Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultatlista Sundsvalls Brolopp 2014

Annons

Blå 6 kilometer män

1. 2848 Elias Gebremeskel m 0:22:13

2. 504 Adrian Hellman m Nordanstigs FI 0:23:18

3. 75 Göran Wennerhorn m 0:24:27

4. 490 Mattias Berglund m 0:24:33

5. 541 Philip Kristoffersson m Alnö SK 0:24:53

6. 495 George Ersson m 0:25:06

7. 390 Timor Sandberg m 0:25:24

8. 515 Pontus Lundqvist m Sundsvalls Friidrottsförening 0:25:53

9. 207 Andreas Berglund m Stockviks SF 0:26:06

10. 521 Bo Sandström m Hemlingby Gävle 0:26:21

11. 97 Jonne Liukkonen m IF Strategen 0:26:34

12. 493 Jim Byström m Mellansels IF 0:27:32

13. 509 Emil Jakobsson m Stockviks skidklubb 0:28:03

14. 558 Johan Nylander m Stockviks SF 0:28:13

15. 513 Joel Jänes m Stockvik SF 0:28:22

16. 2739 Wilmer Rex 619 m 0:28:22

17. 373 Kenth Bergqvist m AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals 0:28:40

18. 2725 Helmut Kerschbaumer 605 m 0:28:47

19. 514 Edvin Lake m Lucksta IF 0:29:04

20. 297 Per Medin m 0:30:00

21. 77 Jonas Norin m Nordanstigs FI 0:30:16

22. 507 Mats Höglund m Järvsö IF 0:30:28

23. 2817 Hugo Bäckman 697 m 0:30:40

24. 494 Oliver Byström m 0:30:46

25. 2721 Hugo Johansson 601 m Duveds IF 0:30:48

26. 278 Peter Selander m 0:31:07

27. 99 Oskar Kristiansson m 0:32:06

28. 527 Gustaf Söderlund m 0:32:12

29. 594 Sebastian Berglund m 0:32:18

30. 2822 Lars Skoglund m KPMG AB 0:32:22

31. 93 Mattias Olsson-Larsson m Sundsvalls Friidrott 0:32:37

32. 496 Jörgen Frithz m 0:32:50

33. 83 Anders Östlund m Nobina Sverige AB 0:33:12

34. 2778 Leif Johansson 658 m Kovlands IF 0:33:21

35. 592 Joakim Andersson m Bergeforsens SK 0:33:26

36. 499 Daniel Granath m SPV SA 0:33:34

37. 517 Sven Magnusson m 0:34:11

38. 533 Daniel Sundström m Arla 0:34:16

39. 506 Nick Hübinette m Lögdö Irons 0:34:47

40. 2836 Göran Lidbom m 0:34:52

41. 2829 Mikael Mansolahti m 0:35:03

42. 534 Ulf Byström m Arla 0:35:08

43. 520 Peter Remnemark m Lögdö Irons 0:35:11

44. 2763 Mikael Bouvin 643 m 0:35:31

45. 492 Emil Brolin m Governor 0:35:46

46. 542 Jesper Norberg m MM Skydd & Profil 0:35:57

47. 595 Mats Byström m Sweco 0:36:03

48. 491 Christopher Bergström m Lögdö Irons 0:36:11

49. 2756 Michael Larsson 636 m 0:36:19

50. 2755 Johan Thelin 635 m 0:36:24

51. 530 Avi Wittenberg m 0:36:37

52. 497 Vincent Godin m 0:36:48

53. 87 Thomas Wahlström m Granaths Svarvarstuga 0:37:00

54. 488 Bengt Aldén m BioBusiness Arena 0:37:05

55. 2824 Per Hansson m Indal-Lidens SK 0:37:09

56. 600 Kent Jansson m Nobina Sverige AB 0:37:15

57. 544 Simon Svelander 2721 m 0:37:37

58. 95 Eric Norin m 0:37:46

59. 599 Mats Holmgren m Nobina Sverige AB 0:37:52

60. 528 Joel Tostar m 0:37:59

61. 89 Robin Sandström m 0:38:08

62. 498 Karl Gottberg m 0:38:56

63. 518 Reza Moossavi m 0:39:14

64. 394 Lars Eriksson m 0:39:34

65. 2814 Larry Filin 694 m 0:39:40

66. 2750 Tomas Hasselblad 630 m 0:40:02

67. 76 Niilo Tikka m AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals 0:40:24

