Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

SM-slutspelets poängliga

Annons
SM-slutspelets poängliga, slutställning:
Tio i topp (matchermålassistpoäng+/):
1Daniel AlfredssonFrölunda141261813
2Niklas AnderssonFrölunda141031310
3Tomi KallioFrölunda14761310
4Jonas JohnsonFrölunda142101210
5Marcel JenniFärjestad1556113
6Samuel PåhlssonFrölunda14471114
Jonas HöglundFärjestad1547112
8PerJohan AxelssonFrölunda141101113
9Nils EkmanDjurgården124593
10Christian BäckmanFrölunda1427917
11Henrik ZetterbergTimrå76282
12Jesper MattssonFärjestad154483
Jörgen JönssonFärjestad154480
14Jonathan HedströmTimrå73584
Zdeno CharaFärjestad133583
16Joakim ErikssonSödertälje102680
17Mathias JohanssonFärjestad153473
18Daniel TjärnqvistDjurgården122576
Joel LundqvistFrölunda132576
20Sami SaloFrölunda1416717
Jari TolsaFrölunda141677
Sheldon SourayFärjestad151672

Mer läsning

Annons