Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Simning

Annons
Simning

NJURUNDA: Lilla Sälsimmet, lagkapp, flickor: 1) Sundsvalls SS I 3.08,41, 2) Sundsvalls SS II 3.21,53, 3) Bollnäs SS 3.24,81. Pojkar: 1) Väsby SS 3.29,43, 2) Sundsvalls SS 4.03,13.
25 m bröstsim, flickor 9 och yngre: 1) Emelie Finell-Andersson, Sundsvall 21,78, 2) Ellen Sjögren, Sundsvall 22,38, 3) Saga Svantesson, Väsby 23,43, 6) Lina Lidén, Sundsvall 24,43. Pojkar 9 och yngre: 1) Markus Fürst, Väsby 21,37, 2) Erik Lundström, Sundsvall 22,91, 3) Samuel Westrin, Sundsvall 23,70, 5) Jakob Westrin, Sundsvall 24,47.
100 m bröstsim, flickor 13: 1) Vera Karlström, Sundsvall 1.24,87, 2) Maria Eriksson, Njurunda 1.29,21, 3) Elin Sundin, Sundsvall 1.30,11, 4) Petra Nordin, Njurunda 1.33,32. Pojkar 13: 1) Robert Palosaari, Väsby 1.18,15, 2) Christian Jansson, Harnäs-Skutskär 1.38,80, 3) Joakim Orvestedt, Harnäs-Skutskär 1.51,44, 4) Mikael Bruhn, Matfors 2.01,56.
50 m bröstsim, flickor 12: 1) Stina Jonsson, Sundsvall 41,14, 2) Amanda Finell-Andersson, Sundsvall 41,47, 3) Caroline Lundström, Väsby 42,47, 4) Rebecka Bolt, Sundsvall 42,82. Pojkar 12: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs-Skutskär 37,08, 2) Alexander Hjelmqvist, Sollefteå 42,95, 3) Patrik Pettersson, Njurunda 43,61.
50 m bröstsim, flickor 11: 1) Madelene Sundberg, Sundsvall 41,91, 2) Anna Flyman, Söderhamn 45,62, 3) Beatrice Olsson, Sundsvall 46,53, 8) Ulrika Sandgren, Sundsvall 48,78. Pojkar 11: 1) Adrian Moradin, Väsby 46,13, 2) Per Sahlén, Hudiksvall 50,66, 3) Mattias Hedman, Sundsvall 50,84, 7) Emil Vikberg, Njurunda 55,98.
25 m bröstsim, flickor 10: 1) Jennie Svensson, Bollnäs 20,13, 2) Mikaela Bäck, Väsby 20,64, 3) Sofie Andersson, Bollnäs 20,69, 5) Madeleine Ellfors, Sundsvall 21,49. Pojkar 10: 1) Niklas Palosaari, Väsby 21,82, 2) Jens Berntsen, Väsby 22,09, 3) Johannes Skagius, Sundsvall 22,58, 5) Alexander Lundin, Sundsvall 26,69.
25 m frisim, flickor 9 och yngre: 1) Emma Sjösten, Väsby 16,71, 2) Ellen Sjögren, Sundsvall 17,99, 3) Matilda Vestberg, Sundsvall 18,05, 5) Emelie Finell-Andersson, Sundsvall 18,46. Pojkar 9 och yngre: 1) Markus Fürst, Väsby 16,40, 2) Joel Westerlind, Härnösand 17,66, 3) Adam Rydstedt, Hudiksvall 18,71, 4) Jakob Westrin, Sundsvall 19,11.
200 m frisim, flickor 13: 1) Vera Karlström, Sundsvall 2.22,90, 2) Maria Eriksson, Njurunda 2.28,35, 3) Elin Karlsson, Kramfors 2.30,89, 4) Petra Nordin, Njurunda 2.33,50. Pojkar 13: 1) Robert Palosaari, Väsby 2.12,67, 2) Christoffer Kristiansson, Härnösand 2.22,70, 3) Christian Jansson, Harnäs-Skutskär 2.51,74, 4) Johannes Erixon, Härnösand 2.51,80.
100 m frisim, flickor 12: 1) Stina Jonsson, Sundsvall 1.08,56, 2) Rebecka Bolt, Sundsvall 1.10,58, 3) Anna Hansson, Harnäs-Skutskär 1.11,71, 6) Antonia Larsson, Sundsvall 1.13,91. Pojkar 12: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs-Skutskär 1.02,48, 2) Patrik Pettersson, Njurunda 1.09,17, 3) Alexander Hjelmqvist, Sollefteå 1.12,40.