68. 526 Ulf Söderholm m 0:40:51

69. 519 Lallo Pallin m 0:41:24

70. 503 Anders Hellberg m 0:41:38

71. 391 Johan Lindberg m 0:41:40

72. 508 Robert isaksson m 0:41:57

73. 522 Magnus Sjödin m 0:42:10

74. 398 Vidar Kempe m 0:42:27

75. 532 Erik Iggström m 0:42:33

76. 98 Christer Lackström m 0:43:07

77. 2751 Uno Hasselblad 631 m 0:43:09

78. 543 Åke Nilsson m Friskis & Svettis 0:43:24

79. 88 Thomas Svelander m 0:44:51

80. 85 Stefan Wallin m 0:44:58

81. 538 Christer Häggström m 0:45:24

82. 537 Tomas Nordin m 0:45:24

83. 540 Olof Petter Häggström m 0:45:25

84. 2832 Hugo Wahlqvist m 0:46:32

85. 597 Anders Granath m Granaths Svarvarstuga 0:46:43

86. 598 Björn Granath m SK 65 0:46:43

87. 593 Tommy Andersson m 0:46:48

88. 501 Carl Hansson m 0:47:31

89. 505 Arvid Hultén m 0:48:00

90. 96 Magnus Nordin m Nobina Sverige AB 0:48:30

91. 500 Emil Hamrin m Bromma IF 0:50:26

92. 94 Martin Olofsson m Nobina Sverige AB 0:51:23

93. 92 Matz Persson m Nobina Sverige AB 0:51:33

94. 2806 Niklas Edin 686 m 0:52:05

95. 512 Urban Jonsson m 0:52:42

96. 511 Christer Jonsson m 0:53:21

97. 524 Waldemar Sundin m 0:53:29

98. 523 Mattias Sundin m 0:53:30

99. 510 Pontus Johansson m 0:55:15

100. 531 Lennart Sundström m 0:57:12

101. 2839 Hansa Schelin m Ceris Resor 0:58:56

102. 74 Roger Pargeus m Försäkringskonsult 0:59:46

103. 73 Ulf Karström m Advokatbolaget Pargeus & Karström 0:59:46

104. 2821 Hans Fredriksson m 1:05:01

105. 502 Joar Hedtjärn m 1:06:43

106. 84 Magnus Vestberg m Nobina Sverige AB 1:08:42

107. 91 Albert Sabani m Nobina Sverige AB 1:09:36

108. 100 Lars-Åke Kihlberg m Nobina Sverige AB 1:10:48

109. 86 Göran Walfridsson m Nobina Sverige AB 1:10:49

110. 525 Yngve Sundin m 1:15:51

Blå 6 kilometer kvinnor

1. 79 Zara Lundgren w Nordanstigs FI 0:25:50

2. 427 Isa Forsberg w Alnö SK 0:29:08

3. 561 Pia Hansson w 0:29:22

4. 562 Alice Hellström w Stockviks SF 0:29:50

5. 2844 Caroline Nilsson w 0:30:47

6. 2740 Clary Rex 620 w 0:30:51

7. 2776 Agnes Öhrn 656 w Bergeforsens SK 0:30:54

8. 548 Maja Andersson w Bergeforsens SK 0:31:19

9. 474 Carina Sundberg w Bergeforsens SK 0:32:03

10. 575 Hanna Magnusson w 0:32:15

11. 410 Camilla Bergmansson w SBC 0:32:16

12. 545 Linda Almqvist w Sundsvall 0:32:20

13. 570 Irene Larsson w 0:32:39

14. 573 Tuva Lundin w Alnö SK 0:33:48

15. 572 Maria Lundin w Alnö SK 0:33:50

16. 402 Sofie Absér w WSP Sundsvall 0:33:56

17. 106 Jeanette Berglund w Stockviks SF 0:34:12

18. 2833 Kajsa Falasca w 0:34:27

19. 473 Camilla Stenmark w 0:34:33

20. 2796 Emma Rasteby 676 w Sidsjö Böle 0:35:21

21. 415 Erika Boman w 0:35:39

22. 420 Helena Byström w 0:35:40

23. 547 Frida Andersson w KPMG AB 0:35:53

24. 585 Johanna Söderberg Edlund w SDFF 0:35:55

25. 477 Maria Svansdottir Sundberg w Bergeforsens SK 0:35:57

26. 2793 Ulrika Johansson 673 w 0:36:14

27. 2834 Noa Edlund w 0:36:19

28. 2764 Erika Söderqvist 644 w 0:36:21

29. 425 Marina Flodin w 0:36:31

30. 412 Sara Björk w 0:36:41

31. 80 Kajsa Lake w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals 0:36:45

32. 432 Pia Glaumann w WSP 0:36:51

33. 471 Inga-Lill Schrevelius w Hemlingby LK 0:36:53

34. 487 Susanne Wedin w Lotsgatans IF 0:36:53

35. 434 Lena Greus w Goda Energier / Alnö IF 0:36:54

36. 81 Sofie Andreasson w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals 0:37:01

