Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Ridsport

Annons
Ridsport
TIMRÅ: Lokal hopptävling:
Ponny:
Klass 1B, hoppning, lätt B, avd A, bedömning A:1a: 1) Emelie Andersson/Mintra, Gnarps RK 0/0 31,44, 2) Isabella Bergh/Holly, Sundsvalls RK 0/0 44,30.
Klass 1C, hoppning, lätt B, avd A, bedömning A:1a: 1) Amanda Strömqvist/April Spring, Timrå HSF 0/0 27,71, 2) Emelie Löfström/Larma Fedra, Sundsvalls FRK 0/0 30,61, 3) Matilda Larsson/Ohsofine, Gnarps RK 0/4 31,96, 4) Maja Tallberger/Joseph, Näsets RS 4 46,00.
Klass 1D, hoppning, lätt B, avd A, bedömning A:1a: 1) Frida Blom/Ohara, Hudiksvalls Rid- & 0/0 30,73, 2) Erica Domeij/Flying Wing, Örnsköldsviksort. R 0/0 31,75, 3) Michaela Lunneborg/Little Casino, Härnösands RK 0/0 32,70, 4) Linnéa Fastén/Munsboro Toni, Näsets RS 0/0 35,93, 5) Gabriella Persson/Belfast, Sollefteå RS 0/0 42,41.
Klass 1D, hoppning, lätt B, avd B, bedömning A: 1) Ida Tallberger/Black Buster, Sundsvalls RK 4 49,67.
Klass 2B, hoppning, lätt C, avd A, bedömning A0+A0 två faser (A:1c): 1) Sara Simonsson/Nickel, Timrå HSF 0/0 22,19, 2) Amanda Hedlund/Lucinda, Timrå HSF 0/0 23,52, 3) Linde Jonsson/Fanni Girl, Sundsvalls Lant RF 0/0 24,93, 4) Ida Strömqvist/Dackes Dakyl, Timrå HSF 0/0 24,97.
Klass 2B, hoppning, lätt C, avd B, bedömning A: 1) Sara Simonsson/Robiin-Hood, Timrå HSF 0 34,58, 1) Elin Nylander/Simon Ett, Timrå HSF 0 42,82.
Klass 2C, hoppning, lätt C, avd A, bedömning A0+A0 två faser (A:1c): 1) Emelie Löfström/Larma Fedra, Sundsvalls FRK 0/0 23,04, 2) Martina Gulino/Marengo Ii, Örnsköldsviksort. R 0/0 24,23, 3) Amanda Strömqvist/April Spring, Timrå HSF 0/0 24,70, 4) Maja Tallberger/Joseph, Näsets RS 0/0 24,77, 5) Matilda Larsson/Ohsofine, Gnarps RK 0/0 25,53.
Klass 2C, hoppning, lätt C, avd B, bedömning A: 1) Lene Jonsson/Dakirs Fideli, Sundsvalls Lant RF 4 54,99.
Klass 2D, hoppning, lätt C, avd A, bedömning A0+A0 två faser (A:1c): 1) Linnéa Fastén/Tiffany, Näsets RS 0/0 23,73, 2) Jessika Christensen/Diamond Fizz, Näsets RS 0/0 25,41, 3) Jennie Bengtsson/Bellies Blues, Timrå HSF 0/0 25,44, 4) Michaela Lunneborg/Little Casino, Härnösands RK 0/0 25,53, 5) Frida Blom/Ohara, Hudiksvalls Rid- & 0/0 25,68, 6) Rebecca Karlsson/Silfverrose Thunder, Hudiksvalls Rid- & 0/0 25,73, 7) Emma Rindestad/Replay, Näsets RS 0/0 25,76, 8) Helen Grafström/Carramore Boy, Sundsvalls RK 0/0 25,92, 9) Madelen Toresson/White Diamond, Strömsunds RK 0/0 26,40.
Klass 2D, hoppning, lätt C, avd B, bedömning A: 1) Elin Nylander/Dakirs Sweet Pearl, Sundsvalls Lant RF 0 44,67, 1) Jenny Melander/Pinto, Sundsvalls FRK 0 40,13.
Klass 3B, hoppning, lätt D, avd B, bedömning A: 1) Sara Simonsson/Robiin-Hood, Timrå HSF 0 44,76, 1) Elin Nylander/Simon Ett, Timrå HSF 0 48,11, 1) Emmy Aho/Shaman, Sundsvalls FRK 0 43,61, 1) Lina Wikberg/Unita, Ramsele FRK 0 46,86, 1) Elin Nylund/Palle, Härnösands RK 0 41,02, 1) Ida Strömqvist/Dackes Dakyl, Timrå HSF 0 42,89, 1) Felicia Hedlund/Shanti, Timrå HSF 0 39,07, 1) Emma Nilsson/Mr Moonlight, Ridklubben Östjämte 0 40,03, 1) Magdalena Sundström/Ronja, Örnsköldsviksort. R 0 45,55.
Klass 3C, hoppning, lätt D, bedömning A: 1) Josefin Eriksson/Mago, Holafors RF 0 40,57, 1) Julia Jonsson/Lucky Luke, Timrå HSF 0 52,00, 1) Johanna Janzon/Snobben, Sollefteå RS 0 41,90, 1) Matilda Sjölin/Heidrik, Matfors RF 0 40,43, 1) Emelie Bergh/Tara, Sundsvalls RK 0 50,28.
Klass 3D, hoppning, lätt D, bedömning A: 1) Alexandra Esbjörnsdotter/Lions Nala, Bräcke RK 0 48,00, 1) Angelica Eriksson/Hanna, Ånge RK 0 45,75, 1) Elina Onkamo/Scott, Sundsvalls FRK 0 47,59, 1) Jenny Melander/Pinto, Sundsvalls FRK 0 46,02, 1) Caroline Jonsson Dahlberg/Pumba, Gnarps RK 0 46,02, 1) Johanna Almström/Bellmoon, Ridklubben Östjämte 0 46,58, 1) Frida Rindestad/Drumcong, Näsets RS 0 40,59, 1) Ida Nordström/Billy, Sundsvalls RK 0 50,76, 1) Amanda Okfors/Perla, Sundsvalls RK 0 48,96, 1) Jessica Sjölen/Goldie Hawn, Njurunda RF 0 45,91, 1) Jennifer Larsson/Mums, Sundsvalls FRK 0 46,79, 1) Sara Rosenqvist/Sweet Velvet Sh, Sundsvalls FRK 0 47,79, 1) Ida Godin/Tingeling, Sundsvalls RK 0 48,81, 1) Johanna Andersson/Lovely, Timrå HSF 0 50,36, 1) Hanna Kulstad/Twilight Prince, Ramsele FRK 0 51,69.