200 m medley, flickor 13: 1) Vera Karlström, Sundsvall 2.44,60, 2) Maria Eriksson, Njurunda 2.48,89, 3) Elin Sundin, Sundsvall 2.51,80, 4) Petra Nordin, Njurunda 3.02,00. Pojkar 13: 1) Christoffer Kristiansson, Härnösand 2.50,03.
50 m frisim, flickor 11: 1) Madelene Sundberg, Sundsvall 31,19, 2) Anna Flyman, Söderhamn 32,01, 3) Moa Nilsson, Bollnäs 33,86, 4) Beatrice Olsson, Sundsvall 34,98. Pojkar 11: 1) Oskar Magnusson, Bollnäs 37,27, 2) Adrian Moradi, Väsby 37,70, 3) Mattias Hedman, Sundsvall 38,30, 7) Emil Vikberg, Njurunda 40,73.
100 m medley, flickor 12: 1) Rebecka Bolt, Sundsvall 1.20,49, 2) Stina Jonsson, Sundsvall 1.20,89, 3) Antonia Larsson, Sundsvall 1.22,15, 8) Amanda Finell-Andersson, Sundsvall 1.27,16. Pojkar 12: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs-Skutskär 1.13,25, 2) Patrrik Pettersson, Njurunda 1.19,96, 3) Alexander Hjelmqvist, 1.21,90.
50 m frisim, flickor 10: 1) Marie Carlsson, Väsby 33,35, 2) Alexandra Nilsson, Väsby 34,17, 3) Sofie Andersson, Bollnäs 34,38, 5) Nathalie Åhlin, Sundsvall 35,02. Pojkar 10: 1) Niclas Hvalgren, Harnäs-Skutskär 34,09, 2) Oscar Zedendahl, Väsby 36,05, 3) Niklas Palosaari, Väsby 36,50, 5) Sebastian Åsenlund, Njurunda 41,04.
50 m frisim, flickor 9 och yngre: 1) Emma Sjösten, Väsby 37,22, 2) Matilda Vestberg, Sundsvall 38,98, 3) Emelie Bäck, Väsby 39,07, 4) Ellen Sjögren, Sundsvall 39,88. Pojkar 9 och yngre: 1) Markus Fürst, Väsby 36,35, 2) Joel Westerlind, Härnösand 40,61, 3) Samuel Westrin, Sundsvall 41,37, 5) Jaob Westrin, Sundsvall 42,97.
100 m ryggsim, flickor 13: 1) Maria Eriksson, Njurunda 1.18,38, 2) Vera Karlström, Sundsvall 1.19,86, 3) Elin Karlsson, Kramfors 1.23,25, 5) Petra Nordin, Njurunda 1.29,41. Pojkar 13: 1) Robert Palosaari, Väsby 1.11,95, 2) Christoffer Kristiansson, Härnösand 1.16,05, 3) Christian Jansson, Harnäs-Skutskär 1.26,96, 4) Johannes Erixon, Härnösand 1.30,84.
25 m ryggsim, flickor 9 och yngre: 1) Emelie Bäck, Väsby 19,89, 2) Emma Sjösten, Väsby 20,91, 3) Emelie Finell-Andersson, Sundsvall 22,19, 4) Ellen Sjögren, Sundsvall 22,59. Pojkar 9 och yngre: 1) Markus Fürst, Väsby 20,19, 2) Adam Rydstedt, Hudiksvall 21,77, 3) Emil Olsson, Söderham22,00, 4) Samuel Westrin, Sundsvall 22,05.
25 m fjärilsim, flickor 10: 1) Sofie Andersson, Bollnäs 16,81, 2) Alexandra Nilsson, Väsby 17,13, 3) Isabelle Lundström, Väsby 17,47, 10) Nathalie Åhlin, Sundsvall 18,66. Pojkar 10: 1) Niclas Hvalgren, Harnäs-Skutskär 17,74, 2) Niklas Palosaari, Väsby 18,64, 3) Jens Berntsen, Väsby 20,00.
25 m fjärilsim, flickor 11: 1) Madelene Sundberg, Sundsvall 15,80, 2) Moa Nilsson, Bolln\'äs 17,09, 3) Anna Flyman, Söderhamn 17,15, 7) Ulrika Sandgren, Sundsvall 19,90. Pojkar 11: 1) Oskar Magnusson, Bollnäs 17,62, 2) Adrian Moradi, Väsby 18,42, 3) Simon Rydstedt, Hudiksvall 19,77, 7) Emil Vikberg, Njurunda 24,53.
50 m fjärilsim, flickor 12: 1) Stina Jonsson, Sundsvall 33,63, 2) Rebecka Bolt, Sundsvall 36,62, 3) Antonia Larsson, Sundsvall 37,15, 7) Anny Svedin, Sundsvall 40,41. Pojkar 12: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs-Skutskär 32,51, 2) Patrik Pettersson, Njurunda 36,22.