37. 2727 Jenny Fredin 607 w 0:37:02

38. 404 Marie Ambrosson w 0:37:04

39. 589 Elise Wiklund w 0:37:12

40. 444 Linda Jogedal w 0:37:19

41. 408 Gunilla Bergman w 0:37:26

42. 470 Malin Rönnberg w 0:37:38

43. 583 Ann-Louise Sevefjord w 0:37:50

44. 451 Sofia Kraft w 0:37:50

45. 552 Sandra Byström w SB Frisör 0:37:51

46. 453 Jeanette Larsson Tostar w 0:38:00

47. 576 Lena Medin w KPMG AB 0:38:00

48. 429 Clara Forss w 0:38:04

49. 417 Johanna Bostrand w Bälinge IF 0:38:06

50. 393 Sofia Lindberg w 0:38:09

51. 579 Anna Rummel w 0:38:13

52. 449 Charlotte Karlsson w 0:38:21

53. 580 Ebba Rummel w 0:38:28

54. 569 Josefin Kihlberg w Nobina Sverige AB 0:38:29

55. 567 Svetlana Jansson w Nobina Sverige AB 0:38:31

56. 546 Alexandra Andersson w KPMG AB 0:38:34

57. 553 Eva Coos Berglund w 0:38:40

58. 586 Frida Söderström w 0:38:48

59. 416 Maria Boman w 0:38:54

60. 424 Tora Falkmer w 0:38:55

61. 459 Anna Magnusson w 0:39:02

62. 463 Ulrika Nordlander w 0:39:04

63. 464 Agneta Norrgård w Agnetas ABC 0:39:15

64. 476 Åsa Sundqvist w 0:39:26

65. 591 Jennie Zetterkvist w 0:39:45

66. 454 Janet Lemon w 0:39:50

67. 469 Anette Rönnberg w 0:39:56

68. 2785 Janna Betzén 665 w Falun 0:40:10

69. 484 Jenny Toljamo w 0:40:12

70. 461 Helena Mähler w 0:40:12

71. 447 Anna-Maria Johnsen w 0:40:25

72. 422 Carin Ekström w 0:40:46

73. 460 Anna Mazza w WSP Sverige AB 0:40:49

74. 535 Susanna Dahlberg w 0:40:51

75. 2760 Anna Johansson 640 w 0:40:54

76. 456 Elina Lind w Elina Lind 0:40:58

77. 2811 Jenny Johansson 691 w VK Uvarna 0:41:01

78. 392 Astrid Norberg w 0:41:04

79. 2759 Eva Svensson Berglund 639 w 0:41:12

80. 387 Amanda Johansson w 0:41:13

81. 144 Lena Liif w 0:41:20

82. 436 Eva Hamrin w Bälinge IF 0:41:23

83. 465 Christin Näslund w 0:41:38

84. 551 Anneli Brodén w Valmet Svenska AB / AXA 0:41:40

85. 559 Hanna Forsell w 0:41:41

86. 2819 Emma Söderlind 699 w 0:41:52

87. 2818 Irene Söderlind 698 w 0:41:52

88. 109 Eva Wounder w Gymix Gnarp 0:41:55

89. 457 Bitten Lindström w Bergeforsens SK 0:42:12

90. 590 mariana zetterberg w hassels if 0:42:12

91. 483 Maria Tholin w 0:42:25

92. 482 Catharina Tholin w 0:42:25

93. 400 Amanda Johansson w Duveds IF 0:42:26

94. 423 Susanne Elfström w 0:42:28

95. 431 Jeanette Forss w 0:42:37

96. 397 Ellinor Kempe w 0:42:42

97. 549 Benitha Berg w Kontorsfixarna Nord AB 0:43:08

98. 443 Birgitta Ingebrand w 0:43:18

99. 428 Mia Forsberg-Sörmark w Lögdö Irons 0:43:21

100. 411 Sandra Björk w 0:43:27

101. 458 Maria Läth w 0:43:30

102. 557 Hanna Eriksson w 0:43:38

103. 588 Maria Vikberg w 0:43:41

104. 478 Linda Svedin w SBC 0:43:53

105. 450 Margareta Karlsson w Hemlingby LK 0:43:54

106. 446 Anneli Johansson w Tanums IF 0:43:56

107. 2720 Klara Skoglund w Lucksta 0:44:09

108. 430 Ida Forss w 0:44:10

109. 574 Mia Lyth w Nobina Sverige AB 0:44:19

110. 452 Gunilla Larsson w 0:44:34

111. 466 Julia Olsson w Njurunda 0:44:34

112. 435 Annette Hallstensson w 0:44:43

113. 455 Åsa Leyonberg w 0:45:07

114. 2830 Anki Iggström w 0:45:12

115. 581 Lena Selberg w 0:45:24

116. 539 Yvonne Odsberg w 0:45:25

117. 462 Gunbritt Nilsson w 0:46:10

118. 564 Guiomar Holmström w 0:46:31

119. 563 Christina Holmström w 0:46:31

120. 565 Susanna Holmström w 0:46:31

121. 536 Eva Nieminen-Andersson w 0:46:32

122. 486 Anna-Karin Wahlqvist w 0:46:36

123. 587 Katarina Wennman w 0:47:11

124. 568 Anna Karlsson w 0:47:13

125. 582 Elsa Serrano Karlsson w 0:47:13

126. 433 Lisa Grenholm w 0:47:24

127. 485 Karin Udén w 0:47:38

128. 584 Susanne Svensson w Team knösterholmen 0:47:38

129. 438 Kristine Hansson w 0:47:59

130. 421 Gustavsson E w 0:48:34

131. 480 Sara Taberman w SDC IF 0:48:58

132. 442 Annette Hultén w 0:49:37

133. 555 Elisabet Engelbrekts w Hudiksvalls IF 0:50:31

134. 556 Märta Engelbrekts w Uppsala 0:50:31

135. 437 Åsa Hamrin w 0:50:37

136. 481 Susanne Tarberg Walczak w 0:50:52

137. 439 maria hed w 0:50:53

138. 467 Mona Palm w 0:51:36

139. 2809 Heidi Nüske 689 w 0:51:57

140. 2807 Petra Staav 687 w 0:52:05

141. 566 Charlotta Isaksson w Nobina Sverige AB 0:53:04

142. 448 Britt-Marie Jonsson w 0:53:43

143. 560 Carina Hallén w 0:53:46

144. 479 Linda Söderberg w 0:55:17

145. 468 Viveca Rosenberg w 0:55:18

146. 2838 Liz Smeds w Ceris Resor 0:59:12

147. 419 Berit Bylund w 1:01:40

148. 418 Lena Brink w 1:01:49

149. 440 Jenny Holm Olsson w 1:03:24

150. 571 Erica Lindgren w 1:03:24

151. 577 Carina Persson w Nobina Sverige AB 1:06:20

152. 550 Birgitta Bredin w Nobina Sverige AB 1:06:39

153. 403 Maria Allström w 1:06:42

154. 78 Annika Zetterlund w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals 1:09:34

