, Timrå AIF, 3,13+1,1

F12 TRESTEG
1) Madeleine Eriksson, Gefle IF, 8,91+2,2
2) Frida Eriksson, Nordanstigs FI, 8,65+2,0
3) Beatrice Dahlberg, Timrå AIF, 7,76+1,9

F12 SPJUT
1) Frida Brytzer, Järvsö IF ,20,02
2) Therese Moberg, Ånge BI, 17,63
3) Beatrice Dahlberg, Timrå AIF, 16,00
4) Evelina Strömberg, Sundsvalls FI, 15,78

F11 60 MFINALVind +1,1
1) Emmy Olsson, Gefle IF, 8,94
2) Daniela Lindström, Timrå AIF, 9,08
3) Frida Eriksson, Nordanstigs FI, 9,46

F11 400 MHEAT 2
1) Amanda Sjöberg, IF Skade, 1.19,40
2) Linnea Myhrer, Nordanstigs FI, 1.20,20
3) Amanda Öberg, Söderhamns IF, 1.25,39

F11 400 MSAMLAD LISTA
1) Stina Liwing, IF Skade, 1.17,55
2) Amanda Sjöberg, IF Skade, 1.19,40
3) Linnea Myhrer, Nordanstigs FI, 1.20,20

F11 LÄNGD
1) Emmy Olsson, Gefle IF, 4,271,1
2) Frida Eriksson, Nordanstigs FI, 4,02+0,7
3) Daniela Lindström, Timrå AIF, 3,77+1,1
8) Linnea Myhrer, Nordanstigs FI, 3,18+0,2

F11 Boll
1) Emmy Olsson, Gefle IF, 26,66
2) Medina Centervall, Kilafors IF, 26,09
3) Daniela Lindström, Timrå AIF, 24,54

F10 60 MFINALVind +1,6
1) Julia Strömberg, Sundsvalls FI, 9,24
2) Tilda Pehrson, Gefle IF, 9,37
3) Elin Eriksson, Ängebo IK, 9,42
4) Linn Carlsson, Sundsvalls FI, 9,62
5) Alexandra Thunfors, Sundsvalls FI, 9,80

F10 400 MSAMLAD LISTA
1) Julia Strömberg, Sundsvalls FI, 1.12,31
2) Tilda Pehrson, Gefle IF, 1.14,59
3) Louise Österberg, Söderhamns IF, 1.15,85
4) Alexandra Thunfors, Sundsvalls FI, 1.26,14
5) Sanna Lindblom, Ånge BI, 1.26,54

F10 LÄNGD
1) Linn Carlsson, Sundsvalls FI, 3,76-0,3
2) Tilda Pehrson, Gefle IF, 3,700,0
3) Louise Österberg, Söderhamns IF, 3,66+1,5
6) Alexandra Thunfors, Sundsvalls FI, 3,160,0
8) Sanna Lindblom, Ånge BI, 2,79+0,6

F10 Boll
1) Nelly Engman, Söderhamns IF, 23,69
2) Louise Österberg, Söderhamns IF, 23,61
3) Frida Carlsson, Strands IF, 20,55
5) Linn Carlsson, Sundsvalls FI, 18,55
7) Alexandra Thunfors, Sundsvalls FI, 11,10

F9 60 M Vind +1,0
1) Julia Strömberg, Sundsvalls FI ,9,46
2) Maja Johansson, Ängebo IK, 10,10
3) Catarina Larsson, Ängebo IK, 10,34

F9 LÄNGD
1) Julia Strömberg, Sundsvalls FI, 3,91
2) Maja Johansson, Ängebo IK, 3,23
3) Catarina Larsson, Ängebo IK, 3,17

F9 Boll
1) Julia Strömberg, Sundsvalls FI, 22,39
2) Maria Olsson, Järvsö IF, 14,85
3) Catarina Larsson, Ängebo IK, 14,33

F8 60 M Vind +0,3
1) Viktoria Stöckel, N. Soppero IK, 10,82
2) Isabelle Lindgren, Nordanstigs FI, 11,20
3) Ebba Larsson, Ängebo IK, 11,57

F8 LÄNGD
1) Viktoria Stöckel, N. Soppero IK, 2,97
2) Isabelle Lindgren, Nordanstigs FI, 2,76
3) Hanna Karlström, Frösö IF, 2,57

F8 Boll
1) Viktoria Stöckel, N. Soppero IK, 14,61
2) Isabelle Lindgren, Nordanstigs FI, 14,16
3) Ebba Larsso, Ängebo IK, 10,70

F7 60 M Vind +1,3
1) Stina Johansson, Ängebo IK, 11,08
2) Mathilda Elfström, Strands IF, 12,42
4) Jennifer Thunfors, Sundsvalls FI, 14,96

F7 LÄNGD
1) Stina Johansson, Ängebo IK, 2,48
2) Mathilda Elfström, Strands IF, 1,91
3) Jennifer Thunfors, Sundsvalls FI, 1,65

F7 Boll
1) Stina Johansson, Ängebo IK, 9,40
2) Jennifer Thunfors, Sundsvalls FI, 6,22
3) Mathilda Elfström, Strands IF, 5,56

Mer läsning

Annons