100 m fjärilsim, flickor 13: 1) Elin Sundin, Sundsvall 1.15,99, 2) Maria Eriksson, Njurunda 1.20,23, 3) Elin Karlsson, Kramfors 1.23,15, 4) Sofia Årman, Sundsvall 1.28,78. Pojkar 13: 1) Robert Palosaari, Väsby 1.08,60.
50 m bröstsim, flickor 9 och yngre: 1) Ellen Sjögren, Sundsvall 47,93, 2) Emelie Finell-Andersson, Sundsvall 48,33, 3) Saga Svantesson, Väsby 49,14, 6) Lina Lidén, Sundsvall 54,00. Pojkar 9 och yngre: 1) Markus Fürst, Väsby 47,45, 2) Erik Lundström, Sundsvall 51,88, 3) William Skagius, Sundsvall 52,45, 4) Samuel Westrin, Sundsvall 52,51.
50 m bröstsim, flickor 10: 1) Sofie Andersson, Bollnäs 44,57, 2) Mikaela Bäck, Väsby 45,07, 3) Jennie Svensson, Bollnäs 45,87, 6) Nathalie Åhlin, Sundsvall 48,29. Pojkar 10: 1) Johannes Skagius, Sundsvall 47,29, 2) Niklas Palosaari, Väsby 48,27, 3) Jens Berntsen, Väsby 48,37, 7) Sebastian Åsenlund, Njurunda 1.04,22.
100 m bröstsim, flickor 11: 1) Madelene Sundberg, Sundsvall 1.30,76, 2) Anna Flyman, Söderhamn 1.37,24, 3) Beatrice Olsson, Sundsvall 1.40,52, 9) Moa Palo, Sundsvall 1.47,79. Pojkar 11: 1) Adrian Moradi, Väsby 1.43,40, 2) Mattias Hedman, Sundsvall 1.48,69, 3) Oskar Magnusson, Bollnäs 1.53,22.
50 m frisim, flickor 12: 1) Stina Jonsson, Sundsvall 30,39, 2) Antonia Larsson, Sundsvall 31,51, 3) Rebecka Bolt, Sundsvall 31,80, 7) Anny Svedin, Sundsvall 33,51. Pojkar 12: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs-Skutskär 28,27, 2) Patrik Pettersson, Njurunda 31,81, 3) Alexander Hjelmqvist, Sollefteå 32,72, 5) Christoffer Blomberg, Matfors 35,42.
100 m frisim, flickor 13: 1) Vera Karlström, Sundsvall 1.05,65, 2) Elin Karlsson, Kramfors 1.08,85, 3) Maria Eriksson, Njurunda 1.09,40, 4) Elin Sundin, Sundsvall 1.11,12. Pojkar 13: 1) Robert Palosaari, Väsby 59,14, 2) Christoffer Kristiansson, Härnösand 1.02,90, 3) Christian Jansson, Harnäs-Skutskär 1.16,25, 6) Mikael Bruhn, Matfors 1.25,51.
25 m ryggsim, flickor 10: 1) Nathalie Åhlin, Sundsvall 18,87, 2) Palina Björkbacka, Harnäs-Skutskär 19,16, 3) Sofie Andersson, Bollnäs 19,50. Pojkar 10: 1) Niclas Hvalgren, Harnäs-Skutskär 19,03, 2) Oscar Zedendahl, Väsby 19,62, 3) Niklas Palosaari, Väsby 20,45, 5) Johannes Skagius, Sundsvall 21,25.
50 m ryggsim, flickor 11: 1) Madelene Sundberg, Sundsvall 36,26, 2) Anna Flyman, Söderhamn 40,04, 3) Josefin Kristiansson, Härnösand 41,83, 6) Beatrice Olsson, Sundsvall 43,63. Pojkar 11: 1) Oskar Magnusson, Bollnäs 41,67, 2) Adrian Moradi, Väsby 43,15, 3) Henry Rebmann, Väsby 46,21, 4) Mattias Hedman, Sundsvall 46,42.
50 m ryggsim, flickor 12: 1) Stina Jonsson, Sundsvall 37,48, 2) Rebecka Bolt, Sundsvall 38,58, 3) Hanna Andersson, Bollnäs 38,71, 7) Antonia Larsson, Sundsvall 40,93. Pojkar 12: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs-Skutskär 33,96, 2) Patrik Pettersson, Njurunda 36,24, 3) Alexander Hjelmqvist, Sollefteå 39,43.

Mer läsning

Annons