155. 554 Anna Ehn w Nobina Sverige AB 1:09:50

156. 401 Ann-Christin Boström w 1:15:50

157. 475 Britt Sundin w 1:15:51

Röd 10 kilometer män

1. 2757 Anton Alex 637 m 0:37:08

2. 2742 Niklas Nordensson 622 m 0:37:32

3. 399 Andreas Hansson m Duveds IF 0:37:46

4. 356 Robert Vestberg m IFK Umeå 0:38:08

5. 382 Torbjörn Palm m LHART 0:38:16

6. 267 Anders Ottosson m If Strategen 0:38:27

7. 242 Anderas Henriksson m Bosvedjan Badboys 0:38:31

8. 2732 Michael Westin 612 m Öbacka Lk 0:39:06

9. 351 Henrik Sahlén m 0:39:19

10. 293 Mattias Thorsell m 0:39:40

11. 2812 Mats Bengtsson 692 m Stockvik 0:40:28

12. 2843 Hugo Fröberg m 0:40:46

13. 353 Kenneth Söderlund m Folksamkamraterna 0:40:53

14. 222 Martin Eriksson m Lucksta IF 0:41:05

15. 2731 Olle Back 611 m 0:41:53

16. 384 Kent Söderlund m Jowic elteknik 0:41:59

17. 381 Erik Norin m Nordanstigs FI 0:42:08

18. 341 Fredrik Hellqvist m Brånan Boys & Girls 0:42:35

19. 354 Sander Vermeulen m 0:42:38

20. 249 Pär Lagerqvist m 0:42:38

21. 379 Björn Mårtensson m Alnö race team 0:43:23

22. 2802 Stefan Edin 682 m IF Strategen 0:43:32

23. 206 Per Berge m 0:43:36

24. 2804 Johannes Hallberg 684 m 0:43:37

25. 291 Simon Svanebo m Tynderö ik 0:43:40

26. 223 David Erixon m 0:43:42

27. 333 Armando Bylander m 0:43:46

28. 375 Sam Frank m Alnö SK 0:43:49

29. 2835 Daniel Forsman m 0:43:57

30. 376 Johan Gärd m AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 0:44:05

31. 218 Thomas Ekenberg m Journalisthuset / Team Vilse 0:44:15

32. 259 Roger Milk m 0:44:18

33. 220 Thomas Ellqvist m Agnetas ABC 0:44:20

34. 378 Magnus Lövgren m 0:44:23

35. 305 Per-Olof Sjödin m Alnö Race Team 0:44:24

36. 2831 Eino Söderberg m Huljen 0:44:54

37. 2795 Fredrik Rasteby 675 m Sidsjö Böle 0:44:58

38. 258 Michael Malmberg m 0:45:03

39. 247 Ingvar Johansson m Tanums IF 0:45:19

40. 2803 Jim Bylund 683 m 0:45:20

41. 280 Erik Sidebo m 0:45:22

42. 342 Joel Jakobsson m 0:45:23

43. 2846 Stefan Sundberg m Bergeforsens SK 0:45:39

44. 213 Johan Brundin m 0:45:42

45. 2841 Jörgen Saarela m Nora 0:45:48

46. 219 Joakim Eliasson m OJL Rex Rör & Värmepumpsteknik AB 0:45:50

47. 239 Christian Hald m Sundsvallspolisens IF 0:45:55

48. 2808 Antony Lecoq 688 m 0:46:04

49. 2775 Anders Bjarneklint 655 m 0:46:06

50. 346 Lars Martinsson m End of Season Trail 0:46:06

51. 331 Mattias Almqvist m 0:46:07

52. 347 Per Mellberg m Härnösands Brottarklubb 0:46:07

53. 2746 Ted Wengler 626 m 0:46:13

54. 2782 Anders Kårström 662 m 0:46:54

55. 209 Anders Bodin m WSP 0:46:59

56. 2773 Fredrik Hansell 653 m 0:47:10

57. 335 Magnus Dahlbom m Juniskär Kajak 0:47:13

58. 212 Erik Broman m Skandia 0:47:13

59. 225 Tony Ersson m 0:47:19

60. 237 Gustav Hagman m 0:47:27

61. 2769 Michael Ljungberg 649 m 0:47:28

62. 268 Larry Pellikka m B3IT 0:47:31

63. 221 Fredrik Eng m Djurgårdens IF 0:47:54

64. 2747 Björn Ögren 627 m 0:47:55

65. 2762 Martin Johansson 642 m 0:48:09

66. 2783 Andreas Rosenius 663 m Njurunda skidklubb 0:48:21

67. 386 Ulf Wallin m 0:48:22

68. 226 Simon Flodin m WSP Sundsvall 0:48:24

69. 374 Guy Engman m Slaytanics 0:48:25

70. 357 Thomas Westerlund m 0:48:27

71. 240 Pär Hedqvist m Skandia LK 0:48:30

72. 383 Anders Sjöberg m Norrporten 0:48:39

73. 256 Patrik Lundgren m 0:48:46

74. 2789 Douglas von Walden 669 m Alnö Race Team 0:48:48

75. 227 Andreas Forsell m 0:48:51

76. 238 Lars Hagman m Falun 0:49:08

77. 211 Viktor Bostrand m Bälinge IG 0:49:13

78. 339 Matias Hagman m RB Hudik 0:49:16

79. 2774 Johann Sondell 654 m 0:49:30

80. 324 Magnus Melander m Båräng runners 0:49:31

81. 306 Robin Sundqvist m Alnö Race Team 0:49:37

82. 344 Per Lundin m Alnö SK 0:49:38

83. 300 Johnny Westin m Härnösand 0:49:42

84. 263 Johan Nyberg m 0:49:44

85. 266 jens näsman m 0:49:49

86. 385 Krister Söderman m AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 0:49:49