Häst:
Klass 1, 1.10, hoppning, avd A, bedömning A:1a: 1) Johanna Wahlberg/Modesty Blaise, Näsets RS 0/0 33,16, 2) Sofia Wängdahl/Blondie, Kramfors RK 0/0 37,94, 3) Ida Bonér/Camy De La Bay, Timrå HSF 0/0 39,92, 4) Mathilda Janzon/Ballader Whattabout Me, Sollefteå RS 0/4 37,14, 5) Christine Grafström/Littel Lord, Sundsvalls RK 0/5 43,27, 6) Johanna Hammarstrand/Correct, Sundsvalls RK 0/8 38,65.
Klass 1, 1.10, hoppning, avd B, bedömning A: 1) Ida Lundin/Wintery, Örnsköldsviksortens 4 59,11, 1) Sara Ek/Class Of It's Own, Kramfors RK 4 55,05.
Klass 2, 1.00, hoppning, avd A, bedömning A0+A0 två faser (A:1c): 1) Ida Bosk/Ilfin Bayards Hilda, Sundsvalls Lant RF 0/0 21,73, 2) Ebba Heselius/Maggie Lo, Sundsvalls RK 0/0 22,26, 3) Erika Nordin/Chakira, Njurunda RF 0/0 22,57, 4) Johanna Lehtonen/Lizza De Marco, Sundsvalls RK 0/0 22,71, 5) Emelie Löfström/Belle Shafai, Sundsvalls FRK 0/0 22,73, 6) Danielle Malmberg/Lamborgini-W, Ånge RK 0/0 22,93, 7) Caroline Hultqvist/Clondike, Timrå HSF 0/0 23,51, 8) Ida Bonér/Camy De La Bay, Timrå HSF 0/0 23,78, 9) Ida Strömberg/Morgana XX, Ånge RK 0/0 23,89, 10) Johanna Hammarstrand/Correct, Sundsvalls RK 0/0 25,72.
Klass 2, 1.00, hoppning, avd B, bedömning A: 1) Anna Jadelius/Ann Lucky, Örnsköldsviksortens 0 51,6, 1) Annelie Hamrin/Inigo, Timrå HSF 0 49,73, 1) Emma Larsen Ahlgren/Doris Day, Sundsvalls FRK 0 48,5.
Klass 3, 0.90, hoppning, avd A, bedömning A0+A0 två faser (A:1c): 1) Erika Nordin/Chakira, Njurunda RF 0/0 23,16, 2) Malin Berglund/Pastella, Ridklubben Östjämte 0/0 24,61, 3) Emelie Löfström/Belle Shafai, Sundsvalls FRK 0/0 26,24, 4) Maria Persson/Tangerine, Ljusdals RK 0/0 26,58, 5) Karolina Borling/Mr Tomahawk, Timrå HSF 0/0 26,98, 6) Kristina Wiklund/Zorro, Sollefteå RS 0/0 28,05.
Klass 3, 0.90, hoppning, avd B, bedömning A: 1) Anna Jadelius/Ann Lucky, Örnsköldsviksortens 0 46,67, 1) Katarina Larsson/Heslegård´s Welt Sohn, Sundsvalls FRK 0 50,67, 1) Sandra Ihrner/Celine, Munsö RoKS 0 49,56, 1) Christine Hellberg/Teun, Timrå HSF 0 44,89, 1) Annelie Hamrin/Inigo, Timrå HSF 0 44,76, 1) Annelie Olsson/Bandiet ´03, Ramsele FRK 0 44,77.

Mer läsning

Annons