87. 345 Joacim Marklund m 0:49:49

88. 2828 Anders Berg m 0:50:00

89. 2758 Viktor Brännström 638 m 0:50:01

90. 288 Kenneth Sundborg m Svenska Kenneth Klubben 0:50:02

91. 251 Ulf Lindblad m Medskogsbrons BK 0:50:08

92. 2840 Andreas Bergström m Alnö Race Team 0:50:13

93. 2771 Sebastian Österlund 651 m 0:50:29

94. 2772 Magnus Wiselquist 652 m 0:50:31

95. 264 Tomas Nylund m 0:50:37

96. 286 Hans Stark m Vålådalen SK 0:50:40

97. 2813 Andreas Ohlsjö 693 m Duplicera 0:50:46

98. 340 Peter Hansson m Sundsvalls OK 0:50:50

99. 205 Hans Axbrink m SBC 0:50:50

100. 255 Jörgen Lundgren m Forsa 0:50:55

101. 241 Axel Hellhoff m JV Sundsvallsbron 0:51:10

102. 265 Kenneth Nymark m 0:51:16

103. 246 Martin Ingebrand m 0:51:39

104. 243 Emil Holmgren m 0:51:47

105. 281 Albin Sjölén m Stockvik SK 0:51:48

106. 64 Ando Jonsson m 0:51:56

107. 2797 Hans-Åke Eriksson 677 m 0:51:58

108. 13 Magnus Claesson m 0:51:58

109. 233 Fredrik Granström m 0:51:58

110. 2826 Jonny Clark m Alnö IBK 0:52:00

111. 270 Olov Persson m 0:52:00

112. 336 David Elvinsson m 0:52:09

113. 296 Thomas Vallgren m LAW EK 0:52:28

114. 273 Manuel Rodriguez m 0:52:41

115. 2728 Anders Sandberg 609 m 0:52:44

116. 2825 Roger Andersson m Alnö IBK 0:52:50

117. 245 Hjalmar Hultberg m 0:52:51

118. 295 Lars Vallgren m LAW EK 0:52:53

119. 283 Jakob Sjöstedt m 0:53:31

120. 274 Kurt Rudolphi m AB KRUhT 0:53:37

121. 231 Pecka Friberg m 0:53:52

122. 334 Peter Byström m SAP Sundsvall 0:54:00

123. 2787 Göran Jönsson 667 m Alsenes IF 0:54:18

124. 151 Fredrik Lundgren m Peab AB 0:54:19

125. 272 Magnus Ringh m 0:54:20

126. 229 Per Frank m Salming BK 0:54:21

127. 285 Christoffer Stark m 0:54:28

128. 292 Ingvar Söderbladh m Axa sportklubb 0:54:45

129. 236 Anders Göransson m Byggutbildning Star / Stockviks SF 0:54:52

130. 261 Håkan Nordman m 0:54:53

131. 355 Hannes Wern m 0:54:58

132. 352 Lennart Svensson m Team knösterholmen 0:54:59

133. 254 Kurt Lindh m Sörberge 0:55:10

134. 2800 Örjan Eriksson 680 m Alnö Race Team 0:55:14

135. 250 Magnus Larsson m Sundsvalls OK 0:55:35

136. 215 Stefan Edlund m 0:56:09

137. 2845 Lars Ericsson m 0:56:10

138. 350 Carl Rydeman m 0:56:14

139. 2788 Göran Dahlkvist 668 m 0:56:20

140. 2749 William Lundin 629 m 0:56:24

141. 2748 Patrik Lundin 628 m 0:56:39

142. 262 Andreas Nyberg m ARJ Transport 0:56:40

143. 337 Elon Elvinsson m 0:56:43

144. 2786 Erik Hasselberg 666 m Leksand 0:56:51

145. 2815 Joakim Kramer 695 m 0:57:09

146. 277 Pär Salmi m 0:57:21

147. 348 Camilla Persson m Båräng runners 0:57:50

148. 388 Tommy Edblad m 0:57:52

149. 244 Håkan Hulling m Alnö Race Team 0:58:00

150. 2823 Lars-Olaf Bergkvist m 0:58:00

151. 304 Zimon Willén m 0:58:02

152. 301 Stig Wikberg m 0:58:04

153. 275 Håkan Ruusila m 0:58:11

154. 2791 Timmy Landfors 671 m Ö-vik 0:58:28

155. 252 Christian Lindgren m Automation Power AB 0:58:34

156. 208 Lars Berglund m 0:58:39

157. 2733 Liljan Åke Liljekvist 613 m 0:58:47

158. 289 Urban Sundin m Friskis & Svettis Östersund 0:59:01

159. 260 Sören Norberg m Automation Power AB 0:59:06

160. 2792 Åke Landfors 672 m Ö-vik 0:59:15

161. 2726 Peter Fredin 606 m 0:59:33

162. 2827 Magnus Jacobsson m 0:59:33

163. 282 Jon Sjölén m Stockviks SF 0:59:59

164. 2723 Jan Koppenol 603 m 1:01:18

165. 2745 Lars Liljestam 625 m 1:01:34

166. 276 Robin Sahlén m 1:01:35

167. 343 Tommy Larsson m 1:01:36

168. 214 Christoffer Dahlberg m 1:01:41

169. 2752 Jörgen Moser 632 m 1:02:13

170. 279 Henrik Selin m WSP Sundsvall 1:02:28

171. 294 Petter Wahlqvist m 1:02:37

172. 230 Ove Fredriksson m Friskis&Svettis 1:02:49

173. 248 Jörgen Nygård m Svensk Fastighetsförmedling 1:03:00

174. 298 Göran Wallin m 1:03:53

175. 210 Ingvar Borg m 1:05:15

176. 303 Kjell Vilhelmsson m 1:05:17

177. 235 Robert Grubb m Hassels IF 1:05:40

178. 234 Gottfrid Grubb m Sundsvalls sportkarate 1:05:40

179. 338 Janne Eriksson m 1:06:33

180. 395 Torbjörn Israelsson m 1:06:36

181. 302 Jan Wikström m B3IT 1:07:38

182. 253 Jonas Lindh m Bollnäs 1:07:43

183. 2729 Johnny Aliranta 609 m 1:08:16

184. 257 Jörgen Lundqvist m Birsta SK 1:09:01

185. 271 Per Pettersson m 1:09:50

186. 377 daniel hallstensson m Wurth svenska ab 1:12:07

Röd 10 kilometer kvinnor

1. 290 Charlotte Kalla w Piteå Elit 0:37:40

2. 167 Lisa Nylander w Smarteyes 0:40:33

3. 362 Jessika Ericsson w Stockviks SF 0:41:01

4. 134 Elin Härén w Smarteyes 0:42:06

5. 621 Johanna Åström w Lucksta IF 0:44:09

6. 2798 Jennie Nordvall 678 w Bråma BBG 0:44:17

7. 366 Åsa Lundberg w Nordanstigs FI 0:44:32

8. 2794 Eva-Karin Andersson 674 w Sollefteå 0:45:46

9. 2736 Linn Haglund 616 w 0:46:07

10. 110 Satu Bondén w 0:48:15

11. 2847 Pernilla Wikman w 0:48:32

12. 150 Catarina Ljungberg w Bergeforsens SK 0:48:39

13. 133 Terese Hulling w Alnö Race Team 0:49:23

14. 175 Linda Pettersson w 0:49:27

15. 172 Åsa Ottosson w IF Strategen 0:49:28

16. 203 Erika Öhrn w SBC 0:49:47

17. 171 Christina Olsson w Njurunda 0:49:59

18. 284 Sara Österholm w Svensk Fastighetsförmedling 0:50:05

19. 317 Maria Franzon w 0:50:06

20. 370 Helene Ström Boman w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 0:50:12

21. 173 Åsa Pellikka w Mellannorrlands Hospice 0:50:14

22. 178 Jenny Runa w 0:50:34

23. 185 Susanna Sidén w Stenstadsadvokaterna 0:50:47

24. 326 Sibel Pichler w Trafikverket 0:51:08

25. 309 Lena Beijron w 0:51:14

26. 193 Anki Söderlund w Njurunda skidklubb 0:51:30

27. 368 Veronica Nilsson w 0:51:50

28. 187 Lena Sjöström w 0:52:00

29. 363 Agnes Hurtig Edlund w 0:52:11

30. 108 Catarina Björk w 0:52:27

31. 119 Eva Enlund w 0:52:49

32. 126 Sally Grip w 0:52:59

33. 2781 Pia Sundkvist 661 w Alnö Race Team 0:53:06

34. 112 Mari Caddick w 0:53:14

35. 145 Mathilda Lindberg w Sundsvalls OK 0:53:42

36. 202 Rebecca Öhman w 0:53:50

37. 2735 Stina Sandrud 615 w 0:53:57

38. 197 Sara Wallin w 0:54:00

39. 198 Maria Westerberg w 0:54:06

40. 137 Ida Jakobsson w 0:54:08

41. 359 Maria Björklund w Kommunalarens IF 0:54:29

42. 314 Malin Engelbrekts w Hudiksvall 0:54:44

43. 2810 Sofie Grundberg 690 w 0:55:02

44. 164 Anna-Maija Nordin w Clas Ohlson IF 0:55:04

45. 113 Annika Dalén w Stockviks SF 0:55:05

46. 118 Kristina Engberg w 0:55:08

47. 2799 Karin Nordling 679 w SOK 0:55:14

48. 329 Linda Sundberg w 0:55:37

49. 195 Anneli Thorsell w 0:55:50

50. 169 Ulrika Nyman w 0:55:51

51. 2820 Alexandra Sällvin 700 w 0:56:13

52. 141 Kristina Jönsson w 0:56:25

53. 156 Miriam Matheis w Miun 0:56:29

54. 170 Ulrica Nymark w 0:56:31

55. 307 Anna Ahlebrand w 0:56:52

56. 161 Monica Nilsson w Fast ´n Glorious 0:56:54

57. 189 Elin Strömberg w 0:56:56

58. 372 Tina Östlund Hall w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 0:57:05

59. 2805 Jenny Lindblom 685 w Nedansjö IK 0:57:19

60. 148 Carina Lindgren w Automation Power AB 0:57:21

61. 146 Marika Lindblom w Peab AB 0:57:25

62. 149 Elisabet Lindgren w Alnö Race Team 0:57:56

63. 159 Ann-Chatrine Nicklasson w 0:58:04

64. 313 Anna-Karin Edlund w Matfors brukshundsklubb 0:58:16

65. 179 Sofia Rustan w 0:58:20

66. 152 Pernilla Lundgren w 0:58:25

67. 160 Lisa Nilsson w 0:58:26

68. 369 Josefin Stenskog w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 0:58:30

69. 2842 Lenita Saarela w 0:58:37

70. 360 Anna-Karin Ehn w AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 0:58:43

71. 105 Maria Berge w 0:58:44

72. 330 Pernilla Wedin w Kontorsfixarna Nord AB 0:58:47

73. 320 Lin Håkansson w Ljustorps IF 0:58:56

74. 328 Mari Sorvari w 0:58:57

75. 322 Fredrika Lundahl w 0:58:59

76. 136 Sofie Isacson w 0:59:03

77. 117 Jenny Eng w Järfälla 0:59:05

78. 311 Linnea Boström w 0:59:08

79. 190 Emmelie Sundberg w 0:59:08

80. 128 AnnaKarin Haglund w Sundsvall 0:59:19

81. 135 Karin Ingemansson w WSP 0:59:22

82. 154 Anja Lundin w 0:59:31

83. 162 Emelie Nordholm w 0:59:46

84. 204 Margareta Österholm w Svensk Fastighetsförmedling 0:59:48

85. 138 Carina Jansson w SBC 0:59:51

86. 116 Anna Enered w Alnö IF 0:59:52

87. 101 Ana Maria Alcantara w 0:59:53

88. 308 Ida Alge w 0:59:53

89. 163 Maria Nordholm w 0:59:53

90. 180 Annelie Ruusila w 0:59:55

91. 358 Jennifer Andersson w 1:00:09

92. 194 Helene Thorgren w 1:00:26

93. 131 Lena Henriksson w 1:00:28

94. 165 Linda Nordin w 1:00:38

95. 184 Charlotte Sellstedt w 1:00:44

96. 125 Anna Grahn w 1:01:09

97. 2744 Kerstin Nyberg 624 w 1:01:34

98. 2780 Annika Olby 660 w NMT Sundsvall 1:01:36

99. 316 Karin Everitt w 1:01:44

100. 371 Marie Wennesland w 1:01:45

101. 2761 Anna Swensson 641 w 1:01:57

102. 318 Karin Grundberg w KBTK 1:02:01

103. 111 Jenny Bränström w 1:02:01

104. 122 Lena Friberg w 1:02:01

105. 177 Eeva Rumpunen w 1:02:09

106. 182 Malin Rönnblom w 1:02:17

107. 196 Ida Wallgren w Svensk Fastighetsförmedling 1:02:21

108. 140 Marie Jonsson w 1:02:24

109. 129 Matilda Hallberg w 1:02:28

110. 139 Anneli Jonsson w 1:02:35

111. 174 Anna Pettersson w 1:02:46

112. 319 Helena Hammarstedt w Kontorsfixarna Nord AB 1:02:48

113. 310 Jenny Berglund w 1:02:56

114. 183 Anna-Maria Schön w 1:03:07

115. 188 Märta Skoglund w Lucksta IF 1:03:28

116. 191 Lotta Svanedal w 1:03:35

117. 158 Erika Mesch w Sundsvalls Handboll 1:03:57

118. 166 Marie Nordman w 1:04:01

119. 155 susanna lundkvist w 1:04:14

120. 361 Annelie Ericson w 1:04:30

121. 104 Frida Angelöw w Trafikverkets fritidsföreningen 1:04:59

122. 2722 Agatha Postma 602 w 1:05:00

123. 186 Ulrika Sjölén w Vuxenutbildningen Sundsvalls Kommun 1:05:01

124. 168 Camilla Nyman w 1:05:10

125. 327 Pernilla Sjölén w Kontorsfixarna Nord AB 1:05:14

126. 147 Eva Linde w 1:05:17

127. 114 Maria Edström w Svensk Fastighetsförmedling 1:05:20

128. 107 Gretthy Bergman w 1:05:24

129. 142 Mia Karlsson w 1:05:30

130. 321 Linda Johansson w 1:05:45

131. 2730 Hanna Klang 610 w 1:06:11

132. 102 Victoria Andersson w 1:06:14

133. 132 Monica Holmberg w 1:06:33

134. 315 Tilde Eriksson w 1:06:33

135. 181 Karin Rönnblom w 1:06:56

136. 130 Terese Hammarström w 1:07:10

137. 199 Kristina Wikström w B3IT 1:07:38

138. 2790 Anette von Walden 670 w Alnö Race Team 1:08:45

139. 127 Lena Haapala w Birsta SK 1:09:01

140. 115 Anna-Maria Ekblad w 1:09:46

141. 365 Sofia Johansson w 1:09:53

142. 201 Ulrika Åström w 1:10:01

143. 364 Anna Johansson w 1:10:13

144. 153 Therése Lundgren w 1:12:28

145. 120 Lisse Eriksson w 1:12:28

146. 123 Liliann Fryksell w 1:13:14

147. 124 Cecilia Gidlund w 1:21:43

Svart 21 kilometer män

1. 15 Mikael Edlund m Alnö Race Team 1:24:20

2. 29 Thommy Larsson m Team B3IT 1:25:28

3. 33 Henrik Montelin m Alnö Race Team 1:26:43

4. 72 Jörgen Ljunglöv m Telia IF 1:27:17

5. 34 Anders Nordin m Lucksta IF Skidor 1:28:53

6. 2816 Göran Bäckman 696 m Skönsberg 1:29:39

7. 67 Jimmy Siltamäki m 1:31:01

8. 52 Johan Norstedt m Friskis & Svettis 1:31:13

9. 54 Lars Sjölund m 1:31:59

10. 2724 Torbjörn Karlsson 604 m Tisdagsklubben 1:32:42

11. 41 David Sjöstrand m 1:34:22

12. 56 Magnus Norberg m MM+E517 Skydd & profil 1:34:32

13. 32 Mikael Lundbäck m Kaderia AS / Kalix SK 1:34:43

14. 19 Peter Finell m Trippelmontage AB 1:35:48

15. 55 Peter Wiklander m Alnö SK 1:36:07

16. 51 Victor Törneqvist m 1:36:19

17. 70 Fredrik Albecker m Sundsvalls squashclub 1:37:18

18. 2738 Håkan Nilsson 618 m 1:37:22

19. 46 Johan Åström m Bosvedjan Bad Boys 1:37:51

20. 28 Lars Kongsholm m Alnö Race Team 1:38:01

21. 26 Mathias Hultdin m 1:38:12

22. 2777 Kristoffer Ståhl 657 m Alnö Race Team 1:38:35

23. 65 Staffan Lundblad m Sundsvalls Friidrott 1:39:15

24. 2753 Peder Bylund 633 m 1:39:19

25. 60 Magnus Bohlin m fränsta 1:42:58

26. 2734 Ove Mattsson 614 m 1:43:18

27. 71 Mats Jakobsson m AkzoNobel Pulp and Performance Chemicals AB 1:43:20

28. 50 Henrik Wilhelm m 1:44:26

29. 62 Christer Hägglund m Nolema AB / Fotfyndet.se 1:45:03

30. 49 Lars Elfström m 1:45:22

31. 20 Roger Gabrielsson m Hemlingby LK 1:45:45

32. 66 Tommie Nilsson m Alnö Race Team 1:45:51

33. 24 Ronney Göransson m Drakstadens förskola 1:46:45

34. 68 Fredrik Söderberg m 1:47:00

35. 2737 Petter Tideström 617 m 1:48:54

36. 17 Jonas Eriksson m Alnö raceteam 1:49:38

37. 22 Mikael Gulliksson m NAT Fakulteten IF 1:50:07

38. 14 Michael Connell m WSP 1:50:12

39. 31 Åke Lindmark m 1:51:44

40. 2743 Gunnar Israelsson 623 m 1:51:48

41. 18 Krister Eriksson m 1:53:46

42. 23 Göran Gunnarsson m 1:53:56

43. 27 John Iggström m Sundsvalls södra sotningsdistrikt AB / Sundsvalls 1:54:50

44. 16 Andreas Eklund m Easit 1:55:42

45. 21 Tony Godin m 1:55:57

46. 389 Jan Öberg m 1:56:06

47. 30 Anders Lindby m 1:57:47

48. 2765 Petrus Olsson 645 m 1:58:59

49. 44 Mikael Ålund m 1:59:45

50. 63 Christer Jansson m 1:59:47

51. 43 Kent-Ove Ulander m Socialdemokraterna 2:00:50

52. 38 Bosse Olsson m Söderhamns SK 2:01:11

53. 25 Jan Hansson m 2:01:40

54. 37 Anders Nygårds m Falun 2:01:42

55. 35 Lorentz Nordlund m Falkenbergs RR 2:01:46

56. 45 Daniel Åslund m Sundsvall City 2:28:04

57. 39 Benno Ruda m 3:04:26

Svart 21 kilometer kvinnor

1. 7 Jill Nordin w Lucksta IF Skidor 1:41:00

2. 2837 Frida Albertsson w Sundsvall 1:41:56

3. 59 Kristin Wiklander w 1:43:15

4. 48 Erika Sjödin w 1:45:23

5. 4 Christina Carlsson w Ljustorps IF 1:47:51

6. 10 Tina Svingstedt w Buskans IF 1:49:00

7. 12 Anna Öman w 1:49:30

8. 9 Ida Sundberg w 1:50:15

9. 6 Elisabeth Grahn w 1:51:01

10. 11 Kristine Åkerlund w OK Branten Klockestrand 1:51:32

11. 2 Agneta Bergqvist w Friskis & Svettis 1:52:17

12. 58 Lena Norberg w Nordic Military Training 1:53:34

13. 3 Linda Blom w Ljusdals CK 1:53:37

14. 8 Karin Nordlund w Falkenbergs RR 1:55:39

15. 2784 Helena Jakobsen 664 w Friskis & Svettis 1:58:49

16. 2779 Yvonne Karjel 659 w Sundsvall 1:59:42

17. 53 Lotta Sundberg w Stockviks SF 2:01:50

18. 1 Kristin Aastrup w 2:01:51

19. 2766 Julia Enheim 646 w 2:05:08

20. 5 Eva Forsberg w 2:14:33

21. 69 A-C Gustafsson w 2:15:34

22. 2767 Jonna Enheim 647 w 2:42:00

Mer läsning

Annons